ادامه از صفحه قبل :

سیدعباسی: تیم‌های مراکز وکلا پتانسیل بالایی دارند
گفتنی است سید داود سیدعباسی بازیکن اسبق تیم‌های استقلال و پرسپولیس و تیم ملی ایران به عنوان سرمربی تیم مازندران الف در مسابقات مراکز وکلای قوه قضاییه حضور داشت و تیم تحت هدایت او قهرمان اولین دوره جام اتحاد مراکز وکلا شد.

این چهره شناخته شده فوتبال ایران در پایان مسابقات گفت:هر شغلی یکسری جزئیات، کلیات، عرف واصول دارد. فوتبال هم یک شغل است و در دنیای امروزی سالانه میلیاردها دلار هزینه همین رشته ورزشی می‌شود چرخش مالی فوتبال از بسیاری اصناف بیشتر است. همین حالا چرخش مالی فوتبال ایران بیش از هزار میلیارد تومان است. این رشته ورزشی در کنار اینکه یک شغل محسوب شود یک علم تخصصی خودش دارد و یک سرگرمی جذاب است که بسیاری از مردم دنیا به آن عشق می‌ورزند. دوستان وکیل من در مازندران از ماه‌ها قبل خواستند کمکشان کنم؛ از آنجا که مادرم مازندرانی است و به این استان زیاد مسافرت می‌کنم فرصت کردم که چندجلسه‌ای در خدمت تیم مازندران الف باشم. برای مسابقات رسمی به‌زحمت از باشگاه دسته اولی خوشه طلایی ساوه که در آن مربیگری می‌کنم یک هفته مرخصی گرفتم و با زحمات تک تک اعضای تیم موفق شدیم به عنوان تیم نخست مسابقات سراسری مراکز وکلای کشور دست پیدا کنیم.
سیدعباسی تأکید کرد: بدون تعارف عرض می‌کنم در صنف وکلای کشور افرادی را دیدم که ظرفیت‌های خوبی برای فوتبال بازی کردن دارند، چون قشر تحصیل‌کرده و با هوشی هستند نکاتی را که یک مربی فنی به آنها می‌گوید خیلی سریع هضم کرده و در زمینه فوتبال پیاده می‌کنند چیزی که من در این مسابقات دیدم به پتانسیل بالای تیم‌های مراکز وکلای استان‌های مختلف کشور بود. ورزش برای سلامتی بسیار خوب است اما ورزشی مثل فوتبال یا سایر رشته‌های گروهی همه برای سلامتی جسم و بسیار خوب است و هم سلامتی روح و روان! افرادی که به عنوان بازیکنان تیم‌های مختلف در این تورنمنت شرکت کردند متوجه منظور من می‌شوند به خصوص آنهایی که با خانواده‌های خود در رامسر اقامت کرده بودند همسران و فرزندان آنها از روی سکوها ۹۰ دقیقه کامل تیم شریک زندگی‌شان را تشویق می‌کردند که خودم معتقدم خانواده‌های بازیکنان تیم مازندران الف از مهم‌ترین عوامل موفقیت این تیم بودند چون بازیکنان این تیم در مقابل چشمان همسران و فرزندان خود با تمام وجودشان برای موفقیت زحمت کشیدند.
سرمربی تیم قهرمان مسابقات مراکز وکلای قوه قضاییه کشور در پایان گفت:در طول مسابقات آقای یونس آزرده را به عنوان رئیس کمیسیون ورزش مرکز وکلا ی کشور خیلی پر تلاش و درستکار و دوست داشتنی دیدم. کار بزرگ و قشنگی در صنف وکلای کشور انجام شد و من به عنوان یک فوتبالی به تمامی آنها هم تبریک می‌گویم و هم خداقوت. امیدوارم دوره‌های بعد به همین خوبی و شیکی برگزار شود. شنیده‌ام قرار است تیم ملی وکلا تشکیل شود که خیلی کار خوب و انگیزشی خواهد بود.

میثاق معمازاده:مسابقات خیلی جدی و نزدیک بود
سنگربان اسبق تیم پرسپولیس و تیم‌ملی کشورمان هم یکی از اعضای کمیته فنی مسابقات بود که از افتتاحیه تا اختتامیه در رامسرحضور داشت و تمام مسابقات را زیر نظر گرفت. میثاق معمارزاده در همین خصوص گفت: زمانی که برای من جهت حضور در مسابقات سراسری مرکز وکلای قوه قضاییه صحبت شد تصور کردم چند بازی سطح پایین که جنبه سرگرمی دارد خواهم دید ولی از روز اول اکثر تیم‌ها طوری ظاهر شدند که برایم عجیب بود به مرور حساسیت برای بازیکنان تیم‌ها بالا رفت در چند بازی کار برای داوران مطرح کشور بسیار سخت شد و بعضی بازیکنان که دوست نداشتند بازنده بازی باشند. همچنین بازیکنان حرفه‌ای لیگ برتر می‌خواستند با اعتراضات و صحبت‌های خود داوران را تحت تأثیر قرار دهند. نکته‌ای که برایم جالب‌تر شد سطح آمادگی جسمانی قشر وکلایی بود که در رامسر حضور داشتند. کلیه بازی‌ها به صورت فشرده برگزار می‌شد و برخوردهای فیزیکی حتی بیشتر از بازی‌های تیم‌های حرفه‌ای کشور بود. مدام فکر می‌کردم هر لحظه احتمال آسیب‌دیدگی جدی یک نفر وجود دارد اما به لطف خدا از بینی کسی خون نیامد.
معمارزاده گفت: برای دوره اول مسابقات کیفیت بالایی داشت و برداشت من این است برای دوره دوم مسابقات حساس‌تر می‌شود و نیاز است یک آیین نامه انضباطی سفت و سخت تنظیم شود تا اعتراض به داوری جریمه و محرومیت داشته باشد. در مسابقات سطح اول مملکت بازیکنان حرفه‌ای به خودشان اجازه نمی‌دهند به تصمیم داورانی هم چون اشکان خورشیدی یا رضا کرمانشاهی اعتراض‌کنند ولی در رامسر بازیکنان سه چهار تیم می‌خواستند با صحبت‌هایشان داور را تحت تأثیر قرار بدهند که شاید این هم به خاطر آن روحیات شغلی‌شان است!

مطالعه بیشتر بستن