[۲۱۳۰]

نشست رئیس دیوان داوری مرکز وکلای قوه قضائیه با اعضاء هیئت مدیره مرکز وکلای خوزستان

رئیس دیوان داوری گفت: برگزاری کلاسهای میانجی‌گری در خوزستان توسط هیئت مدیره و تشکیل کمیته‌های میانجی‌گری جهت رسیدگی به اختلافات بین صنعت‌گران، کشاورزان و دامداران در این استان می‌باشد.
دکتر مائده چینی ساز، رئیس دیوان داوری مرکز وکلای قوه قضائیه در نشست خود (سه شنبه ۱۵مهرماه) با اعضای

هیئت مدیره مرکز وکلای قوه قضائیه استان خوزستان اظهار کرد: هیئت مدیره مرکز وکلای استان خوزستان طرح‌های پیشنهادی خود را جهت ارتقاء سطح کیفی استفاده از وکلای مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده در اتحادیه‌ها و صنوف را به مرکز اعلام تا در کمیته‌های مربوطه طرح و مصوب و به صورت دستورالعمل تدوین و ابلاغ شود.
رئیس دیوان داوری مرکز وکلای قوه قضائیه در ادامه گفت: با توجه به اینکه جمهوری اسلامی ایران در جنگ نرم اقتصادی با ابرقدرت‌های جهان قرار گرفته و نیز طبق بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) سال ۱۳۹۹ که مزین به شعار(( جهش تولید)) گردید، مرکز وکلا پذیرای هرگونه طرح پیشنهادی که مساعد به حال صنعت‌گران و تولیدکنندگان است، خواهد بود تا در کمیته جهش تولید مستقر در مرکز مطرح و مصوب گردد.
وی با اشاره به بیشترین آمار پرونده‌های دادگستری گفت: آمار قابل توجهی از پرونده‌های دادگستری مربوط به اختلافات ملکی است، به همین دلیل هیئت مدیره‌های استانی می‌بایست مرکز را در تهیه طرح‌های پیشنهادی جهت رفع اختلافات بین انبوه‌سازان و خریداران یا مالکان، کمک کرده تا از ارجاع پرونده‌ها به مراجع قضائی جلوگیری شود و توسط کمیته میانجی‌گری که در انجمن انبوه‌سازان تشکیل خواهد شد حل و فصل شده و مردم زودتر به حقوق خود برسند.
عضو شورای عالی وکالت با اشاره به برگزاری کلاسهای میانجی گری در خوزستان نیز عنوان کرد: برگزاری کلاسهای میانجی‌گری در استان خوزستان با رعایت پرتکل‌های بهداشتی توسط هیئت مدیره و تشکیل کمیته‌های میانجی‌گری جهت رسیدگی به اختلافات بین صنعت‌گران، کشاورزان و دامداران در استان خوزستان می‌باشد و اعطای آمار پرونده‌های مطرح و مختومه که منجر به رأی شده است.
چینی ساز با اشاره به ظرفیت استان خوزستان با توجه به مرزی بودن آن بیان کرد: با توجه به مرزی بودن استان خوزستان و هم مرز بودن آن با کشورهای عراق و کویت و مبادلات تجاری بین صادرکنندگان و واردکنندگان، مستلزم ورود هیئت مدیره استان خوزستان جهت تهیه سازوکارهای حقوقی در اتاق‌های بازرگانی مستقر در این استان می‌باشد تا منافع تجار ایرانی حفظ گردد.
رئیس دیوان داوری مرکز وکلای قوه قضائیه در پایان بر اعطای آمار بصورت ماهیانه به مرکز وکلا،کارشناسان و مشاوران خانواده نسبت به پرونده‌هایی که در مرکز وکلای استان مطرح و منجر به تصمیم می‌گردد تأکید ویژه‌ای کرد.

مطالعه بیشتر بستن

 دیدار اعضای هئیت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان آذربایجان شرقی با فرمانده نیروی انتظامی استان به مناسبت هفته نیروی انتظامی

به گزارش روابط عمومی هئیت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان آذربایجانشرقی؛ جمعی از اعضای هئیت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان آذربایجانشرقی با حضور در دفتر سردار عبدی، فرماندهی نیروی انتظامی استان از زحمات این مجموعه تقدیر و تشکر نمودند. در ابتدا محمدرضا قاسم زاده نوعی نائب رئیس مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان آذربایجانشرقی، ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی گفت: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی برقرار‌کننده نظم و امنیت در جامعه می‌باشد و ما سختی این کار را لمس می‌کنیم.

او افزود:مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان بعنوان یکی از بازوان سیستم قضائی کشور متشکل از ۸۵۰ کارشناس با سابقه درخشان و متخصص به جهت ایجاد عدالت با ارئه نظریه‌های کارشناسی عادلانه و متخصصانه در حال فعالیت می‌باشد. در ادامه احمد شاملو عضو هئیت مدیره و خزانه دار مرکز کارشناسان رسمی دادگستری ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی، به همکاری بسیار نزدیک این دومجموعه اشاره کرده و گفت: در چندین رشته کارشناسی از جمله جرائم مالی، تشخیص خط، تصادفات، نیروی انتظامی و مرکز کارشناسان رسمی دادگستری تعاملات نزدیکی باهم داشته و انتظار میرود با درایت فرماندهی محترم این ارتباط و رابطه جهت ایجاد خدمت‌رسانی بهتر به مردم فهیم استان، بیشتر شود. علی حسین آقازاده اصل و اکرم بهاری غازانی هم ضمن تشکر بابت تشکیل این جلسه آمادگی مرکز را برای برقراری مشاوره‌های معاضدتی در کلانتری‌های سطح استان را اعلام کرده و پیشنهاد از سرگیری مجهز کردن کارشناسان به سلاح‌های دفاع شخصی با صدور مجوز از نیروی انتظامی را با توجه به حساسیت و مشکلات پیش آمده رابه سردار عبدی ارائه نمودند. در ادامه فرمانده نیروی انتظامی استان آذربایجانشرقی ضمن تشکر از حضور هئیت مدیره مرکز کارشناسان
رسمی دادگستری استان آذربایجانشرقی بیان کردند که آمادگی لازم در خصوص همکاری همه جانبه با مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان را درتمام زمینه‌های مشترک رادارند.

مطالعه بیشتر بستن