قهوه ساز دردسرساز ۲۷ میلیونی در دوره پراید ۲۰ میلیونی!

علیرضا سزاوار: در نهمین جلسه رسیدگی به اتهامات امامی موارد جالبی درباره این متهم مطرح شد. از جلسات سری در بام نیاوران و انتقاد قاضی مسعودی مقام از برخی وکلای بیسواد گرفته تا قهوه ساز ۲۷ میلیونی در دوره ای که پراید ۲۰ میلیون تومان بود! همین موارد موجب شد تا کاربران شبکه های اجتماعی هم به طور گسترده به حواشی این جلسه از دادگاه بپردازند.

رسول قهرمانی با بیان اینکه من در جلسات قبل اعلام کردم که امامی رب‌فروش بوده جهت مزاح نبود، بلکه سابقه ایشان را گفتم؛ توضیح داد:«امامی در زمان ازدواج خانه‌ای ۶۰ متری داشت که بابت بدهی‌هایش این خانه را فروخت و مستأجر شد و نهایتاً زمانی که به بانک وارد می‌شود ناگهان زندگی وی زیر و رو می‌شود.»
قاضی مسعودی‌مقام هم به نکته جالبی اشاره کرد و گفت: «بعضی از وکلا فرق بین دادگاه و دادسرا را نمی‌دانند و این بی‌سوادی محض است. در حالی که می‌توانند اگر مستنداتی دارند، ارائه کنند تا مورد بررسی قرار گیرد. از سوی دیگر بسیاری از متهمین پرونده بانک سرمایه با هم مشارکت دارند؛ اعم از هیئت‌مدیره و تسهیلات گیرنده‌ها. بعضی از تسهیلات گیرنده‌ها با هم هستند که در آرا ذکر خواهد شد که این مشارکت‌ها در کجا صورت می‌گیرد.»
در ادامه قاضی از مهدی محمدی (از متهمان اصلی و متولد ۱۳۶۰) خواست در جایگاه قرار گیرد و بعد از تفهیم اتهام، از او خواست توضیحات خود را بیان کند.
این متهم با اشاره به آشنایی خود با امامی، افشا کرد که:«در سال ۹۳ چندین ساعت به ارزش ۴۰ تا ۵۰ هزار دلار به امامی دادم که آن‌ها را به احمد شاهرودی، خانم شامانی و یک بازیگر معروف داد که اسم نمی‌آورم. سوئیس بودم که امامی با من تماس گرفت و گفت غندالی دارد به سوئیس می‌آید. برو و برای هتل و کار‌های دیگر کمکش کن و من هم کمک کردم.»
در ادامه قهرمانی بر این نکته تأکید کرد که تجهیز یک خانه نوساز برای آنکه آقایان بتوانند غندالی را نرم کنند، باعث شد که کل تجهیزات آشپزخانه به بهترین شکل به روز شود تا جایی که یک قهوه‌ساز در زمانی که پراید قیمت ۲۰ میلیونی داشت برای آن‌ها فاکتور ۲۷ میلیون تومانی به همراه داشت و حتی سرویس قاشق و چنگال از امارات آورده شد!
کاربران شبکه های اجتماعی همین موارد را دستمایه نوشته های خود قرار دادند و آنها را وایرال کردند.

کاربری به نام شریف به ماجرای قهوه ساز پرداخت و توییت زد:
یکی از آموزه های دادگاه اخیر محمد امامی این بود که می توان با قهوه ساز ۲۷ میلیون تومانی و سرویس قاشق و چنگالی که از امارات آورده شده، مدیران بانکی را فریب داد. تا این حد سطحی بین!

فاطمه سرهنگی هم در اینستاگرام خود به قهوه ساز اشاره کرد و نوشت:
غندالی معاون وزیر آموزش پرورش بود و قهوه ساز ۲۷ میلیون تومانی برایش دردسرساز شد. اتومبیل لکسوس و سفرهای اروپایی و خانه نیاوران همگی یک طرف، وسایل لوکس آشپزخانه در منزل معلمی که سالها شاگردان را به ساده زیستی دعوت کرده هم یک طرف!

میلاد گودرزی از فعالان جنبش دانشجویی هم به نکته دیگری از دادگاه اشاره کرد و در یک رشته توییت نوشت:
کدگذاری‌های دادگاه های هشتم و نهم محمد امامی :
۱) قهرمانی، نماینده دادستان: آقای امامی در پیامک‌هاتون به فرزان گفتید که وقتی میخواید برید پیش «عمو فِری» باید دست پر برید! این عمو فری کیه که باید دست پر برید پیشش؟ ما که میدونیم کیه و در کیفرخواست هم بهش اشاره شده! (همراه با انتشار عکسی از حسین فریدون)

۲) قهرمانی: برای انتصاب مدیرعامل‌های دست‌نشانده، هرجا بانک مرکزی گیر میداد محمد امامی و غندالی، جلسه میرفتن پیش اون «نماینده مجلسه که اهل لابی بود» و او هم بانک مرکزی رو همراه میکرده.عکسهای این جلسات هم موجوده! قهرمانی درجلسات قبل هم از نمایند ه‌مجلس نزدیک به برادران دلاویز گفته بود. (با انتشار عکسی از غلامرضا تاجگردون نماینده عزل شده گچساران)

کاربری به نام رمضان هم در توییتر نوشت:
محمد امامی فقط دم اژدهاس،انشالله ادامه بدن سر اژدها رو له کنن. نقش تاجگردون باید در فساد بانک سرمایه مشخص بشه و قوه قضاییه باید تاجگردونها رو به عنوان یک مطلع هم که شده احضار کنه؛ کسی که بقیه رو دستمال کثیف خطاب میکرد! چرا اسم تاجگردون کنار علیرضا حیدرآبادی متهم ردیف اول پرونده بانک سرمایه در پترو امید آسیا هست؟!

احمد موسوی هم در اینستاگرام خود به بخش از سخنان رییس دادگاه پرداخت و نوشت:
شاید تاکنون هر کس بجای قاضی دادگاه امامی بود دمار از روزگار تیم رسانه ای او درمی آورد اما قاضی مسعودی مقام با فروتنی گفت که ما به این کلیپ‌ها توجه نداریم؛ آزادند هرکاری می‌خواهند بکنند. دادگستری وارد این مقوله‌ها نمی‌شود، متهم یا وکیل اگر توانایی دفاع داشته باشند آن مهم است، حواشی مهم نیست؛ آزادند علیه من همه حرفی بزنند. هرچی از دادگاه امامی می گذره مظلومیت مسعودی مقام و قهرمانی بیشتر به چشم میاد.

المیرا یزدانخواه هم در اینستاگرام اش به بخشی از مکالمه مسعودی مقام و شامانی (همسر غندالی) اشاره کرد و نوشت:
-منم شوهرم که تو خونه داشت تلفنی درمورد بانک و… صحبت میکرد، میشنیدیم میومدم ازقول خودم به امامی میگفتم فلان خبر اتفاق افتاده. مثلاً خانی مدیرعامل شده بود، من فرداش به امامی میگفتم راستی خانی مدیرعامل شده!
-قاضی: لجبازی بوده پس!
-شامانی: کُری‌خونی بود! امامی دست انداخته بود منو!

حمید تاجی (خبرنگار خبرگزاری فارس) هم در اینستاگرام اش به بخشی از پیامک‌های رد و بدل ‌شده بین محمد امامی و خانم شامانی به نقل از نماینده دادستان در جلسات دادگاه اشاره کرد و نوشت:
– امامی: تا حال دکتر خوبه، خانی رو تمومش کن. این خواسته با همیشه فرق داره. خانی آدم شخص شماست.
– شامانی: اطاعت سادات
– امامی: دست شما درد نکنه. میدونی سادات حاجت میده؟!

محمد قاسم پور هم درباره انتقاد قاضی به برخی وکلا نوشت:
مسعودی مقام درست گفته، برخی از وکلا واقعا فرق بین دادگاه و دادسرا رو نمی دونن. طرف وکیل ما بود نمی دونست کار بازپرس چیه! باید یک سری مطالب به قاضی دادگاه می گفت، می رفت به دادیار می گفت. همین وکلا پول رو هم به هر بهونه ای جلو جلو میگیرن!

مطالعه بیشتر بستن