جام اتحاد مراکز وکلا قهرمانانش را شناخت

اولین دوره مسابقات فوتبال سراسری کشور جام اتحاد مراکز وکلای قوه قضاییه (گرامیداشت مقام شامخ شهید سردار قاسم سلیمانی) زیر نظر کمیسیون ورزش مرکز وکلا و به میزبانی استان مازندران در شهر زیبای رامسر برگزار شد. این مسابقات با قهرمانی تیم مازندران الف به پایان رسید.

برای برگزاری مسابقات سراسری مرکز وکلای قوه قضائیه رعایت پروتکلهای بهداشتی در اولویت تمام برنامه‌ها قرار داشت و تمام اعضای تیم‌های شرکت کننده در این رقابت‌ها همگی در هتل بزرگ پارسیان رامسر اسکان داده شدند. تردد در هتل و مجموعه ورزشی شهید چمران با رعایت کامل بهداشت فردی و تیمی صورت گرفت. خوشبختانه در طول انجام بازیها هیچ مورد مشکوکی به وجود نیامد و همه اعضای تیمها با صحت و سلامت کارشان را به پایان رسانند. گفتنی است برای همه مسابقات یک تیم پزشکی و یک دستگاه آمبولانس در کنار زمین آماده بودند تا در صورت بروز اتفاق، به سرعت خدمات رسانی کرده و اقدامات تخصصی لازم را انجام دهند.

۱۰تیم در دو گروه
از آنجا که تعداد زیادی از اعضای فوتبالی مرکز وکلای استان مازندران از سالها قبل به صورت حرفه‌ای تمرین داشته و مسابقات تدارکاتی نسبتا زیادی برگزار کرده و بخاطر تعداد بالای بازیکن، برای اولین دوره مسابقات با دو تیم در این رقابت‌ها شرکت کردند. هر دو تیم این استان به مرحله نیمه نهایی راه یافتند.
مراکز وکلای قوه قضاییه استانهای تهران، فارس، آذربایجان غربی، البرز، خراسان رضوی، لرستان، قزوین و اصفهان دیگر تیم-هایی بودند که پس از ثبت‌نام و سپری کردن مراحل قانونی به اولین دوره بازیهای کشوری راه یافته بودند. مسابقات در دو گروه پنج تیمی برگزار شد و از هر گروه دو تیم به مرحله نیمه نهایی صعود کردند. بر همین اساس از گروه اول تیم البرز و مازندران (الف) و از گروه دوم تیم مازندران (ب) وتیم لرستان در این مرحله به صورت ضربدری به مصاف یکدیگر رفتند که تیم مازندران (الف ) موفق شد تیم مازندران (ب) را شکست دهد و تیم البرز با پیروزی برابر تیم لرستان به فینال صعود کردند.

بهترین داور آسیا فینال را سوت زد
در بازی رده بندی برای شناخت تیم سوم وچهارم تیمهای مرکز وکلای لرستان و مازندران (ب)با قضاوت اشکان خورشیدی داور بین‌المللی فوتبال ایران با یکدیگر رقابت کردند که تیم مازندران (ب) با پیروزی دراین مسابقه به مقام سوم اولین دوره جام اتحاد مراکز وکلای قوه قضاییه دست یافت.سپس بازی فینال این تورنمنت برگزار شد و تیم مازندران( الف ) موفق شد تیم قدرتمند البرز را با سه گل شکست دهد و قهرمان اولین دوره مسابقات سراسری مرکزوکلای قوه قضائیه شود.
مسعود مرادی از مسئولان رده‌بالای کمیته داوران که در دوران داوریش صاحب عنوان بهترین داور قاره آسیا شده بود بازی فینال را قضاوت کرد.

داوران مطرح کشور قاضی مسابقات وکلا
مهندس سهرابی رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال با حضور در محل برگزاری مسابقات و گفتگو با رئیس کمیسیون ورزش مرکز وکلای قوه قضائیه کشور از کیفیت این تورنمنت تمجید کرد. خداداد افشاریان،داود رفعتی داوران بازنشسته فدراسیون فوتبال که هماکنون به عنوان ناظران سازمان لیگ در سطح اول فوتبال کشور فعالیت دارند از ابتدا تا انتهای مسابقات سراسری مرکز وکلای قوه قضائیه بر همه مسائل نظارت ویژه داشتند:
رضا کرمانشاهی، اشکان خورشیدی، علی صفایی، علی میرزابیگی، امید سعیدی‌فر، حسین ترابیان، حسن انتظاری، علیاکبر نوری، امیر ایار، حمید رضا حمیراد، عبدالنبی پورخلف، مجتبی شجاعی،حسین زمانی، محمد صلاحی و…بازیهای ۱۰ تیم شرکتکننده را قضاوت کردند.
این داوران بین‌المللی و طراز اول فوتبال ایران با هماهنگیهای صورت گرفته به عنوان قضات به مسابقات قشر وکلا،فضایی کاملاً حرفهای بخشیدند.ناگفته نماند برخی از این داوران طراز اول میگفتند قضاوت بازیهای پرسپولیس و استقلال برایشان دردسر و دغدغه کمتری در مقایسه با قضاوت بعضی از بازیهای تورنمنت مرکز وکلا داشته است!

یونس آزرده: صمیمانه از دکتر بهادری جهرمی تشکر می‌کنم
در همین رابطه رئیس کمیسیون ورزش مرکز وکلای قوه قضاییه و مسئول برگزاری اولین دوره مسابقات کشوری وکلا در پایان مسابقات گفت: قبل از هر صحبتی باید صمیمانه از دکتر علی بهادری جهرمی رئیس مرکز وکلا و کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه تشکر کنم چرا که در سایه حمایت‌های ایشان بود که برگزاری چنین مسابقات باشکوهی عملیاتی شد و چتر حمایتی دکتر بهادری جهرمی شرایطی را فراهم کرد تا مرکز وکلا متولی و بانی چنین تورنمنت جذاب و طراز اولی باشد. قبلا هم عرض کردم و دوباره باید بگویم مسلماً ایجاد اتحاد، انسجام و همدلی بیشتر میان اعضای محترم مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه در اولویت برنامه قرار دارد. تشکیل تیم ملی وکلای قوه قضاییه یکی از مهمترین برنامه‌های ماست تا حضوری آبرومندانه جهت کسب افتخارات برای نام مقدس ایران در تورنمنت‌های بین‌المللی داشته باشیم. اکثر استانهای کشور در کنار فعالیتهای شغلی و رسمی شان، تیمهای ورزشی خود را فعال کرده‌اند تا با شناسایی بهترینها بتوانیم وارد گود شویم. یک کمیته فنی مسابقات سراسری جام اتحاد مراکز وکلای کشور را زیر نظر گرفت تا برای تشکیل تیم ملی وکلای ایران بتوان از حداکثر پتانسیل همکاران عزیز بهره برد.

مطالعه بیشتر بستن