هفته نامه

معاون اول دستگاه قضا: امروز در قوه قضاییه به مقوله جانشین پروری و کادرسازی توجه ویژهای شده است

حجت‌الاسلام والمسلمین مـــصدق مــــــــعاون اول
دستگاه قضا به ارائه گزارشی از اقدامات و عملکرد یک سال گذشته قرارگاه پیگیری اجرای فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی پرداخت و با بیان اینکه این قرارگاه در سال گذشته ۲۳ جلسه تشکیل داد که ۹۳ مصوبه را در پی داشت، تصریح کرد: عملکرد این قرارگاه در سال جاری باید دارای خروجی ملموسی باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مصدق با بیان اینکه در دوره تحول و تعالی قضایی، برای همه موضوعات مهم، نظرات و پیشنهادات مدیران قضایی استان‌های مختلف احصاء و بکارگیری می‌شود، گفت: سال گذشته مدیران قضایی سراسر کشور بیش از ۱۵۰ پیشنهاد را در خصوص بهبود کیفیت اجرایی کردن فرامین رهبر معظم انقلاب به دستگاه قضا، به قرارگاه ارسال کردند.

وی در ادامه ضمن اشاره به برخی ویژگی‌ها و خصوصیاتی که مدیران دستگاه قضایی باید حائز آن‌ها باشند، تصریح کرد: امروز در قوه قضاییه به مقوله جانشین پروری و کادرسازی توجه ویژه‌ای شده و بر اساس محور‌ها و شاخص‌های موجود، در حال حاضر ۷۳ رئیس کل دادگستری بالقوه و ۱۱۸ دادستان مرکز استان بالقوه داریم.

معاون اول دستگاه قضا خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک، یک سامانه خبری از سوی قوه قضاییه ایجاد خواهد شد که در آن، پیرامون پرونده‌های قضایی مهم، به مردم و خبرنگاران اطلاع‌رسانی‌های لازم صورت خواهد گرفت.

 

اجرای عدالت و رضایتمندی مردم

دو هدف مهم قوه قضاییه است

همچنین معاون اول قوه قضاییه در مراسم معارفه رئیس کل دادگستری خراسان رضوی بر اجرای عدالت و رضایتمندی مردم به عنوان دو هدف مهم قوه قضائیه تأکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین  گفت: در بین تمامی شاخص‌هایی که برای رسیدن به اهداف در قوه قضائیه وجود دارد، مهم‌ترین شاخص این است که مردم احساس اجرای عدالت و احساس رضایتمندی داشته باشند.

وی افزود: برنامه‌ها در دستگاه قضایی باید هدف محور باشد و این برنامه‌ها همواره بر اساس اسناد بالادستی از جمله منویات مقام معظم رهبری در مورد قوه قضاییه و سند تحول قضایی تدوین می‌شود.

معاون اول قوه قضاییه خاطرنشان کرد: بعضاً برنامه‌های از پیش تعیین نشده نیز برای قوه قضاییه به وجود می‌آید؛ از جمله مسئله‌ی اغتشاشات که در سال گذشته رخ داد که نهایتاً این تهدید با رهبری حکیمانه رهبر انقلاب، مدیریت خوب رئیس قوه قضائیه و تلاش نیرو‌های امنیتی، انتظامی و قضات و کارمندان قوه قضائیه به فرصت تبدیل شد.

حجت الاسلام والمسلمین مصدق در این مراسم که با حضور مسئولان قضایی، اجرایی، انتظامی، نظامی و امنیتی خراسان رضوی و مسئولان سایر دستگاه‌ها برگزار شد با اشاره به مقوله حجاب گفت: قوانین ما در حوزه حجاب بسیار دقیق و کامل است و ما امروزه در این حوزه خلاء قانونی نداریم، در حال حاضر باید قوانین را به میدان عمل بیاوریم و این در حالیست که دستگاه‌های مختلف در این زمینه باید ایفای نقش کنند.

معاون اول قوه قضاییه، رئیس کل جدید دادگستری استان را شخصیتی پرتلاش، توانمند و پیشکسوت دانست و افزود: رئیس کل جدید دادگستری استان با توجه به حضور در سمت‌های مختلف قضائی بتوانند به عنوان مدیری پرتلاش و جهادی در استان خراسان رضوی، منشأ اثر و خدمت به پیشگاه مردم متدین و بزرگوار باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *