[۱۱-۳]

آغاز ثبت نام آزمون بزرگ وکالت

ثبت نام آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضائیه از امروز آغاز شد.
ثبت نام آزمون وکالت مرکز وکلا سال ۹۹ از امروز ۵ مردادماه آغاز و به مدت یک هفته، تا یکشنبه ۱۲ مردادماه ادامه خواهد داشت.
در این خصوص دکتر علی بهادری جهرمی، رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاورین خانواده گفت: در سال ۹۹ آزمون وکالت به منظور رفاه حال داوطلبین و فرصت کافی برای انجام مرحله دوم پذیرش کارآموز وکالت که مصاحبه علمی و روان‌شناسی است، زودتر از سال‌های قبل برگزار خواهد شد.


وی در خصوص نحوه طراحی سوالات آزمون هم اظهار کرد: همانطور که در سال قبل نیز انجام گردید طراحان از منابع اصلی آزمون‌ طرح سوال می‌نمایند و سعی شده است از سوالاتی که جنبه هوشی و گمراه کننده دارد پرهیز گردد؛ هدف سنجش استعداد علمی داوطلب است و به نظر این نحوه طرح سوال به عدالت نزدیک‌تر است.
دکتر بهادری همچنین افزود: یکی از مزیت‌های نحوه پذیرش داوطلب کارآموز وکالت در مرکز وکلا دو مرحله‌ای بودن آن است. در مرحله دوم که مصاحبه علمی و روانشناسی صورت می‌گیرد مجددا معلومات علمی داوطلب سنجیده شده و اگر داوطلب در مرحله اول به هر دلیلى از جمله شرایط محیطی و یا روانی نتوانسته در روز آزمون تمرکز داشته باشد، در مرحله دوم جبران می‌نماید و با این روش فردی که یکسال یا چند سال مطالعه نموده و استعداد دارد از پذیرش حذف نمی‌شود.
گفتنى است آزمون وکالت مرکزی وکلای قوه قضائیه در حالی برای دومین سال بصورت یکپارچه و سراسری برگزار خواهد شد که سال گذشته ۱۰۷ هزار داوطلب در این آزمون شرکت کردند. از این تعداد بیش از ۵ هزار نفر پس از پشت سرگذاشتن آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی پذیرفته شدند.
علاقه مندان به شرکت در این آزمون می توانند با مراجعه به پایگاه sanjesh.org ضمن مطالعه دقیق آگهی آزمون وکالت ۹۹ نسبت به ثبت نام اقدام نمایند؛ نحوه دریافت کارت آزمون نیز متعاقبا اعلام می گردد.
آزمون بزرگ وکالت مرکز وکلای قوه قضائیه، جمعه ۴ مهرماه ۹۹ برگزار خواهد شد.

مطالعه بیشتر بستن