شاهدسازی قاتل

علیرضا سزاوار: معاندان نظام در یک سناریو جدید برای پرداختن به ماجرای قاتلی به نام نوید افکاری، از شاهدی سخن می گویند و مدعی اند که این شاهد اکنون ناپدید شده است! عدهای بدون طرح بینه معتقدند که فردی، شاهد شکنجه و اعتراف دروغین نوید افکاری بوده و حالا ناپدید شده است. مخالفان نظام اکنون با این موضوع جدید در حال مانور دادن در شبکه های اجتماعی و زد و خورد مجازی با منتقدانشان هستند.

شاهین ناصری، کسی است که برخی مدعی شده‌اند شاهد شکنجه نوید افکاری بوده است؛ این دروغ آشکار در شرایطی منتشر شده است که اساساً فردی که ادعای شاهد بودن او مطرح می‌شود هیچگاه هیچگونه ملاقات و مواجهه‌ای با نوید افکاری چه در مراحل تحقیقات مقدماتی در نیروی انتظامی و دادسرا و چه در زمان برگزاری جلسات دادگاه نداشته است. در این زمینه هم دادگستری و هم نیروی انتظامی استان فارس توضیحات مبسوطی را ارئه کرده‌اند.
در همین رابطه، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی، رییس کل دادگستری استان فارس، ادعای فردی که اظهار داشته است شاهد شکنجه نوید افکاری بوده است را رد کرد و گفت: فرد مدعی در دوران تحقیقات پرونده به هیچ عنوان ملاقات و مواجهه با نوید افکاری نداشته است.


حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی با بیان اینکه جرائم این دو فرد با یکدیگر متفاوت بود گفت:
با فرض همزمانی تحقیقات پرونده نوید افکاری و شاهین ناصری تحقیقات پرونده این‌ها در دو اداره مختلف یعنی یکی در دایره قتل آگاهی و دیگری در اداره جعل و کلاهبرداری
انجام شده که در دو طبقه مختلف با فاصله مکانی بسیار
زیاد مستقر شده است؛ بنابراین کاملا مشخص است که
ادعای این فرد مبنی بر اینکه شاهد شکنجه بوده است
کاملا کذب و به دور از منطق است.
وی با اشاره به اینکه فرد مدعی، کلاهبرداری حرفه‌ای با ٨ سابقه بازداشت به اتهام کلاهبرداری و جعل و استفاده از سند مجعول و محکومیت متعدد قضایی با همین عناوین است گفت: رسانه‌های غربی در این مسئله به اندازه‌ای مستأصل شده‌اند که برای اثبات اخبار بی‌پایه و اساس خود به ادعا‌های یک کلاهبردار با سابقه محکومیت متعدد استناد می‌کنند.
این روند و اظهارات در شبکه‌های مجازی واکنش‌هایی داشته است.

سیده حسینی با انتقاد از دروغ های رسانه های فارسی زبان خارج نشین در توییتر اش نوشت:
پروژه تحریف جمهوری اسلامی ایران این بار در ایستگاه تطهیر نوید افکاری! شروری که امنیت مردم را نشانه گرفت و شبکه های آن ور آبی به دنبال تطهیر و بی گناه نشان دادن او برآمدند.

کاربری هم به نام فامیل دور به نکته جالبی اشاره کرد و نوشت:
وفاداری به نیرو رو باید از مریم رجوی یادگرفت که همیشه حامی تروریست ها و جنایتکاران بوده و هست؛ ادای احترام این عجوزه به نوید افکاری، سند جنایتکار بودن افکاری هاست.

کاربری هم به نام «مزاحمین ضد خلق» با انتقاد از سازمان منافقین توییت زد:
ضیافت کفتارها بر جسد متعفن یک قاتل جانی !
حکایت دفاع منافقین از یک قاتل، حکایت کفتارهایی است که لاشه برای آنها فرق نمی کند، تنها تهیه خوراک روزانه اهمیت دارد.

علیرضا گرایی هم با انتشار عکسی که سرکرده گروهک منافقین را در حال ادای احترام به عکس نوید افکاری نشان می دهد، توییت زده:
ادای احترام فرمانده به سرباز اش

آرزو هم در همفکرایی با دیگر کاربران نسبت به گروهک منافقین توییت زد:
رجوی داره به سرباز شکست خورده اش ادای احترام میکنه؛ عجب قهرمانانی دارن اینا !

منتظر حضرت حجت هم در توییتر اش نوشت:
دقیقا یاد حرفای حاجی می افتم؛ همیشه میگفت اکه سختت بود جریان نفوذ داخل رو تشخیص بدی، نگاه کن ببین منافقین و شبکه های وهابی و لندن نشین دارن از کی حمایت میکنن.

کاربری به نام یک شهروند هم راجع به ادای احترام سرکرده منافقین نسبت به افکاری نوشت:
قبل اینا کلی نخاله بازیگر داشتیم که هشتگ و سخنرانی کردن براش! این بیچاره یکم با تاخیر ابراز همدردی کرده! به هر حال… انشالله خدا تکلیف این ظالمین رو به دست عالمین محو و نابود کنه!

یونس زاده هم در توییتر اش نوشت:
همه کسانی که برای نوید افکاری اعدام نکنید را زدند به نوعی در جنایت او شریکن و خوشحالم که دست حامیان جنایتکاران زود رو میشه.

آزموده هم به نکته ای دیگر اشاره کرد و در توییتر اش نوشت:
از خودم می پرسیدم چرا سلطنت طلب ها از قاتل های مثل نوید افکاری حمایت میکنن ؟! خوب چون ملک و شاه اونها از صدام جنایتکار حمایت میکرد !

خدابخشیان هم در همین زمینه دو توییتر نوشت:
نگذارید ما را به عنوان هالوهای سیاسی در تاریخ بشناسند؛ مواظب تیم منحرفان باشید؛ مواظب نفوذی ها باشید؛ فریب شامورتی بازی مزدوران نظام را هم نخورید.

مطالعه بیشتر بستن