هفته نامه

امروز به صورت سراسری و تمام الکترونیک توسط مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده صورت میگیرد

برگزاری  سومین دوره انتخابات شوراهای عالی  وکلا  و کارشناسان رسمی

حامی عدالت: انتخابات سومین دوره شوراهای عالی وکلا و کارشناسان رسمی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده ی قوه قضائیه امروز به صورت تمام الکترونیک در سراسر کشور برگزار می‌شود. در دوره توسعه، مرکز وکلا کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه همگام با سایر مجموعه‌ها با روندی رضایتبخش نسبت به این موضوع اقدام نموده است،   پس از ابلاغ «دستورالعمل تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای عالی وکلا و کارشناسان رسمی دادگستری» و با عنایت به نقش و جایگاه ویژه شورای عالی در دستورالعمل مذکور و دستور اکید ریاست مرکز وکیل حسن عبدلیان پور در خصوص برگزاری انتخابات شوراهای عالی وکلا و کارشناسان رسمی دادگستری به تفکیک، ستاد انتخابات مرکز از چند ماه قبل رسماً آغاز به کار کرد.

تجربه موفق برگزاری انتخابات الکترونیک هیأت‌های مدیره، انتخابات شوراهای عالی وکلا و کارشناسان رسمی نیز به صورت تمام الکترونیک در سراسر کشور صورت می‌پذیرد.

اهم فعالیتها و وظایف شورای عالی وکلا و کارشناسان رسمی ایجاد هماهنگی و رویه واحد در اجرای وظایف مراکز استانی؛ تدوین، تنقیح و سیاستگذاری در راستای خط مشیها و برنامههای بلند مدت و کوتاه مدت؛ سیاستگذاری و برنامهریزی در خصوص آزمونهای سالیانه مرکز؛ تدوین و پیشنهاد نظام نامههای مالی و اداری؛ تدوین و تصویب نمونه قراردادهای وکالت، کارشناسی، حقالمشاوره و … و نظارت بر مجامع عمومی دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *