دادستان جدید دادسرای عمومی شهرستان بروجن منصوب شد

با حضور دادستان مرکز استان و جمعی از مسئولان محلی مراسم تکریم و معارفه دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بروجن برگزار شد.به گزارش روابط عمومی دادگستری بروجن در این مراسم عبدالرضا علیمحمدی دادستان مرکز استان در سخنانی با اشاره به ضرورت تعامل میان دادستان و مدیران و مسئولان

دستگاههای اجرایی اظهار داشت: حفظ امنیت منطقه، پیشگیری از وقوع جرم و خدمت شایسته به مردم جز با همکاری و تعامل امکان پذیر نخواهد بود و در این میان دادستانها به عنوان مدافعان حقوق عامه و متولیان پیشگیری از وقوع جرم نقشی مهم بر عهده دارند. وی افزود: بر اساس قانون آئین دادرسی کیفری دادستان مسئول مستقیم حفظ حقوق عمومی است و در این راستا باید نسبت به احقاق حق و نظارت بر حسن اجرای قوانین اهتمام ویژه‌ای داشته باشد.
علیمحمدی در ادامه با تقدیر از زحمات عبدالرسول جاوری دادستان پیشین دادسرای شهرستان بروجن به دادستان جدید توصیه کرد ضمن بهره‌گیری از ظرفیت ائمه محترم جمعه، فرماندار و اعضاء شورای تأمین، حسن خلق و مردم مداری را سرلوحه کار خود قرار داده و مطابق با سیاستهای کلان قوه قضائیه برای خدمت به مردم تلاش نماید.
لازم به ذکر است در این مراسم امام جمعه محترم شهرستان، فرماندار و رئیس دادگستری بروجن نیز به ایراد سخن پرداختند.
در پایان با قرائت حکم انتصاب، مهدی حاج آقا معمار به سمت دادستان جدید دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بروجن منصوب و از زحمات عبدالرسول جاوری دادستان پیشین شهرستان تجلیل شد.

مطالعه بیشتر بستن

کشف و پلمب انبار احتکار لاستیک خودروی سنگین در خوزستان

حجت الاسلام و المسلمین صادق مرادی گفت : بر اساس گزارش رسیده از سربازان گمنام امام زمان (عج) مبنی بر اینکه افرادی با هویت معلوم اقدام به احتکار و انبار لاستیک خودرو سنگین در یکی از شهرهای استان خوزستان کرده

بودند ، موضوع به صورت ویژه در دستور کار دستگاه قضایی استان قرار گرفت که این افراد اقدام به جذب لاستیک کرده تا بین متقاضیان واجد شرایط توزیع کنند. رئیس کل دادگستری استان خوزستان افزود: با توجه به وضعیت حساس اقتصادی متاسفانه این لاستیک ها توزیع نشد و اقدام به احتکار آنها و فروش لاستیک ها با قیمت آزاد نمودند. وی در ادامه گفت: پس از بررسی و دستورات لازم ضمن شناسایی محل نگهداری، لاستیک ها، کشف و ضبط گردید و یکی از متهمین اصلی به اتهام اخلال در امر توزیع مایحتاج عمومی دستگیر و در بازجویی صورت گرفته به فروش خارج از مجوزات ارائه شده اقرار کرد و پس از تفهیم اتهام با صدور قرار تامین کیفری مناسب روانه زندان شد. رئیس دستگاه قضایی خوزستان در ادامه بیان کرد: دستگیری کلیه مرتبطین و همچنین دلالان و خریداران کالای مربوطه، در دستور کار دستگاه قضایی قرار گرفت. مرادی تصریح کرد: اشخاصی که مسئول نظارت بر حسن انجام توزیع کالا توسط متهمین بوده اند و در این امر اهمال کرده و زمینه ساز ورود خسارت به اموال بیت المال شده اند نیز در این پرونده تحت پیگرد قرار می گیرند. رئیس کل دادگستری استان خوزستان در پایان با بیان اینکه مبارزه قاطع با اخلال گران نظام اقتصادی
به صورت جدی در دستور کار دستگاه قضایی استان قرار دارد، از شهروندان خواست هرگونه اخبار و اطلاعات در خصوص مفاسد اقتصادی و احتکار کالا و ارز را در اسرع وقت به دادگستری خوزستان با ارائه مستندات گزارش و اطلاع رسانی کنند.

مطالعه بیشتر بستن

افتتاح شعبات دادیاری داسرای انتظامی مرکز وکلا و کارشناسان رسمی کرمانشاه

شعبات دادیاری دادسرای انتظامی مرکز وکلا و کارشناسان رسمی در کرمانشاه با حضور بهمن مرادیفر رئیس کل دادگاههای عمومی و انقلاب کرمانشاه در مرکز وکلا و کارشناسان دادگستری استان افتتاح شد. پیش از این جهت شکایت از کارشناسان

دادگستری پس از بررسی پرونده در کمیسیون صلح و سازش در صورت عدم نتیجه، پرونده به دادسرای تهران ارجاع و کارشناس و شاکی باید برای پیگیری شکایت و یا دفاع از خود به تهران فرا خوانده می‌شدند که صرف زمان و بار مالی بسیاری را برای طرفین به همراه داشته منجر به ایجاد مشکلاتی برای طرفین پرونده هم می‌شد. با راه‌اندازی مرکز دایاری در مرکز وکلا و کارشناسان دادگستری شکایت‌های مطرح شده به کمیته صلح و سازش ارجاع داده و رسیدگی می‌شود و این کمیته نیز از تاریخ طرح شکایت به این مرکز به مدت یک ماه فرصت دارد شکایت مطروحه را به نتیجه برساند و اگر به نتیجه نرسید به دادیاری استان کرمانشاه ارجاع داده می‌شود و مراحل قانونی در داخل استان انجام خواهد شد.

مطالعه بیشتر بستن

کارشناسان دادگستری خوزستان به مردم مشاوره حقوقی رایگان می دهند

رییس مرکز کارشناسان رسمی دادگستری خوزستان گفت: بزودی و با آماده شدن زیرساختها توسط دادگستری استان، برای اولین بار مشاوره حقوقی رایگان تلفنی از سوی کارشناسان رسمی عضو مرکز کارشناسان دادگستری خوزستان به مردم ارائه خواهد شد.

محمد کرم زاده با اشاره به اینکه خدمات مشاوره حقوقی موجب کاهش تخلفات و اختلافات می شود گفت: بهره مندی مردم از خدمات حقوقی رایگان مرکز کارشناسان رسمی دادگستری خوزستان می تواند از بروز بسیاری از دعاوی در محاکم قضایی پیشگیری کند.
وی افزود: هم اکنون دادگستری خوزستان در حال آماده سازی زیرساختهای اجرای مشاوره حقوقی رایگان تلفنی از سوی مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان است و با راه اندازی آن مردم می توانند با مراجعه به سامانه ای که اعلام می شود، خواسته و سوال خود را مطرح و پاسخ سوال خود را بصورت تلفنی از کارشناسان دادگستری دریافت کنند.
وی گفت: برای اجرای طرح مشاوره حقوقی رایگان تلفنی تعداد ۵۳ کارشناس دادگستری را در هفته برای پاسخگویی به سوالات مردم ساماندهی کرده ایم تا بصورت تلفنی و رایگان به مردم مشاوره حقوقی بدهند. مشاوره حقوقی تلفنی در تمام رشته های کارشناسی است.
رییس مرکز کارشناسان رسمی دادگستری خوزستان از جمله مزایای مشاوره حقوقی رایگان تلفنی را کاهش اختلافات برشمرد و گفت: با مشاوره حقوقی که توسط کارشناسان دادگستری به مردم داده می شود بسیاری از اختلافات حل و فصل شده و از تشکیل پرونده در محاکم قضایی جلوگیری خواهد شد. کارشناسان دادگستری در این طرح در پیشگیری از وقوع دعوی نقش موثری دارند.
کرم زاده گفت: هم اکنون ۳۳۰ کارشناس در ۴۴ رشته کارشناسی در مرکز کارشناسان رسمی دادگستری خوزستان آماده ارائه خدمات کارشناسی به مردم، محاکم قضایی و دستگاه‌ها هستند.

مطالعه بیشتر بستن