هفته نامه

رییس کل دادگستری اصفهان: قوه قضاییه خود را حافظ و پاسدار ارزشهای اسلامی و حقوق مردم میداند

رییس کل دادگستری اصفهان، دستگاه قضایی را حامی و پاسدار ارزش‌های انقلاب اسلامی، خون شهدا و حقوق مردم دانست و گفت: هر گاه اقدامی از سوی شخص یا اشخاصی سر بزند که ارزش‌های انقلاب اسلامی و حقوق مردم پایمال شود دستگاه قضایی با قدرت و اقتدار، بدون هیچ ملاحظه‌ای ورود کرده و با عاملان و هنجارشکنان و قانون گریزان برخورد جدی خواهد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین اسداله جعفری  حفظ و اعتلای نظام مقدس اسلامی را از اوجب واجبات برای تمام مسئولان دانست و اظهار کرد: اولویت تمام نهاد‌ها و مسئولان باید حفظ و اعتلای نظام باشد و اگر کسی بخواهد بر خلاف حرکت کند، به حکم قانون و مطالبه مردم، قطعاً با او مقابله خواهد شد.

وی با اشاره به اولویت اقدامات فرهنگی برای مقابله با پدیده بی‌حجابی در جامعه افزود: ترویج عفت و حجاب در جامعه امری ضروری و وظیفه مسلم شرعی و قانونی همه است و در این خصوص نیازمند انجام اقدامات فرهنگی و اجتماعی است؛ نخبگان فرهنگی، اساتید حوزه و دانشگاه و دیگر متولیان فرهنگ باید به شکل جدی‌تری وارد میدان شده و در مقوله فرهنگی در موضوع عفاف و حجاب در جامعه فعالیت بیشتری نمایند و به موازات آن اقداماتی، چون تذکر، ارشاد، راهنمایی، برگزاری دوره‌های آموزشی انجام گردد و البته با آن دسته از افرادی که عالماً و عامداً مبادرت به قانون شکنی نمایند دستگاه قضایی برای آنان پرونده تشکیل خواهد داد و طبق قانون برخورد خواهد کرد. حجت الاسلام والمسلمین جعفری همچنین بر لزوم فعال‌تر شدن ستاد امر به معروف و نهی از منکر در چهارچوب قانون در شهرستان‌های استان و حمایت تمام قد دستگاه قضایی از آمران به معروف تاکید کرد.

رئیس کل دادگستری اصفهان، دستگاه قضایی را حامی و پاسدار ارزش‌های انقلاب اسلامی، خون شهدا و حقوق مردم دانست و اظهار کرد: هر گاه اقدامی از سوی شخص یا اشخاصی سر بزند که ارزش‌های انقلاب اسلامی و حقوق مردم پایمال شود دستگاه قضایی با قدرت و اقتدار، بدون هیچ ملاحظه‌ای ورود کرده و با عاملان و هنجارشکنان و قانون گریزان برخورد جدی خواهد کرد. وی در ادامه با اشاره به نامگذاری دهه چهارم انقلاب توسط رهبر معظم انقلاب به عنوان دهه عدالت و پیشرفت بیان کرد: سرعت پیشرفت ایران در مسائل مختلف از جمله مسائل دفاعی، علمی، نانو، سدسازی، هسته‌ای بسیار چشمگیر بوده به طوری که دشمنان نظام از نابودی و منزوی کردن آن ناامید شدند و تنها دلخوش به اقداماتی هستند که شاید بتواند قدری از سرعت پیشرفت کشور بکاهد، اما نیرو‌های مخلص، مؤمن، متعهد، انقلابی و بی‌ادعای این کشور با تمام قدرت و توان برای اعتلای این نظام مقدس دشمنان را مأیوس و ناامید کرده اند. حجت الاسلام والمسلمین جعفری ادامه داد: عدالت فراگیر و همه جانبه شامل عدالت اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و عدالت قضایی است و دستگاه قضایی تمام تلاش خود را صرف پاسداری از حقوق و آزادی‌های مشروع نموده است و دیگر نهاد‌های متولی اجزاء و ارکان نظام نیز باید با قدرت برای تحقق کامل عدالت در جامعه، تلاش کنند. رئیس کل دادگستری اصفهان در ادامه با اشاره به اهمیت مطالبه‌گری، بیان کرد: طبق فرموده رهبر معظم انقلاب مطالبه‌گری یکی از الزامات انقلابی‌گری است، اما معظم له بر رعایت تقوا و انصاف در این امر تاکید کرده‌اند. زیرا می‌دانستند که این مسئله ممکن است آفاتی نیز داشته باشد و چنانچه مطالبه‌گری بدون رعایت انصاف، انجام شود ضرر آن بیشتر از نفع آن خواهد بود، البته بنده جلسات حضوری مستمر با مطالبه گران عزیز استان داشته ام و آنان را دلسوزان واقعی نظام و ارزش‌های انقلاب می‌دانم و جلسات ثابت به صورت فصلی برنامه ریزی کرده ایم و از همین جا از همه عزیزان تشکر می‌کنم. حجت الاسلام والمسلمین جعفری اضافه کرد: بسیاری از پیشرفت‌ها را مدیون مطالبه‌گران هستیم و دستگاه قضایی نیز تمام قد از مطالبه‌گران و مطالبات بر حق آنان دفاع خواهد کرد، اما مطالبه‌گران عزیز باید مراقب باشند تا ناخواسته دچار افراط و تفریط نشده تا بیشتر و بهتر از گذشته بتوانیم از این ظرفیت مهم به نفع نظام بهره‌مند شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *