هفته نامه

به همت مرکز وکلای قوه قضائیه استان تهران حدود ۲۰۰ نفر دیگر از کارآموزان وکالت با موفقیت در آزمون اختبار و شرکت در مراسم تحلیف با ادای سوگند پروانه پایه یک دادگستری اخذ کردند

به همت مرکز وکلای قوه قضائیه استان تهران حدود ۲۰۰ نفر دیگر از کارآموزان وکالت  با موفقیت در آزمون اختبار و شرکت در مراسم تحلیف  با  ادای سوگند پروانه پایه یک دادگستری  اخذ کردند

شرافت من وثیقه است

 

دکتر علی رفیعی :

رفتار وکلا زیر ذره‌بین مردم قرار دارد و کوچکترین حرکت شما توسط مردم دیده می‌شود مردم از شما وکلا انتظار دیگری دارند و ما باید در حفظ شأن وکیل تلاش نماییم.

 

 

خشایار حیدریان:

پس از طی دوره کارآموزی آزمون اختبار برگزار می‌شود و نتایج حاصل از این آزمون‌ها ادعای ما را در خصوص ارتقاء سواد علمی کارآموزان ثابت می‌کند و موجب رضایت مدیران مرکز شده است.

 

 

 

دکتر یوسف رضا ادیب‌زاده :

با ابتکار و پشتکار ریاست مرکز دکتر حسن عبدلیان‌پور صیانت از حقوق عامه توسط مرکز با حضور در مساجد و اماکن عمومی، انعقاد تفاهم‌نامه‌های حقوقی با نهادها و دستگاه‌های اجرایی و همچنین ورود به موضوعات مختلف به درستی در حال انجام است و مرکز به عنوان نهاد احیاءکننده حقوق عامه در بین عموم شناخته شده است

 

 

دکتر اسماعیل حسین ایجی:

امروزه مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده با ۶۲ هیئت مدیره استانی تنها نهاد ملی ارائه کننده خدمات حقوقی در سراسر کشور شناخته شده است. مرکز وکلا افتخار این را دارد که وکیل در تراز انقلاب اسلامی تربیت کرده است و آمادگی داریم به کانون‌های وکلا در تربیت وکیل نیز کمک کنیم.

 

دکتر علیرضا قدیر

اگر نبود تلاش شبانه‌روزی اعضای کمیسیون کارآموزی و پرسنل و همکاری شما، امروز ما نمی‌توانستیم پروانه پایه یک به شما اعطا کنیم لذا از شما درخواست داریم قدر زحمات را بدانید و به جامعه خدمت صادقانه بنمایید.

 

به همت مرکز وکلای قوه قضائیه استان تهران حدود ۲۰۰ نفر دیگر از کارآموزان وکالت، پس از طی دوره ۱۸ ماهه کارآموزی و انجام تکالیف  و همچنین  موفقیت در آزمون اختبار  در مراسم تحلیف  که در مجل دانشگاه  الهیات برگزار گردید شرکت و با ادای سوگندنامه پروانه پایه یک دادگستری اخذ کردند.

در این مراسم که با حضور اعضاء هیئت مدیره مرکز وکلای استان تهران و جمعی از مدیران مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه برگزار گردید کارآموزان سوگند یاد کردند تا در دفاع از حقوق مردم کوشا بوده و شرافت خود را وثیقه این سوگند قرار دادند.

 

معاون وکلای مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه در این مراسم گفت: پس از ۱۸ ماه دوره کارآموزی وارد حرفه مقدس وکالت می‌شوید شما امروز پس از مراسم تحلیف و سوگندی که یاد کردید موانع حق و حقیقت باشید وکیل پایه یک دادگستری هستید. هدف از تشکیل مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده، صیانت و احیاء حقوق عامه می‌باشد که این امر مهم را شما اعضاء باید صیانت نمایید و مرکز با همکاری شما می‌تواند بیشتر به اهداف خود برسد.

 

دکتر یوسف رضا ادیب‌زاده با اشاره به توصیه‌های ریاست مرکز در حفظ حقوق عامه گفت: با ابتکار و پشتکار ریاست مرکز دکتر حسن عبدلیان‌پور صیانت از حقوق عامه توسط مرکز با حضور در مساجد و اماکن عمومی، انعقاد تفاهم‌نامه‌های حقوقی با نهادها و دستگاه‌های اجرایی و همچنین ورود به موضوعات مختلف به درستی در حال انجام است و مرکز به عنوان نهاد احیاءکننده حقوق عامه در بین عموم شناخته شده است.

وی ادامه داد: اخلاق‌مداری اعضای مرکز زبانزد عام و خاص است. دفاع از اعضا مرکز و همچنین وکلای کانون‌ها به منظور حفظ شأن وکیل از جمله وظایف و مأموریت‌های مرکز است.

دکتر یوسف رضا ادیب‌زاده همچنین با اشاره به دوره کارآموزی گفت: دوره کارآموزی یکی از بهترین دوران کسب علم و تجربه برای یک وکیل است.  از فردا باید تجربیات کسب شده را در جهت دفاع از مردم و موکلین در کشف حقیقت به کار بگیرید. شما باید در کشف حقیقت به قاضی کمک کنید و جهادی عمل کردن و پیگیری پرونده‌های معاضدتی از جمله وظایف‌ها وکلا و اعضاء مرکز است که تاکنون انجام شده است.

وی در پایان گفت: یکی از افتخارات مرکز وکلا این است که وکیل در تراز انقلاب اسلامی تربیت کرده است. از این رو انتظار جامعه از وکلای مرکز  بیشتر است. موکلین را سرمایه‌های اجتماعی و ولی‌نعمت فرض نمایید و در دفاع از حق تلاش کنید.

 

نماینده دائمی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: شما امروز شرافت خود را وثیقه حرفه وکالت قرار دادید تا در کشف حقیقت و رعایت عدالت کوشا باشید.

دکتر اسماعیل حسین ایجی گفت: امروزه مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده با ۶۲ هیئت مدیره استانی تنها نهاد ملی ارائه کننده خدمات حقوقی در سراسر کشور شناخته شده است. مرکز وکلا افتخار این را دارد که وکیل در تراز انقلاب اسلامی تربیت کرده است و آمادگی داریم به کانون‌های وکلا در تربیت وکیل نیز کمک کنیم.

وی گفت: مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه در تمامی استان‌های کشور هیئت‌های مدیره وکلا و کارشناسان رسمی را تشکیل داده است و می‌توانیم تجربیات خود را در اختیار کانون‌های وکلای دادگستری قرار دهیم تا بتوانند در تمامی استان‌ها هیئت‌های مدیره را تشکیل دهند.

 

در ادامه خشایار حیدریان رئیس کمیسیون کارآموزی کشوری مرکز وکلا در جمع کارآموزان وکالت گفت: امروز با ادای سوگند و مراسم تحلیف در زمره وکلای پایه یک دادگستری مرکز قرار می‌گیرید.

وی در خصوص عملکرد کمیسیون کارآموزی کشوری مرکز گفت: هدف اصلی کمیسیون بالا بردن سطح علمی پذیرفته شدگان در دوره کارآموزی است و امروزه با افتخار اعلام می‌نماییم کارآموزان مرکز وکلا در سطح علمی بالایی قرار دارند.

خشایار حیدریان همچنین گفت: در این چند سال تلاش شده تا شیوه نامه دوره کارآموزی برای رسیدن به هدف اصلی که تربیت وکیل مجرب است تدوین گردد و ارتباط گیری و بهره‌مندی از اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاهها در برگزاری دوره‌های آموزشی از جمله فعالیت کمیسیون کارآموزی است.

خشایار حیدریان گفت: پس از طی دوره کارآموزی آزمون اختبار برگزار می‌شود و نتایج حاصل از این آزمون‌ها ادعای ما را در خصوص ارتقاء سواد علمی کارآموزان ثابت می‌کند و موجب رضایت مدیران مرکز شده است.

وی در پایان گفت: تخصصی شدن وکالت یکی از ایده‌ها و برنامه‌های مرکز وکلا است و ریاست مرکز این موضوع را با جدیت پیگیر هستند و توصیه من به شما این ا ست که به سمت تخصصی شدن پیش بروید و احترام طرفین پرونده را حفظ نمایید و این انتظار از وکلای مرکز وجود دارد و رفتار شما باید به گونه‌ای باشد که مشخص گردد وکیل دادگستری هستید.

 

دکتر علیرضا قدیر رئیس کمیسیون کارآموزی استان تهران طی سخنانی گفت: تلاش همه اعضای کمیسیون کارآموزی این است که کارآموزان در آرامش خاطر در دوره کارآموزی به کسب علم و تجربه بپردازند.

وی همچنین با تشریح روند اداری دوره کارآموزی تا اخذ پروانه وکالت گفت: بسیاری از اقدامات صورت گرفته قابل نمایش نیست و اگر نبود تلاش شبانه‌روزی اعضای کمیسیون کارآموزی و پرسنل و همکاری شما، امروز ما نمی‌توانستیم پروانه پایه یک به شما اعطا کنیم لذا از شما درخواست داریم قدر زحمات را بدانید و به جامعه خدمت صادقانه بنمایید.

 

دکتر علی رفیعی رئیس هیئت مدیره مرکز وکلای استان تهران گفت: کمیسیون کارآموزی بیشترین فعالیت را در مرکز دارد و از اعضای کمیسیون تشکر دارم.

وی به وکلای حاضر در مراسم گفت: قبل از اینکه وکالتنامه را امضا کنید تمامی جوانب پرونده را بسنجید و به حقیقت کمک کنید.

مطالعه قوانین وکالت و آئین‌نامه‌ها به شما در روند پیگیری پرونده کمک می‌کند. نباید اجازه دهید به خاطر مسائل ساده حاشیه برای شما ایجاد گردد.

دکتر رفیعی همچنین گفت: رفتار وکلا زیر ذره‌بین مردم قرار دارد و کوچکترین حرکت شما توسط مردم دیده می‌شود مردم از شما وکلا انتظار دیگری دارند و ما باید در حفظ شأن وکیل تلاش نماییم.

وی همچنین گفت: درب اتاق اعضای هیئت مدیره بر روی وکلا باز است و همه یک خانواده بزرگ را تشکیل می‌دهیم ارتباطات خود را با هیئت مدیره حفظ کنید و تلاش کنیم سرآمد باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *