هفته نامه

بیانیه مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده در محکومیت توهین به قرآن کریم

بسمالله الرحمن الرحیم

یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ

میخواهند نور خدا را با دهانهایشان خاموش کنند در حالی که خدا کامل کننده نور خود است، گرچه کافران خوش نداشته باشند. (سوره صف/ آیه ۸)

اهانت شرم آور به قرآن کریم و سوزاندن کتاب مقدس بیش از یک میلیارد و پانصد میلیون نفر مسلمان با شعار آزادی بیان در کشور سوئد حکایت از نافرجام ماندن توطئههای دنیای استکبار در منع تابش نور الهی بر فطرتهای پاک آزادگان جهان دارد.

نظام لیبرال دمکراسی حاکم بر غرب از سر استیصال و عناد با فضایل و حیانی، روی به خاک پاشی بر چهره خورشید آورده است غافل از آنکه الاسلام یعلوا ولایعلی علیه

 

آزادی بیان و اندیشه در سایه احترام به هنجارها متبلور میشود.

بیاحترامی به مصحف شریف اسلام تنها توهین به اندیشه و عقیده مسلمانان نیست بلکه توهین به تمام ادیان و کتاب آسمانی بوده و برخلاف آموزههای الهی تکریم انسان، صلح و مدارا و اصول بنیادین حقوق بشری است. این قبیل رفتارها که ناشی از برداشتهای افراطی از آزادی بیان است نتیجهای جز گسترش خشونت و نفرت پراکنی ندارد و اولین قربانی آن، حامیان این رفتارها خواهند بود.

مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران، ضمن محکوم دانستن این اقدام بر مبنای اصول متعالی اخلاقی و اصول منشور سازمان ملل که انسانها را به زیست مسالمتآمیز و پرهیز از نقض حقوق اساسی و بشری دعوت نموده از مجموعه قضایی، وکلا و فعالان حقوق بشر کشور سوئد میخواهد از رفتارهای توهین آمیز به اعتقادات مسلمانان جهان و برانگیختن احساسات دینی سایرین در آن کشور جلوگیری نمایند. همچنین از نهادهای بینالمللی میخواهد با پیگیری حقوقی قاطعانه و جرم انگاری این اقدامات از تکرار آن و گسترش کینهورزی جلوگیری گردد.

بدون تردید در عصر حاضر، این گونه رفتارها در نگاه انسانهای خردمند جهان، ذهنیتی جز جهل و افراط عاملین آن به وجود نمیآورد؛ شایسته نیست جریحهدار کردن احساسات مسلمانان جهان به بهانه حمایت از آزادی بیان به امری مرسوم در کشور سوئد تبدیل شود و آن کشور به عنوان مأمن هتاکان به مقدسات دینی در دنیا شناخته شود.

 

والله یقول الحق و هو یهدی السبیل

مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *