[۲۴۱۴]

ادامه از صفحه قبل :

کمک مرکز وکلا در اطراف شهر و روستاهای آن هوتک های بزرگی به ظرفیت ۸۰۰ هزار مترمکعب ایجاد کرده و در حال توسعه آنها هستیم تا از هدر رفت آب جلوگیری کنیم.
هدر رفت آب در این شهر موجب شده تا این شهر و روستاهای اطراف آن هر چند سال یکبار دچار خشکسالی های شدید شود.»

باطنی به حمایت مرکز وکلا در رابطه با استفاده بهینه از ۲۰۰ میلیون کیلوگرم شاخه و خوشه خرما در راستای اشتغال زایی در روستاهای اطراف شهرستان بنت هم اشاره کرد و افزود:«برای اولین بار در کشور با استفاده از ظرفیت بومی منطقه سیستان و بلوچستان در حوزه کشاورزی، اقدام به تهیه علوفه دامی و کود گیاهی کرده ایم».
وی تصریح کرد: «خانه کارآفرینی شهیدان رضا زاده شهرستان بنت درحوزه علوفه دام پس از بررسی و تحقیقات مفصل و با بهره گیری ازمنابع و مقالات علمی و دانشگاهی موفق شده است سالانه حداقل ۲۰۰میلیون کیلوگرم شاخه و خوشه خرما را در سیستان و بلوچستان که قبلا امهاء می شد، فرآوری و به خوراک دام تبدیل کند».
به گفته وی «تبدیل تنه نخل خرما که تا امروز به عنوان مواد زائد و مزاحم تلقی می شد به ذغال فشرده، کود کمپوست وچیپس محافظ رطوبت خاک تبدیل شده که مصرف آن تبخیر آب را به یک سوم کاهش داده است. همچنین این مرکز با همکاری و همت کارشناسان ‌و محققان خبره خط آسیاب هسته خرما به منظور تهیه خوراک دام سبک وسنگین را راه اندازی کرده است.»

تا دیروز امحا؛ امروز احیا
وی تصریح کرد:« خانه کارافرینی بنت، کارگاه شاخه وخوشه نخل خرما خردکن وهمچنین آسیاب ضایعات خرما را برای بهره برداری مناسب از ظرفیت و ثروت های این منطقه که تا به امروز امحاء می شد را راه اندازی و در اختیار خانواده های دامدار قرار می دهد. خانواده های دامدار هم افراد به شدت محرومی هستند که از سوی خانه کارآفرینی مشغول به فعالیت شده اند و محصولات خود را از طریق این مرکز به فروش
می رسانند.»
گفتنی است که مر کز وکلای قوه قضاییه مدت هاست در راستای حفظ حقوق عامه در تلاش برای توانمند سازی قشر‌های مختلف است. تفاهمنامه های مرکز وکلا با کمیته امداد و دیگر نهادهای حمایتی هم در همین راستاست.

مطالعه بیشتر بستن