هفته نامه

سومین دوره انتخابات شوراهای عالی وکلا و کارشناسان رسمی

 

حسن عبدلیان پور: برای انتخابات شورای عالی وکلا و کارشناسان رسمی از تمام استان‌های کشور شرکت کردند   تمایل و اشتیاق اعضا

در کل کشور با پراکندگی گسترده   برای اداره بهتر مرکز، دغدغه مندی آن‌ها را نشان می‌دهد

 

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده :

درحال حاضر وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه با جمعیتی در حدود ۸۰ هزار نفر و ۶۲ هئیت مدیره وکالت و کارشناسی مشغول فعالیت است. از این رو برای اداره مرکز با توجه به سلایق و قومیت‌های مختلف و شرایط حاکم بر هر منطقه جغرافیایی نیازمند همراهی این عزیزان است که با ظرفیت‌های فکری و فیزیکی خود بتوانند طبق آیین نامه و دستورالعمل اجرایی بازوی توانمند اجرایی و مشورتی ریاست مرکز در اداره هر چه بهتر مرکز باشند

 

 

 

 

 

 

 

سومین دوره انتخابات شورا‌های عالی وکلا و کارشناسان به صورت برخط و همزمان  روز یکشنبه ۲۲ مردادماه در سراسر کشور برگزار شد.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه گفت: همزمان با روز تشکل‌ها و مشارکت اجتماعی و با اتمام دوره اعضای شورای عالی وکلا و کارشناسان مرکز، بر اساس تکلیف قانونی انتخابات دور جدید آغاز شد.

حسن عبدلیان پور گفت: ساز و کار انتخابات شورای عالی وکلا و کارشناسان رسمی مرکز بدین صورت است که اعضای هیات مدیره وکلا و کارشناسان کشور و همچنین بازرسان مبادرت به انتخاب عضو شورای عالی و بازرس شورای عالی می‌نمایند.

عبدلیان پور ادامه داد: برای انتخابات شورای عالی وکلا و کارشناسان رسمی از تمام استان‌های کشور شرکت کردند که تمایل و اشتیاق اعضا در کل کشور با پراکندگی گسترده برای اداره بهتر مرکز، دغدغه‌مندی آن‌ها را نشان می‌دهد.

عبدلیان‌پور در مورد موضوع صیانت از آرا در انتخابات نیز گفت: تمام فرایند انتخابات به صورت الکترونیکی و با فرایند‌های پیشرفته به صورت بومی سازی شده در مرکز انجام می‌شود تا از تمامی آرا صیانت و مشکلات دوره‌های قبل برطرف شود. رییس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده با بیان اینکه دسترسی به فرایند انتخابات در این دوره با گوشی تلفن همراه نیز فراهم شده بود، گفت: فرایند شرکت در انتخاب این دوره
ساده سازی شده است. وی در مورد کارکرد و فلسفه وجودی شورای عالی وکلا و کارشناسان، گفت: درحال حاضر وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه با جمعیتی در حدود ۸۰ هزار نفر و ۶۲ هئیت مدیره وکالت و کارشناسی مشغول فعالیت است. از این رو برای اداره مرکز با توجه به سلایق و قومیت‌های مختلف و شرایط حاکم بر هر منطقه جغرافیایی نیازمند همراهی این عزیزان است که با ظرفیت‌های فکری و فیزیکی خود بتوانند طبق آیین نامه و دستورالعمل اجرایی بازوی توانمند اجرایی و مشورتی ریاست مرکز در اداره هر چه بهتر مرکز باشند.

 

امیرحسین فضلی رییس ستاد انتخابات شورا‌های عالی وکلا و کارشناسان رسمی با بیان اینکه جامعه هدف رای دهندگان ۴۱۴نفر که اعضا و بازرسین و هیئت مدیره‌های فعلی مراکز استانی بودند گفت: ۱۵۱نفر ثبت نام کننده اولیه بودند که از مجموع آن ۵۵درصد وکیل و ۴۵درصد کارشناس رسمی بوده‌اند که به طور کلی ۸۳نفر وکیل و ۶۸نفر کارشناس که از این ۱۵۱نفر ۱۳خانم ۱۳۸ نفر آقا هستند. فضلی با بیان اینکه میانگین سنی کاندید‌ا‌های شورا‌های عالی وکلا و کارشناسان رسمی مرکز حدود ۴۹ سال است، افزود: به طور کلی در این انتخابات ۱۰نفر عضو دو نفر بازرس انتخاب و همچنین سه نفر هم طبق قوانین توسط رییس مرکز منصوب می‌شوند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *