[۲۳۳۲]

 اینجا روی گردن کسی پا نمی گذارند

علیرضا سزاوار: در پی ماجرای مرگ یک جوان اسفراینی در جریان دستگیری، مأمور متخلف با قرار بازپرس دادسرای نظامی خراسان رضوی روز چهارم آبان بازداشت شد.

در پرونده جوان اسفراینی از دو مأمور دیگر کلانتری هم که مقتول را به کلانتری منتقل کرده‌اند تحقیق شده و از شهود و مطلعان نیز تحقیقات در حال انجام است و همچنان ادامه دارد.
مهدی اخلاقی دادستان نظامی خراسان رضوی در این رابطه گفت: پرونده‌ای در این ارتباط در دادسرای نظامی خراسان رضوی تشکیل شده و خانواده متوفی نیز شکایت خود را به این دادسرا اعلام کرده اند. پرونده به شعبه بازپرسی دادسرای نظامی خراسان رضوی ارجاع و موضوع در ۸ بند به ضابطان قضائی ارجاع شده تا در اسرع وقت، این واقعه را بررسی و گزارش کنند.
حمید مرانی‌پور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبادان هم با اشاره به احضار پرسنل شرکت نفت پیرو اتفاقی که به ماجرای دختر آبادانی معروف شده، گفت: دادیار شعبه هفتم دادستانی آبادان به منظور تکمیل تحقیقات پیرامون ماجرای اخیر اتفاق افتاده در این شهر، به احضار پرسنل شرکت نفت پیرو بررسی صحت و سقم ادعای ضرب و شتم دختر جوان، اقدام کرده است.
وی بیان داشت: در حال حاضر یکی از دوربین‌های مداربسته مستقر در محل حادثه برای بازیابی اطلاعات به مراجع ذی‌ربط ارائه شده و به محض وصول اطلاعات مندرج در آن، تحقیقات تکمیلی را ادامه می‌دهیم.
دادستان آبادان گفت: در هیچ تاریخی پیش از این شکایتی از جانب آن دختر جوان علیه این پرسنل شرکت نفت در سیستم قضائی درج نشده و تنها در اردیبهشت ماه سال جاری این دختر جوان علیه فردی که دوست این فرد بوده است، شکایتی را دایر بر سرقت اموال در شعبه دوم دادیاری دادستانی آبادان درج کرده بود.
مرانی‌پور در ادامه افزود: این خانم که مورد ضرب و جرح قرار گرفته، به پزشکی قانونی ارجاع شده است. این خانم به واسطه اتفاق اخیر، از
این پرسنل شرکت نفت شکایت کرده است و قوه قضائیه نیز با جدیت و به صورت ویژه شکایت مذکور و پرونده را رسیدگی خواهد کرد.
در رابطه با همین دو ماجرای اخیر کاربران شبکه های اجتماعی
واکنش های خود را با حمایت از برخوردهای بجای قوه قضایی منتشر کردند.

 

سبحان با انتشار عکس نوشته ای که تفاوت بنیادی پلیس ایران و امریکا را نشان می داد، در توییتر نوشت:
امنیت کشور خط قرمزی است که هیچ کس نباید از آن عبور کند در غیر این صورت با پاسخی کوبنده روبرو می‌شود. مطمئنا اگر ادعاها درباره مامور متخلف ثابت شود، قوه قضائیه و پلیس عدالت را رعایت خواهند کرد.


حدیثه هم به نکته دیگری اشاره کرد و توییت زد:
ماجرای مهرداد سپهری و دختر آبادانی دقیقا در هفته نیروی انتظامی رقم میخوره تا اولا خوراک لاشخورهای ایالت متحده و ایادی کثیفش تامین بشه و دوما به جهان ثابت بشه که در برخورد با مامور متخلف در دو کشور کی حافظ امنیت هست و کی ناقض حقوق بشر….


هلیا هم با انتقاد از فرصت طلبان نوشت:
یه سری سلطنت طلب برعنداز به کوچیک‌ترین حرکت وفعالیت کشور که اگه روزی غیرآبان انجام میشد بی‌تفاوت بودن، درحال حاضرهمون فعالیت هارو زمینه اغتشاش علیه کشور قراردادن؛ دخترآبادانی، الان هم مهردادسپهری، بعدی دیگه چه سرطانی هست؟؟؟


فاطمه هم درباره ماجرای دختر آبادانی توییت زد:
یک روز دلاوری برای دفاع از ناموس کشور به شهادت رسید، بعدش یه نفر به زن جوانی دست درازی کرد و قوه قضائیه زود دستگیرش کرد. بله، کشور ما صاحب داره اگه یه دلاور مردی نبود که اونجا از زن دفاع کنه، قوه قضائیه خیلی زود حق زن رو میگیره. جمهوری اسلامی اینطور محافظ ناموسشه

کاربری به اسم در انتظار ظهور هم نوشت:
دادسرای انتظامی و مجموعه پلیس به محض اطلاع از ماجرای مرگ یک متهم، تشکیل پرونده داده تا در صورت اثبات جرم مامور انتظامی با وی برخورد شود. تشکر از دستگاه قضائی و پلیس به خاطر سرعت عمل در رسیدگی و برخورد با مامورین متخلف


سید عیسی هم با انتقاد از دستگاه قضایی امریکا توییت زد:
ان شاالله باشیم و ببینیم که محکمه آمریکا با پلیس قاتلان هر روزه سیاهان آمریکایی چه می‌کند و ایران با مامور حراست و یا معدود پلیسهای متخلف ایرانی چه می‌کند؛ پلیس ما کجا و پلیس آنها کجا!


حمیدرضا عبدالمنافی هم به نکته دیگری اشاره کرد و نوشت:
رفتار مامور پلیس با مرد مشهدی کار بسیار اشتباهی بود که به دستور دادگاه نظامی بازداشت شد. اما در کل پلیس ایران خیلی مظلوم است، چون راننده متخلف تو گوش پلیس میزند، درویش گنابادی وحشی در خیابان پاسداران با اتوبوس از روی افسران پلیس رد میشود و همه را شهید می‌کند و هزاران مورد دیگه.


سجاد هم با انتشار عکسی از یکی از ماموران ناجا که در حال کمک به یک شهروند معلول است نوشت:
پلیس جمهوری اسلامی ایران طبق قوانین مبتنی بر اخلاق اسلامی و شرع مقدس در برخورد با مجرمین هرگونه توهین، هتک حرمت، شکنجه و… را حرام میداند و اگر تخلفی هم صورت میگیره سریعا دستور برخورد قضائی با مامور متخلف صادر میشه. اما در ایالت متحده قانون مبتنی میل قاضی است.


کاربری به نام فائق هم به بخشنامه اخیر رییس دستگاه قضا اشاره کرد و توییت زد:
نکته مهم و حائز اهمیت در مورد ماجرای مهردادسپهری (جوان اسفراینی) همزمانی یا حتی تقارنش با بخشنامه و سندی است که توسط ریاست قوه قضائیه به مراجع قضائی و انتظامی ابلاغ شده است و جا دارد پیگیری شود. بگذریم که در این مورد همزمان با مامور متخلف مردمی که شاهد بودند و موظف به اعلام مورد هم مقصرند.

ونوس هم درباره ماجرای دختر آبادانی توییت زد:
ولی از هر چیزی که بگذریم این واکنش سریع قوه قضائیه و نیروی انتظامی در قضیه دخترآبادانی قابل تقدیره اما افکار عمومی همچنان باید مطالبه ی برخورد قاطع با کسانی که از ماجرا فیلم گرفته و با شیطنت به صورت تقطیع شده پخش کردن داشته باشه.

مطالعه بیشتر بستن