هفته نامه

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در دیدار قضات و کارکنان قضایی استان فارس:

قاضی نباید تحت تاثیر فضاسازی‌ها قرار گیرد

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در دیدار قضات و کارکنان قضایی استان فارس گفت:قاضی نباید تحت تاثیر فضاسازی‌ها قرار گیرد چرا که در آن صورت عدالتش مخدوش می‌گردد.

وی  با اشاره به حجم بالای کار در دستگاه قضایی، اظهار کرد: حجم کار و سختی کار در دستگاه قضایی بالاست و کمبود‌ها زیاد است، اما باید توجه کنیم که مبادا این سختی‌ها در انگیزه خدمت‌رسانی و اخلاص ما تأثیر بگذارد.

رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: دشمنان طی بیش از ۴ دهه بعد از انقلاب، هر ترفند و خباثتی را به کار بستند تا نظام ما پا نگیرد و پیشرفت نکند، اما ناکام ماندند. امروز دشمنان اگر می‌توانستند علیه کشور ما اقدام نظامی کنند، درنگ نمی‌کردند، اما بواسطه اقتدار ایران اسلامی از پیشبرد این حربه عاجزند.

رئیس عدلیه تصریح کرد: هیچکس نمی‌تواند در مقابل اعمال شجاعت قاضی در چارچوب قانون و عدل بایستد؛ قاضی نباید تحت تاثیر فضاسازی‌ها قرار گیرد چرا که در آن صورت عدالتش مخدوش می‌گردد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای بیان داشت: در بسیاری از موارد در تدوین لوایح قضایی با اعمال سازوکار‌هایی از قضات شاغل و حتی قضات بازنشسته نظرخواهی صورت می‌گیرد.

پیش از سخنان رئیس دستگاه قضا، حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس طی سخنانی اظهار کرد: در راستای تحقق رشد تولید در کشور، با کمک مجموعه قضایی استان فارس، ۶۷ شرکت در سال گذشته و ۲۲ شرکت در ۴ ماه و نیم سپری‌شده از سال جاری احیا شدند.

گفتنی است در این دیدار، نمایندگان قضات، کارکنان اداری، کارکنان شورا‌های حل اختلاف و سازمان‌های تابعه قوه قضاییه، به بیان مطالب و نقطه نظرات خود پرداختند.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *