هفته نامه

از سوی مرکز وکلای استان تهران صورت گرفت

برگزاری آزمون شفاهی اختبار کارآموزان

حامی عدالت: پس از برگزاری آزمون کتبی اختبار بخشی از کارآموزان وکالت ۹۸ و ۹۹، آزمون شفاهی این گروه در روزهای پنج‌شنبه و جمعه هفته گذشته از سوی کمیسیون کارآموزی مرکز وکلای استان تهران با حضور اعضاء هیئت‌های مدیره توسط وکلای مجرب و اعضای هیئت علمی دانشگاه برگزار گردید.

دکتر فرامرز فرهادی رئیس هیئت مدیره مرکز وکلای استان تهران در این خصوص گفت: پذیرفته شدگان آزمون جذب کارآموز وکالت سال ۹۸ در شرایطی دوره کارآموزی را آغاز کردند که مصادف شد با شیوع بیماری کرونا که دوره کارآموزی و آموزش‌ها با تأخیر مواجه گردید که با تلاش اعضای هیئت مدیره، معاونت وکلا و کمیسیون کارآموزی با تاکیدات ریاست مرکز در سال گذشته برای این گروه ۵ دوره اختبار را برگزار نمودیم و در هفته گذشته با برگزاری آزمون اختبار کتبی و اختبار شفاهی تقریبا پرونده ورودی‌های ۹۸ بسته خواهد شد.

وی گفت: هرچند شیوع بیماری کرونا برای رعایت قوانین ستاد ملی مقابله با کرونا برخی دوره‌ها معلق و با تاخیر آغاز گردید ولی با استفاده از فناوری‌های نوین الکترونیکی و بهره‌گیری از اساتید مجرب نتایج آزمون‌ها نشان داد کارآموزان در طی دوره کارآموزی تکالیف خودشان را به درستی انجام داده‌اند و این نتایج رضایتمند بود و مطمئن شدیم کارآموزان فعلی با اخذ پروانه پایه یک وکالت می‌توانند از حقوق جامعه و موکلین دفاع نمایند.

فرامرز فرهادی با اشاره به تاکید ریاست قوه قضائیه و ریاست مرکز در جهت صیانت و دفاع از حقوق عامه گفت: در دوره ۱۸ ماهه کارآموزی اساتید دوره‌های آموزشی و وکلای سرپرست رعایت و دفاع از حقوق عامه را مورد تاکید قرار داده‌اند.

 

دکتر علی رفیعی نایب رئیس هیئت مدیره مرکز وکلای استان تهران نیز در حاشیه برگزاری آزمون اختبار شفاهی کارآموزان وکالت استان تهران گفت: اهتمام و تلاش مرکز وکلای قوه قضائیه تربیت وکیل در تراز انقلاب اسلامی جهت دفاع از حقوق جامعه است.

وی گفت: در طی دوره کارآموزی یکی از آموزشهایی که مورد تأکید بود رعایت اخلاق وکالت و شأن وکالت توسط وکلای مرکز در جامعه است و با آماری که از دادسرای انتظامی مرکز وکلا استان تهران داریم در طی این چند سال پرونده ورودی تخلفات انتظامی به نسبت جمعیت وکلا کم بوده است و این نشان دهنده حسن رفتار و اخلاق وکلا می‌باشد و بسیاری از پرونده‌ها نیز با صلح و سازش خاتمه یافته است.

وی گفت: اعضای مرکز وکلای استان تهران هر هفته در معیت ریاست مرکز دکتر حسن عبدلیان پور جهت ارائه خدمات حقوقی رایگان در مساجد حضور پیدا می‌کنند و این حضور توانسته است رضایتمندی مردم را دربر داشته باشد.

 

دکتر مهدی منصوری رئیس کمیته سمینار کمیسیون کارآموزی گفت: یکی از تکالیفی که کارآموزان در دوره ۱۸ ماهه دارند تحقیق و پژوهش در موضوعات مختلف حقوقی است و با انتخاب و تصویب یکی از موضوعات حقوقی کارآموز کار پژوهشی انجام خواهند داد و نتیجه تحقیق کارآموز توسط کمیته سمینار مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.  وی گفت: خوشبختانه هم موضوعات انتخاب شده و هم تحقیق و پژوهش کارآموزان نشان می‌دهد کارآموزان دارای فکر خلاق هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *