هفته نامه

پخش آنلاین دادگاهها فرصت خوبی برای کارورزی دانشجویان قضایی فراهم کرده است

اگر بخواهیم به نوعی کارورزی در فضای قضایی را ترویج کنیم و موضوع وکالت را مدنظر داشته باشیم تا دانشجویان و وکلایی که وارد فضای کار می‌شوند تجربیاتی از محیط دادگاه‌ها داشته باشند برخط بودن دادگاه‌ها فرصت خوبی را برای رسیدن به این هدف فراهم کرده است.

 

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اگر بخواهیم کارورزی در فضای قضایی را ترویج کنیم تا دانشجویان و وکلایی که وارد فضای کار می‌شوند تجربیاتی از محیط دادگاه‌ها داشته باشند پخش آنلاین بودن دادگاه‌ها فرصت خوبی را برای رسیدن به این هدف فراهم کرده است.

اخیرا دادگستری استان خراسان جنوبی، به منظور افزایش آگاهی عمومی و ترویج فرهنگ حقوقی و بهره‌گیری بیشتر کارشناسان حقوق از برگزاری دادگاه‌ها اقدام به برگزاری دادگاه علنی برخط برای دانشجویان، اساتید و صاحب نظران حوزه حقوق و قضا کرده است.

در این رابطه محمد وحیدی  بیان داشت: این رویکرد قوه قضاییه در پخش آنلاین جلسات دادگاه برای دانشجویان و اساتید و صاحبنظران فرصت تجربی خوبی در اختیار دانشجویان رشته‌های حقوق قرار می‌دهد.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: اگر بخواهیم به نوعی کارورزی در فضای قضایی را ترویج کنیم و موضوع وکالت را مدنظر داشته باشیم تا دانشجویان و وکلایی که وارد فضای کار می‌شوند تجربیاتی از محیط دادگاه‌ها داشته باشند برخط بودن دادگاه‌ها فرصت خوبی را برای رسیدن به این هدف فراهم کرده است.

وی گفت: برخط شدن دادگاه‌ها باعث می‌شود فضای کار تخصصی برای صاحب نظران و دانشجویان حوزه حقوق و قضا ایجاد شود تا دانشجویان این عرصه با فضای واقعی دادگاه‌ها بیشتر از گذشته آشنا شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *