ایران‌خواران خود را چهره علمی هم جا می‌زنند !

علیرضا سزاوار: در چهاردهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام اخلال اقتصادی ۶ میلیارد و ۶۵۶ میلیون یورویی «شرکت بازرگانی پتروشیمی»، قاضی اسدالله مسعودی مقام از فرار یکی از متهمان با گذرنامه جعلی به خارج از کشور خبر داد.

علی اشرف ریاحی، داماد محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر سابق صنعت و معدن در دولت روحانی، به معاونت در اخلال کلان اقتصادی و تحصیل مال نامشروع متهم است و به گفته قاضی مسعودی مقام، پس از فرستادن همسر و فرزندنش به خارج، توانسته با پاسپورت فردی دیگر از ایران بگریزد.

قاضی مسعودی مقدم در پاسخ به دفاعیات حمزه‌لو (مدیرعامل شرکت پتروشیمی) مبنی بر تبدیل ارز به ریال با مجوزهای قانونی گفت: «علی اشرف ریاحی بخشی از اطلاعات را با اسناد ارائه کرده و با پاسپورت دیگری از کشور فرار کرده است.»
قاضی با تاکید بر مستندات ارائه شده از سوی اشرف ریاحی افزود: «این فرد حتی علیه وزیر سابق که پدرخانمش است مطالبی در راستای تسویه حساب شبنم نعمت‌زاده در بحث دارویی ارائه کرده و مستنداتی ارائه داده و مستنداتی که ارائه شده از ناحیه شرکاء و معاونان شما بوده و مستندات راستی آزمایی شده است.»

رضا حمزه‌لو هم البته منکر آشنایی با اشرف ریاحی شده و گفته که اگر شیخ‌الاسلامی دست اندرکار انتقال ۲۴۰ میلیون یورو از طریق صرافی‌ها بوده، باید شخصا پاسخ دهد.
علی اشرف ریاحی اما اخیرا در گفتگو با بی‌بی‌سی فارسی ضمن رد این ادعا گفته قاضی در یک جلسه بدترین توهین‌ها را به او کرده و تهدیدش کرده که توپخانه رسانه‌ای علیه او
به راه خواهد انداخت.

شبنم نعمت زاده، دختر وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت چند ماه پیش توسط دادگاهی که به ریاست آقای مسعودی مقام برگزار شد به اتهام “اخلال در نظام اقتصادی” به ۲۰ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد. رسانه‌های ایران گزارش داده‌اند که خانم نعمت زاده همزمان با شیوع گسترده کرونا از با مرخصی اعطا شده توسط قوه قضائیه از زندان بیرون آمده بود.

علی اشرف ریاحی روز ۲۳ مرداد در گفتگو با بی‌بی‌سی فارسی اظهارات قاضی مسعودی‌مقام را “کذب خواند” و گفت بعد از این که در ۹ جلسه دادگاه حضور یافته به این نتیجه رسیده که “حکم دادگاه از قبل نوشته شده” و این که تحقیقات مربوط به این پرونده “به درستی انجام نشده” و حتی به گفته او وکلای پرونده هم معتقدند که این پرونده “روند یک پرونده اقتصادی را طی نمی‌کند” و قاضی مسعودی مقدم آن را “سیاسی-امنیتی” کرده است.

آقای ریاحی همچنین در گفتگو با تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی ادعای خروج با پاسپورت جعلی از ایران را رد کرد و گفت او و اعضای خانواده‌اش سال‌هاست که مقیم خارج از ایرانند و همیشه با پاسپورت شخصی خودش از ایران خارج شده است. کاربران شبکه های اجتماعی هم به ماجرای فرار و مصاحبه داماد وزیر سابق واکنش های جالبی داشتند:

خرم طهماسبی در توییترش در واکنش به این ماجرا نوشت: قبل از اینکه داماد وزیر فرار کنه قاضی «مسعودی مقام» در جلسه دوازدهم دادگاه به «مرجان شیخ الاسلامی» و «علی اشرف ریاحی» تذکر داده بود که از اقدامات تهدیدآمیز نسبت به قضات محکمه خوددداری کنید. احتمالا دیده تهدید قضات فایده نداره ترجیح داده فرار کنه !

مهشید سامی هم خبر جالبی را توییت کرده که: کنگره ایرانیان کانادا، که قبلا هم مراسم بزرگداشت شهید قاسم سلیمانی را ترتیب داده بودند، دست به اقدام جالبی زده اند و در نامه ای به وزارت دادگستری کانادا درخواست کردند که در مورد ایرانیانی که پول اختلاس به کانادا می آورند تحقیق کند. در این یادداشت مشخصا از علی اشرف ریاحی، جلیل سبحانی ، امید اسدبیگی، محمودرضا خاوری و مرجان آل آقا نام برده شده است.

سعید حسین پور هم نوشت: علی اشرف ریاحی سه خانه در تورنتو دارد که حدود پانزده میلیون دلار ارزش دارند. تا چند سال پیش ایران‌خوارانی مثل آل‌آقا و این بابا پول‌های دزدی رو صرف خرید ملک در کانادا می‌کردن ولی بعد از اون احتمالا به فرم دیگری مثل وام دادن پول‌ها رو تمیز می‌کنن و در بی بی سی هم خودش رو چهره علمی جا میزنه !

طاها باقری هم در توییترش نوشت: آقای رنجبران (منظورش مجری معروف صدا و سیماست) زحمت بکشید یکبار دیگه آقای نعمت زاده رو دعوت کنید برنامه دستخط تا خودشون و خانواده رو تطهیر کنند. علی اشرف ریاحی داماد نعمت زاده بعد از ارائه اسنادی بر علیه پدرخانمش در بی بی سی قاضی رو متهم کرد.

وحید حاجی پور هم افشاگری جالبی کرد و نوشت: معرفی می‌کنم؛ علی اشرف ریاحی داماد آقای نعمت زاده وزیر سابق صنعت و مشاور ارشد زنگنه وزیر نفت. آقای داماد،همکار خانم مرجان شیخ الاسلام و متهم اصلی پرونده پتروشیمی هستند که با تأسیس شرکت‌هایی شخصی، با پول پتروشیمی بازی می‌کردند و کاسبی.

کمیل هم با انتشار عکسی که جهانگیری(معاون اول رییس جمهور) را در حال اهدای جایزه ای به نعمت زاده نشان می دهد، نوشت: لوح تقدیر به پاس تربیت خانواده‌ای با فساد‌ های کلان اقتصادی. شبنم نعمت زاده که خاطرتون هست ؟ حالا زینب دختر دیگه استاد و همسرش علی اشرف ریاحی که پرونده باز فساد اقتصادی داره متواری شدند.

مطالعه بیشتر بستن