دوره وکالت عمومی منقضی شده است

وضعیت کارآموزان وکالت پس از برگزاری آزمون بزرگ وکالت در سال ۹۸ با بیش از ۱۰۷ هزار نفر داوطلب، موضوعی است که برای آن به سراغ رئیس کمیسیون کارآموزی وکالت مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه رفته‌ایم. تخصصی شدن وکالت هم موضوعی است که مرکز وکلا در حال اجرایی کردن آن است. رامتین قانع معتقد است مخاطب اصلی تخصصی

شدن وکالت کارآموزان هستند و برای این موضوع هم استدلال‌هایی دارد. شروع به کار کارآموزان ۹۸ و وضعیت وکلای سرپرست هم از دیگر موضوعاتی است که در گفتگوی ما با آقای قانع به آن اشاره شده است. گفتگوی حاضر اطلاعات خوبی برای کارآموزان به دست می‌دهد؛ مشروح آن را در ادامه بخوانید.

برای شروع صحبت‌مان بفرمایید اساسا کارآموزان از همان حقوقی برخوردارند که یک وکیل برخوردار است یا نه؟ این سوال را به این خاطر می‌پرسم که کارآموزان غالبا تکالیفی همسان با یک وکیل دارند.
آیین نامه اجرایی ماده ۱۸۷ یک سری محدودیت‌های صلاحیتی برای کارآموزان وکالت در نظر گرفته است. به عنوان نمونه در دعاوی مالی با ارزش بیش از ۲ میلیارد تومان کارآموز نمی‌تواند قبول پرونده کند. همین‌جا عرض کنم که این ۲ میلیارد تومان صلاحیت در دعاوی مالی، ۷ برابر بیشتر از صلاحیت کارآموزان وکالت در کانون وکلا استو خب عدد قابل توجهی هم است. یا مثلا دعاوی‌ای که مرجع تجدیدنظر آنها دیوان عالی کشور باشد هم از صلاحیت کارآموز وکالت خارج است. خب این محدودیت‌های قانونی هم دارای یک منطقی است. یک کارآموز وکالت در ابتدای راه وکالت است و سپردن پرونده‌های سنگین به وی ممکن است باعث وارد آمدن خساراتی به شهروندان و حتی خود کارآموز شود.
به جز محدودیت‌های صلاحیتی با فلسفه خاص خودش که در قانون ذکر شده است و من هم اشاره مختصری به آن کردم، تقریبا موضوع دیگری نیست که باعث تبعیض بین یک کارآموز وکالت با یک وکیل در مرکز وکلا باشد. کارآموز ما می‌تواند همانند یک وکیل در تمام انتخابات‌هایی که مرکز برگزار می‌کند شرکت کند. از آن طرف دیگر، کارآموز ما مؤدی مالیاتی است؛ مقررات تخلفات انتظامی کارآموز ما با وکیل ما یکسان است که این موضوع هم در دستورالعمل کارآموزی ذکر شده است؛ ضمن این که کارآموزان به دلیل شرایط خاص کارآموزی یک سری مقررات مختص به خودشان هم دارند. از دید ما، به جز همان محدودیت‌های صلاحیتی، کارآموز به مثابه یک وکیل است.

این مواردی که گفتید شامل سربازکارآموزهایی که امسال قرار است شروع به فعالیت کنند هم می‌شود یا اینکه اینها وضعیت خاص خودشان را دارند؟ در جایی خواندم که گفته بودید سربازکارآموزان حتی حق استفاده از آرم روی لباس مرکز را هم ندارند.
ببینید، ما زیر ۲۰۰ نفر سربازکارآموز داریم درحالی که بالای ۷ هزار نفر پذیرفته شده آزمون وکالت داریم.مقرراتی که نسبت به این عده اعمال می‌شود ناشی از مقررات دیگری از جمله مقررات نظام وظیفه است. چون کارآموزان وکالت می‌توانند پرونده قبول و کسب درآمد کنند و این امر با مقرره ماده ۵ آیین نامه اجرایی در تضاد است که در آن داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت را شرط کارآموزی می‌داند، برای درنظر داشتن این موضوع ما به ناچار سربازکارآموزان را از دو چیز استثنا کرده ایم: گرفتن پرونده و استفاده از نشان و بج سینه وکلا.
اولویت اول سربازکارآموزان انجام خدمت مقدس سربازی است. ما برای اینکه این عده از دوران خدمت استفاده بهتری ببرند با توافقی که با ستاد کل نیروهای مسلح داشتیم، مقرر شد سربازکارآموزانی که این دوره را در دفاتر حمایت از ایثارگران سپاه یا در قسمت‌های حقوقی پادگان سپری می‌کنند، با گواهی‌ای که ارائه می‌کنند، نهایتا و حداکثر تا ۱۲ ماه را به عنوان دوره کارآموزی وکالت می‌پذیریم و پس از آن، تفاوت آن میزانی که بجای کارآموزی پذیرفته شده (مثلا همین ۱۲ ماه) تا ۱۸ ماه را که طول مدت کارآموزی است (یعنی ۶ ماه در فرض مورد مثال) باید نزد وکیل سرپرست کارآموزی کنند.
اگر سربازکارآموزان در دفاتر حمایت از ایثارگران سپاه باشند و در محاکم شرکت کنند، باید از دادگاه‌ها گواهی بیاورند، و در غیر این صورت ما برنامه‌هایی داریم که سربازکارآموزان پس از فراغت از سربازی در محاکم شرکت کنند. اینها همه به لحاظ ضرورت تجربه اندوزی است. به این صورت سربازکارآموزان یک امتیاز ویژه دارند و خوش اقبال بوده‌اند و می‌توانند از دوران خدمتشان بهترین استفاده را بکنند.
این نکته را هم اضافه کنم که به منظور حل مشکلات احتمالی سربازکارآموزان یک مسئول مستقیم در نظام وظیفه مشخص کرده‌ایم که ایشان تمام امور سربازکارآموزان را شخصا پیگیری می‌کنند. تلفن ایشان را در صفحه کارآموزان در اینستاگرام در اختیار سربازکارآموزان قرار داده‌ایم که می‌توانند با ارتباط با ایشان مشکلاتشان را طرح کنند.

اجازه بدهید یک سوال هم راجع به وکیل سرپرست بپرسم. مطابق مقررات کارآموزان باید در همان محل پذیرفته شده مبادرت به کارآموزی کنند. با توجه به این که در برخی شهرستان‌ها ممکن است وکیل سرپرست به اندازه کافی نباشد، تکلیف کارآموزان در این مناطق چه می‌شود؟
مطابق دستورالعمل کارآموزی هر وکیل سرپرست می‌تواند ۵ کارآموز داشته باشد. با شرایطی ما این اختیار را به هیئت مدیره‌های استانی داده‌ایم که این رقم را تا ۷ نفر هم افزایش بدهند. با این تدبیر عملا مشکلی در این خصوص پیش نخواهد آمد. اگر احیاناً باز هم مشکلی در این خصوص پیش آمد تصمیم خواهیم گرفت که کارآموز در نزدیک‌ترین حوزه قضائی که برایش مقدور است وکیل سرپرستش را انتخاب کند؛ که البته پیش آمد این فرض به نظر من بعید است.
این را هم عرض کنم که وکلای سرپرست از انجام تکالیف معاضدتی معاف هستند. برای جبران زحمات وکیل سرپرست در تربیت و آموزش کارآموزان تصویب کرده‌ایم که وکلای سرپرست از انجام معاضدت معاف باشند و در این خصوص هیئت مدیره‌های استانی موظف هستند اسامی وکلای سرپرست را از لیست مشاوره و وکالت تسخیری حذف کنند.

مرکز پیگیر بحث وکیل تخصصی هم هست و قرار شده نهایتا تا سال آینده وکلای تخصصی مشغول به کار شوند. آیا کارآموزان هم مشمول وکالت تخصصی می‌شوند؟
اصل وکالت تخصصی ناظر به کارآموزان است. الان در بین وکلا افرادی که به صورت عرفی در یکی از شاخه‌های حقوقی تخصص پیدا کرده‌اند داریم. اینها به صورت تجربی وکیل متخصص شده اند. مطابق برنامه ریزی‌های ما جامعه هدف اصلی وکالت تخصصی کارآموزان هستند. کارآموزان سرمایه‌های مرکز هستند و ما موظفیم برای این سرمایه‌ها برنامه‌های جامع و مدونی داشته باشیم که یکی از این برنامه ریزی‌ها بحث وکالت تخصصی است و در این رابطه هم دو برنامه مشخص داریم.
کارآموز ممکن است حوزه علاقه و تخصص خود را مشخص کرده باشد. مثلا یک کارآموز علاقه به مباحث گمرکی دارد و در این حوزه خواهان متخصص شدن است که خب ما در حوزه علاقه فرد پس از طی دوره‌هایی به وی اجازه تخصصی شدن وکالتش را می‌دهیم. در یک فرض دیگر ممکن است کارآموزی

مطالعه بیشتر بستن