هفته نامه

رئیس سازمان زندانها: تعطیلی زندان رجایی شهر اقدام جهادی در دوران تحول و تعالی قضایی است

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: پس از دستور ریاست دستگاه قضا مبنی بر تعطیلی زندان رجایی‌شهر در فروردین‌ماه سال جاری، بلافاصله در سازمان زندان‌ها نیز کارگروهی براین مبنا تشکیل تا این اقدام ماندگار که از مطالبات مردمی شهروندان کرج بود را در کوتاه‌ترین زمان عملیاتی کنیم.

درپی دستور رئیس قوه قضاییه مبنی بر تعطیلی «زندان رجایی‌شهر» در ابتدای سال جاری سرانجام پس از تلاش و پیگیری‌های کارکنان سازمان زندان‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن مصوبه سفر استانی ریاست قوه قضاییه مبنی بر تعطیلی زندان رجایی‌شهر عملیاتی شد. در این راستا زندانیان رجایی‌شهر در ندامتگاه قزلحصار و سایر مراکز اصلاحی‌وتربیتی استان منتقل و اسکان یافته‌اند که این انتقال از روز سه‌شنبه ۱۰ مردادماه آغاز و نهایتا روز گذشته پایان یافت و به این ترتیب زندان رجایی‌شهر کرج به‌صورت کامل تخلیه و تعطیل شد. محمدی رئیس سازمان زندان‌ها با اعلام این خبر گفت: پس از دستور ریاست دستگاه قضا مبنی بر تعطیلی زندان رجایی‌شهر در فروردین‌ماه سال جاری، بلافاصله در سازمان زندان‌ها نیز کارگروهی براین مبنا تشکیل تا این اقدام ماندگار که از مطالبات مردمی شهروندان کرج بود را در کوتاه‌ترین زمان عملیاتی کنیم. برهمین اساس در این زمان کوتاه، روند انتقال و تعطیلی این زندان به ثمر نشست. وی با اشاره به مشکلات ناظر بر استقرار زندان رجایی‌شهر در بافت شهری و ضرورت ساماندهی این مرکز اصلاحی‌وتربیتی درجهت رفاه حال شهروندان بیان کرد؛ قرارگیری زندان رجایی‌شهر در داخل بافت شهری آسیب‌ها و مشکلاتی را برای مردم ایجاد نموده و از نظر بصری و زیست‌محیطی سیمایی ناخوشایند به فضای زندگی مردم داده بود و این تنها بخشی از مشکلات و معضلاتی بود که می‌توانست برای مردم ساکن در این منطقه ایجاد کند. رئیس سازمان زندان‌ها با تأکید بر حفظ امنیت مردم در فرآیند انتقال زندانیان رجایی‌شهر خاطرنشان ساخت: آنچه در انتقال زندانیان برای ما اهمیت داشت علاوه بر تکریم حقوق شهروندی زندانیان، تأمین امنیت شهروندان بود که خوشبختانه این بخش را نیز با تامین ملزومات امنیتی طی همکاری‌های مشترک با یگان‌های فراجا استان البرز عملیاتی ساختیم. محمدی همچنین تعطیلی زندان رجایی‌شهر را بویژه در بازه زمانی حدوداً سه‌ماهه اقدامی جهادی دانست و افزود: تعطیلی زندان رجایی‌شهر حاصل اقدامات میدانی، تعاملات با مقامات کشوری و استانی، تعریف پروژه‌های عمرانی و برنامه‌ریزی‌های شبانه‌روزی بوده است و خوشحالیم اعلام کنیم که در کمترین زمان، یک اقدام ماندگار برای مردم استان البرز به ثبت رسید.

رئیس سازمان زندان‌ها درعین حال خبر داد؛ انتقال زندان‎ها به خارج از شهر‌ها در سایر استان‌ها از برنامه‌های جدی و اولویت‌دار سازمان زندان‌ها محسوب می‌شود که درمورد مراکز اصلاحی‌وتأمینی سایر استان‌ها نیز درحال پیگیری است همچنان‌که طی سنوات گذشته نیز تعداد زیادی از این زندان‌ها به خارج از بافت شهری منتقل شده‌اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *