هفته نامه

وظیفه حقوقدانان روشنگری است

 

حسن عبدلیان پور

مدیر مسئول و رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه

 

آمریکا با استفاده از ابزارهای  رسانه‌ای  ظالم را مظلوم و مظلوم را ظالم جلوه می‌دهد.

آمریکای مدعی حقوق بشر، انواع و اقسام جنایات را مرتکب و با جسارت و صراحت ابراز می‌کنند که این اقدامات را انجام می‌دهند. وظیفه حقوقدانان به‌ویژه حقوقدانان بین الملل، روشنگری است.

آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر است با وضع تحریم‌های گسترده، مجازات جمعی برای مردم یک کشور اعمال می‌کند و این اقدامات ضد انسانی را جزو افتخارات خود می‌داند.

این چه نوع حقوق بشر است که آمریکا یک مقام عالی رتبه سیاسی نظامی مهمان در کشور دیگر را ترور می‌کند و به این اقدام هولناک و جنایت خود نیز معترف است.

اقدامات ضد حقوق بشری و به اصطلاح حقوق بشر آمریکایی حتی برای شهروندان آمریکایی هم اعمال می‌شود به نقض حقوق گسترده رنگین‌پوستان و مهاجران در آمریکا  می‌توان اشاره کرد.

آمریکا در رأس ناقضان حقوق بشر قرار دارد و با استفاده از ابزار‌های  رسانه‌ای  ظالم را مظلوم و مظلوم را ظالم جلوه می‌دهد.

استکبار  آمریکا با قدرت رسانه،  افکار عمومی را تحت تاثیر قرار می‌دهد و با سلاح رسانه، جنگ نرم راه می‌اندازد و افکار عمومی را جهت می‌دهد؛ کما اینکه در فتنه سال گذشته از طریق رسانه‌ها سعی بر تحمیل عقاید و دشمنی‌های خود علیه ملت ایران داشت و عده‌ای را اغفال کرد.  وظیفه حقوقدانان و وکلا روشنگری است و باید در زمان‌های مقتضی با توانمندی و قدرت و دانش مواضع حقوق بشری جمهوری اسلامی ایران را در مجامع بین‌المللی مطرح و پیگیری کنند، زیرا نهاد وکالت به عنوان یک نهاد تاثیرگذار و مستقل در عرصه بین‌المللی می‌تواند نقش مهمی در بیان مواضع حقوق بشری داشته باشد.

بنا به تاکید رهبر معظم انقلاب در صیانت از حقوق عامه وکلا باید در راستای صیانت از حقوق عامه، این موارد را شناسایی و برای احقاق حقوق مردم اهتمام داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *