هفته نامه

در سفر یک روزه حسن عبدلیان پور رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده به استان البرز، با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (بیمارستان تخصصی قلب شهید رجائی کرج) صورت گرفت

حرفه وکالت از جمله حرفههای استرسزا میباشد. از اینرو مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوهقضائیه با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (بیمارستان تخصصی قلب شهید رجائی کرج) و پیگیریهای مرکز وکلای استان البرز اجرای طرح غربالگری بیماریهای قلبی و عروقی، وکلا و کارآموزان به منظور تشخیص به موقع و جلوگیری از پیشرفته شدن بیماریهای قلبی آغاز شد

 

حسن عبدلیان پور رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده:

وکلای ارزشی و جهادی مرکز وکلا در ایام نوروز طرح ابتکاری و جدید «مشاوره رایگان هر وکیل در مسجد محل زادگاه خود» را اجرا کردند که در این طرح وکلا و کارشناسان رسمی به ارائه خدمات حقوقی رایگان میپرداختند. در حال حاضر به این اطمینان دست پیدا کردهایم که هر ایرانی در صورت نیاز به وکیل، بدون وکیل نخواهد ماند و این افتخاری برای اعضای مرکز میباشد که در دوره توسعه حاصل شده است.

 

حسن عبدلیان پور رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده:

انتظار جامعه از شما اعضای مرکز بسیار بالا است و حفظ شأن وکالت و صیانت  و دفاع از حقوق عامه یک تکلیف برای اعضای انقلابی مرکز است.

 

 

رامتین قانع رئیس مرکز وکلای استان البرز :

طرح غربالگری ویژه حرفههای استرسزا میباشد. وکلا به عنوان اقشاری هستند که بدلیل استرسزا حرفه وکالت در معرض خطر میباشند. در این طرح شاخصهایی مانند فشار خون، قند، چربی، وزن و همچنین پیشینه خانوادگی و میزان تحرک وکلا و کارآموزان توسط متخصصین مورد ارزیابی و سنجش قرار میگیرد تا ضمن جلوگیری از پیشرفت بیماری درمان موثر واقع گردد.

 

 

 

حامی عدالت: وکیل حسن عبدلیانپور رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه در ادامه سفرهای استانی، چهارشنبه هفته گذشته سفری یک روزه به استان البرز داشت در این سفر ضمن ادای احترام به مقام شهدا گرانقدر انقلاب اسلامی نشستهای هماندیشی با برخی مسئولان استان البرز و هیئتهای مدیره کارشناسان رسمی و وکلای مرکز البرز برگزار شد. وی همچنین با حضور در همایش بزرگ وکلا و کارآموزان استان البرز برای حاضرین به ایراد سخن پرداخت.

حسن‌ عبدلیان پور رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده در سفر به استان البرز،  داود کرمی معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی مرکز، خشایار حیدریان رئیس کمیسیون کشوری کارآموزی، محمد یوسفی ریاست حوزه مدیریت و علیرضا شریعتی مدیر روابط عمومی و پالیزگیر رئیس مرکز کارشناسان رسمی استان تهران و… وی را همراهی می‌کردند با استاندار البرز دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار عبداللهی استاندار البرز با احساس خوشوقتی از وجود ظرفیت و پتانسیل‌های مدیریتی و حقوقی در اعضای مرکز وکلای استان البرز گفت: مجموعه دولت در استان البرز از وجود اعضای مرکز وکلا و ظرفیت‌های ارزشمند آنان بهره‌مند خواهد شد و ما مرکز را به عنوان نهاد ملی ارائه کننده خدمات حقوقی و یک نهاد انقلابی مولود انقلاب اسلامی می‌دانیم که می‌تواند در موضوعات حقوقی به مجموعه دولت کمک نماید.

در این دیدار حسن عبدلیان‌پور گفت: مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه تنها نهاد ملی ارائه کننده خدمات حقوقی در سراسر کشور است و در راستای صیانت و احیای حقوق عامه که از تاکیدات مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) و ریاست قوه‌قضائیه است گام برمی‌دارد.

وی ادامه داد: اعضای مرکز در سراسر کشور هر هفته با حضور در مساجد به همراه برخی از مدیران اجرایی و قضایی به ارائه خدمات حقوقی رایگان به مردم می‌پردازند. بسیاری از موضوعات حقوقی مردم قبل از اینکه در دستگاه قضایی طرح دعوا گردد با مشاوره‌های حقوقی و حضور مسئولان حل و فصل می‌شود.

وی همچنین گفت: منشاء این حرکت مردمی و خودش از سوی وکلا و کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده، مربوط به  حضور اعضای ارزشی و انقلابی مرکز در شب‌های ماه مبارک رمضان سال  گذشته  در مساجد سراسر کشور است. این حضور رضایت مردم را دربرداشته  و استمرار آن نیز از نتایج آن می‌باشد.

حسن عبدلیان‌پور ادامه داد: وکلای ارزشی و جهادی مرکز وکلا در ایام نوروز طرح ابتکاری و جدید «مشاوره رایگان هر وکیل در مسجد محل زادگاه خود» را اجرا کردند که در این طرح وکلا و کارشناسان رسمی به ارائه خدمات حقوقی رایگان می‌پرداختند. در حال حاضر به این اطمینان دست پیدا کرده‌ایم که هر ایرانی در صورت نیاز به وکیل، بدون وکیل نخواهد ماند و این افتخاری برای اعضای مرکز می‌باشد که در دوره توسعه حاصل شده است.

در ادامه سفر رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه‌قضائیه به استان البرز با رئیس کل دادگستری استان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار وی ضمن تشکر و قدردانی از رئیس کل دادگستری، معاونین و قضات شریف مجموعه دستگاه قضا در استان البرز که با وکلا و کارشناسان رسمی همراهی خوب و موثر در جهت کشف حقیقت دارند گفت: وکلای مرکز با ارتقای سواد حقوقی خود در دوره توسعه مرکز وکلایی در تراز انقلاب اسلامی هستند و کمترین تخلفات انتظامی را نیز وکلای مرکز دارند و مبنای اصلی وکلای مرکز همراهی و همکاری با قضات در جهت به سرانجام رساندن پرونده‌ها می‌باشد که هدف اصلی  کشف حقیقت است و با آموزش‌های تخصصی در آینده گواهی وکالت تخصصی برای وکلایی که آموزش‌های تخصصی را گذرانده باشند صادر و مردم می‌توانند از خدمات حقوقی وکلای متخصص در رشته‌های مختلف حقوقی بهره‌مند شوند و این نیز یکی از اقدامات و ابتکارات مرکز وکلا در دوره توسعه می‌باشد.

در ادامه رئیس کل دادگستری استان نیز  بیاناتی را در خصوص شأن وکیل و وکالت بیان کرد. به گزارش خبرنگار حامی عدالت یکی از اقدامات شایسته دادگستری البرز تسهیل در تردد وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده در مجتمع‌های قضایی استان با اختصاص درب ورود و خروج است که مورد توجه رئیس مرکز و هیئت همراه قرار گرفت.

در سفر یک روزه رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه به استان البرز با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (بیمارستان تخصصی قلب شهید رجایی کرج) و پیگیری‌های موثر مرکز وکلای قوه قضائیه استان البرز اجرای طرح غربالگری بیماری‌های قلبی و عروقی وی وکلا و کارآموزان وکالت  آغاز گردید.

رئیس مرکز وکلای  استان البرز گفت: طرح غربالگری ویژه حرفه‌های استرس‌زا می‌باشد. وکلا به عنوان اقشاری هستند که بدلیل استرس‌زا حرفه وکالت در معرض خطر می‌باشند. در این طرح شاخص‌هایی مانند فشار خون، قند، چربی، وزن و همچنین پیشینه خانوادگی و میزان تحرک وکلا و کارآموزان توسط متخصصین مورد ارزیابی و سنجش قرار می‌گیرد تا ضمن جلوگیری از پیشرفت بیماری درمان موثر واقع گردد.

رامتین قانع رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه استان البرز با اشاره به اینکه؛ طرح برای اولین مرتبه اجرایی می‌گردد، به خبرنگار حامی عدالت گفت: تمامی خدماتی که در این زمینه توسط متخصصین بیمارستان قلب شهید رجائی به وکلا و کارآموزان ارائه می‌گردد رایگان است از این سو نیز وکلا خدمات مشاوره‌ای رایگان به کادر درمان این بیمارستان ارائه و خدمات حقوقی به کادر درمان نیز با تخفیفت ویژه‌ای همراه خواهد بود.

 

در این سفر رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه با حضور در همایش بزرگ وکلا و کارآموزان استان البرز به ایراد سخن پرداخت و گفت: اعضای ارزشی، انقلابی و جهادی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده زینت‌بخش جامعه وکالت و کارشناسان رسمی هستند. ما امروز به مناسبت ۱۸ مردادماه سالروز شهادت شهید مدافع حرم شهید محسن حججی با افتخار خانواده ۴ شهید بزرگوار مدافع حرم استان البرز را در جمع خود داریم و با حضور خود معنویت خاصی به این جمع داده‌اند.

وی گفت: شهدای عزیز مدافع حرم خانه و زندگی خود را ترک کردند تا در سرزمینی دیگر به دفاع از حریم ولایت و کشور بپردازند تا زنان و دختران ما بتوانند با آرامش در کشورشان زندگی کنند. اینجاست که وظیفه ما را به عنوان  اعضای مرکز را  برابر صیانت و دفاع از حقوق جامعه سنگین می‌کند.

حسن عبدلیان پور گفت: اگر نبود صبر و تحمل و رشادت‌های خانواده‌های معظم شهدای حرم، امروز ما نمی‌توانستیم در این سالن همایش برگزار کنیم. خون این عزیزان اجازه نخواهد داد عده‌ای به بهانه حجاب آرامش جامعه را متلاطم کنند. وکلای عزیز ما در سال گذشته اعلام آمادگی کردند تا از حقوق ملت و آسیب دیدگان از اغتشاشات حمایت حقوقی نمایند و در این خصوص وکلای ما کارنامه خوبی دارند و  تمامی عزیزان در این عرصه تشکر می‌کنم.

وی همچنین ضمن تقدیر از ۴ خانواده شهید مدافع حرم که عکس شهیدانشان زینت بخش مجلس شده بود گفت: مطمئن باشید خون این عزیزان پایه‌های نظام جمهوری اسلامی را مستحکم‌تر از همیشه کرده است و جامعه مدیون شما خانواده‌های معظم شهدا می‌باشد. وکلای ارزشی و جهادی مرکز تا توان دارند از خون این شهیدان صیانت خواهند کرد و در حوزه بین‌الملل نیز با طرح شکایت از رژیم اشغالگر قدس و رئیس‌جمهور سابق آمریکا که سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی را به شهادت رسانید بدنبال استیفای حقوق ملت و خون‌های پاکی که توسط گروههای تروریستی مورد حمایت  غرب و رژیم اشغالگر قدس به زمین ریخته شده است خواهیم بود و این اقدام مرکز وکلا یکی از خواسته‌های مردم انقلابی بود که در راهپیمایی روز قدس و ۲۲ بهمن با حضور در غرفه مرکز آن را بیان کردند و این یک تکلیف برای ما است.

حسن عدلیان‌پور  همچنین  به کارآموزان وکلای حاضر  در همایش گفت: علم حقوق و همچنین موضوعات  حقوقی مردم دارای وسعت می‌باشد و شما باید  به موضوعات روز حقوقی از جمله امور بانکی، رمز ارزها، بورس و… تسلط داشته باشید و به سمت تخصصی شدن گام بردارید.

 

 

 

 

وی گفت:  در گام اول  مرکز در بحث تخصصی تربیت وکیل متخصص است و گام‌های بعدی هم تخصصی نمودن وکالت است.  امتیازدهی خاص برای وکلای متخصص در نظر گرفته  شده است.

حسن عبدلیان‌پور ادامه داد: حفظ شأن وکالت در رعایت  حقوق مردم  یک تکلیف برای وکلای مرکز است و انتظار جامعه از شما وکلای مرکز بسیار بالا است.

رئیس مرکز وکلا  کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه گفت: در روز یکشنبه ۲۲ مرداد انتخابات  شورای عالی وکلا  و کارشناسان  رسمی  را دارید و تمامی اعضای هیات‌های ۶۱ مدیره استانی وکلا کارشناسان  رسمی در یک فرآیند کاملا دموکراتیک و الکترونیک  نمایندگان خود را انتخاب می‌نمایند و در نهاد وکالت مرکز وکلا  اولین نهادی می‌باشد که انتخابات  و پذیرش کارآموزان  و هچنین فرآیند اخذ پروانه تمدید آن به صورت الکترونیک و غیرحضوری انجام می‌شود.

وی همچنین گفت: همانطور که اشاره کردم انتظار جامعه از شما اعضای مرکز بسیار بالا است و حفظ شأن وکالت و صیانت  و دفاع از حقوق عامه یک تکلیف برای اعضای انقلابی مرکز است.

حسن عبدلیان‌پور در پایان  یک توصیه برای همه کارآموزان وکالت داشت و گفت: دوران کارآموزی یکی از بهترین و شیرین‌ترین دوران  وکالت است  و در این دوره زیر نظر وکیل سرپرست و شرکت در  دوره‌‌ای آموزش و هچنین با حضور  در محاکم قضایی  و شبه قضایی تجربیات ارزنده‌ای را کسب خواهید نمود و از تمامی فرصت‌های ایجاد شده کمال بهره را ببرید.

در این مراسم سردار یوسف مولایی جانشین دانشگاه امام حسین (ع)، سرهنگ جان محمدلو جانشین فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی البرز مدیرکل کمیته امداد امام خمینی و معاون اداره کل بهزیستی استان البرز نیز حضور داشتند.

 

سردار مولایی در این همایش در سخنانی گفت: حضور مدافعان حرم و دفاع از حریم ارزشهای اسلامی و حمایت از کشورهای مظلوم منطقه، نقشه استکبار که به دنبال تغییر نقشه منطقه بودند را خنثی کرد و همچنان که کشورهای غربی و عوامل تروریستی آنان نتوانستند به دنبال تجزیه ایران اسلامی باشند عوامل داخلی آنان نیز نخواهند توانست خدشه‌ای به نظام وارد کنند. جمهوری اسلامی ایران همچنان مقتدر در منطقه برای دفاع از مظلوم حضور دارد.

همایش بزرگ وکلا و کارآموزان استان البرز یک نشست علمی هم داشت. دکتر عباس کریمی استاد برجسته حقوق دانشگاه تهران برای حاضرین به نقد رأی وحدت رویه شماره ۸۳۲ مورخ ۳۱/۳/۱۴۰۲ دیوانعالی کشور پرداخت که مورد توجه وکلا و کارآموزان قرار گرفت.

در پایان این همایش ۲۷۰ نفر از کارآموزان جذب شده آزمون جذب کارآموز وکالت ۱۴۰۱ جهت شروع فعالیت ۱۸ ماهه کارآموزی ادای سوگند کردند.

رامتین قانع رئیس مرکز وکلای استان البرز گفت: کارآموزان در یک فرآیند برنامه‌ریزی شده پس از اعلام اسامی قبول شدگان با تشکیل پرونده و احراز هویت، فعالیت‌های خودشان را امروز آغاز می‌نمایند و در طی دوره ۱۸ ماهه کارآموزی زیرنظر وکیل سرپرست می‌توانند بجزء چند مورد استثناء شده به ارائه خدمات حقوقی به جامعه و موکلین بپردازند و کارآموزان نیز مانند وکلا دارای شأن وکالت هستند.

وی گفت: دوره‌های آموزشی برای کارآموزان وکالت و حضور در محاکم قضایی و شبه قضایی و برگزاری آزمون اختبار در پایان دوره این اطمینان را به ما می‌دهد که سطح سواد حقوقی کارآموزان ارتقاء یافته است و در برگزاری چند دوره اختیار در سال‌های گذشته این اطمینان حاصل گردیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *