هفته نامه

کارکنان شورای حل اختلاف استخدام میشوند

معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه کشور از استخدام کارکنان شورای حل اختلاف کشور تا ۵ سال آینده خبر داد.   محمد باقر الفت در جمع کارکنان دادگستری استان قزوین اظهار کرد: لایحه شورا‌های حل اختلاف در روز‌های اخیر در مجلس تصویب شده و امیدواریم بتوانیم با اجرای آن زمینه استخدام اعضا و کارکنان شورای حل اختلاف کشور تا ۵ سال آینده فراهم شود.

معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه کشور ادامه داد: موضوعی که در سند تحول قضایی مورد تاکید قرار گرفته تخصصی شدن محاکم است که به همین منظور مربیانی متناسب با موضوعات روز تربیت کرده ایم که در سال جاری برای آموزش به استان‌های کشور اعزام خواهند شد.

وی بیان کرد: همکاران ما در دادگاه‌ها به صورت شبانه روزی تلاش می‌کنند و بار کمبود نیروی اسنانی را نیز بر دوش دارند که امیدواریم با تزریق نیرو‌های جدید از حجم کاری آنان نیز کاسته شود.  الفت تصریح کرد: توسعه دادگاه‌ها و ایجاد حوزه‌های قضایی جدید با در نظر گرفتن نرخ وقع جرم و میزان اختلافات و دعوی در دستور کار قوه قضاییه قرار دارد.

معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه کشور با اشاره به اقدامات صورت گرفته در جهت افزایش کیفیت دادرسی گفت: با توجه به موضوعات جدید برنامه‌های آموزشی حقوقی به صورت تخصصی در زمینه‌های روز از قبیل؛ موضوعات بانکی، بیمه، بورس، صنعتی و معدنی، پولشویی و … به صورت کارگاهی برگزار می‌شود.

الفت اضافه کرد: در آزمون سال گذشته ۱۰ هزار نفر برای فعالیت در دستگاه قضا جذب شده اند که تا کنون حکم ۳ هزار و ۵۰۰ نفر از آنان صادر شده و ۲ هزار نفر نیز بعد از گذراندن دوره‌های آموزشی شروع به کار کرده اند و هزار و ۵۰۰ نفر نیز تا پایان سال با تجهیز محل کار به صورت تدریجی به مراکز گسیل خواهند شد./ میزان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *