رب فروشی، تنها افتخار امامی!

علیرضا سزاوار: در جلسه یازدهم دادگاه امامی‌از هزار و ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات، بدون ردپای امامی! سخن به میان آمد. امامی‌باز هم در این جلسه به تناقض‌گویی پرداخت و یکبار پیام‌های تلفنی را قبول کرد و جایی دیگر آن‌ها را جعلی خواند.
نماینده دادستان هم راز اینکه چرا امامی‌جزو بدهکاران بانکی نبود را افشا کرد. امامی‌تمام هزار و ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات خود را در پوشش شرکت‌های بی‌بضاعت و تهاتر‌های ظالمانه دریافت کرده و در نتیجه اسمی‌از او در میان نبود.

قهرمانی پرونده امامی‌را چنان سیاه دانست که تنها افتخار امامی‌را همان رب‌فروشی عنوان کرد. در پایان این دادگاه هم غندالی، رئیس سابق صندوق ذخیره فرهنگیان و متهم ردیف سوم در دفاع از خود افشا کرد که سال ۹۲ قرار بود وزیر آموزش پرورش شود!
کاربران هم در شبکه‌های اجتماعی به این جلسه و جلسات قبل واکنش نشان دادند.

کاربری به نام شریف با اشاره به قدرت رسانه ای محمد امامی‌توییت زد:
دادگاه محمد امامی‌نشان از دادگاه کرباسچی دارد. فردی با همه رسانه‌ها و با قدرتی که منشا آن معلوم است اتهام میزند و دادگاه به حرفهای متهم توجهی ندارد.

فهیمه خلیلی هم در اینستاگرام‌اش به پولشویی در سینما اشاره کرد و نوشت:
هنوز هم عده ای ساده لوح هستند که پولشویی در سینما را قبول ندارند. امامی‌بیشتر از هزار میلیارد تومان با کارتن خواب‌ها وام گرفت تا ردپایی ازش نماند. هر چقدر خواست قیر خرید و فروخت و در دادگاه هم افشا کرد که هدایتی از ما خواست سریالی را تولید و پخش کنیم؛ اما دستگیر شد و ۲ میلیارد چکی که داده بود وصول نشد، آیا این نشان می‌دهد که ما پولشویی کرده‌ایم؟ بله آقای امامی‌شما پولشویی کردی.

مهدی فرخ روز در اینستاگرام‌اش در جواب خواهر محمد امامی‌نوشت:
خواهرمحمد امامی‌در دفاع از برادرش توییت زده که محمد امامی‌خطاب به قهرمانی گفته؛ هدف شما مبارزه با فساد نبود مبارزه با شخص بود، چون اگر هدفتون مبارزه با فساد بود از ابربدهکارای بانکی شروع میکردید که من حتی در لیست بدهکاران هم نبودم!
خانم سارا امامی‌شما هم مثل برادرتان صداقت ندارید. اگر داشتید جواب قهرمانی را هم توییت می‌کردید که گفت« آقای امامی‌می‌گوید که من در لیست بدهکاران بانک مرکزی نبوده‌ام؛ بله درست می‌گوید، اما چه اتفاقی افتاده‌است؟ امامی‌هزار و ۱۵ میلیارد تسهیلات مجرمانه اخذ کرده و در اخذ این تسهیلات در پشت پرده بوده‌است. از این هزار و ۱۵ میلیارد، ۵۰۹ میلیارد به اسم شرکت‌های کارتن‌خواب بود؛ خب طبیعتاً در اینجا اسم امامی‌در لیست بدهکاران بانک مرکزی درج نمی‌شود»

ایلدا هم در اینستاگرام به یک بخش جالب از دادگاه امامی‌اشاره کرد و نوشت:
یکی از متهمان که مهدی محمدی و دست راست محمد امامی‌(سرمایه‌گذار سریال شهرزاد) است وقتی در جایگاه حاضر شده گفت با توجه به آنکه من سفر زیاد می‌رفتم آقای امامی‌از من خواست که از دوبی این وسایل اسکی را خریداری کنم، بنده به آقای امامی‌نگفتم، اما آن‌ها را از تهران خریداری کردم.
قاضی مسعودی مقام پرسید: یعنی گفتند که از دبی بخرید، اما شما از منیریه تهران خریدید؟ محمدی پاسخ داد: همان برند در منیریه هم نمایندگی داشت.
این‌ها به خودشون هم رحم نمیکنند و برای خرید وسایل اسکی از هم دزدی میکنند.

** نرگس رییسی هم با توجه به معاملات امامی‌و محمدی در توییتر نوشت:
وقتی میگن دست بالای دست بسیار است، یعنی محمد امامی‌فاسد با پول بادآورده سفارش دو دست کامل وسایل اسکی میده، طرف میره از منیریه میخره به جای سفارش از دبی بهش قالب میکنه! بنده خدا قاضی مسعودی مقام با سالها تجربه قضاوت هم خندش گرفت.

حسن ستایش نیا هم با توجه به سخنان امامی‌در توییتر نوشت:
محمد امامی‌مفسد اقتصادی بانک سرمایه:”جای فعالان اقتصادی در زندان نیست”!
جای خیلیا اونجایی که هستن نیست؛ خیلیا هم جایی که باید باشن نیستن….

سید جمال رجایی هم با توجه به انتخابات امریکا و اتفاقات دادگاه امامی‌به نکته جالبی اشاره کرد:
تفاوت مهم انتخابات آمریکا و ایران اینه که در ایران هزینه معرفی، تبلیغات و انتخاب رئیس جمهورها از جیب مردم میره؛ برای درک بهتر مسئله میتونید پرونده محمد امامی‌و پول‌پاشیهای اون در بین سلبریتیها و اهالی رسانه رو در پوشش قیر خریدن بررسی کنید. سلبریتی‌هایی که موقع انتخابات برای برخی کاندیدا حنجره پاره می‌کنند و بعدا در دادگاه مفاسد اقتصادی مشخص می‌شود چگونه از بیت المال ارتزاق می‌کردند!

مجید عبدالوهابی هم در اینستاگرام‌اش به مشکلات مدیریتی با توجه به افشاگری نماینده دادستان در دادگاه امامی‌اشاره کرد و نوشت:
یکی از بهترین جمله‌هایی که قهرمانی، نماینده دادستان در دادگاه امامی‌گفت همین بود: اظهارات آقای غندالی فاجعه‌ی مدیریتی در مملکت ما رو نشون میده. فلانی گفت امامی‌مشاور خوبیه، منم استفاده کردم، فلانی گفت فلان مدیر خوبه منم استفاده کردم! غلط میکنه هرکی هرچی بگه، شما وظیفه داشتید صلاحیت‌سنجی کنید!

میلاد گودرزی از فعالان جنبش دانشجویی و پیگیر مفاسد اقتصادی در رشته توییتی از مطالبه گری‌اش از امامی‌نوشت:
بعد از چالش‌های فراوان دادگاه و محمد امامی‌بر سر ۵۰۹ میلیارد شرکتای کاغذی و زیر بار نرفتن امامی، در پایان جلسه نهم دادگاه رفتم پیش امامی؛ سند مهمی‌به امامی‌نشون دادم و ازش توضیح خواستم. سندی که بهش نشون دادم نامه شرکت رسمی‌امامی‌به شرکت فروشنده قیر نفت و گاز پاسارگاد بود که امامی‌یکی از شرکتهای کاغذی رو بعنوان ضمانتگذار خودش برای خرید قیر معرفی کرده بود.
امامی‌نامه رو خوند و جوابی نداشت. گفت بده بررسی کنیم جلسه‌ی بعد جواب میدم. جلسه‌ی بعدی دادگاه مجدد رفتم پیشش، گفت جلسه‌ی بعد پشت تریبون توضیح میدم. در جلسه‌ی یازدهم که امامی‌قول جواب دادن داده بود هم پاسخ‌اش خبری نشد.

مصطفی مهران هم در اینستاگرام‌اش به اعترافات یکی از مدیرعامل‌های بانک سرمایه اشاره کرد و نوشت:
محمدرضا خانی در نیمه‌ی دوم سال۹۵ مدیرعامل بانک سرمایه بوده و الان به ۲۰سال حبس و ۷۴ضربه شلاق و مبالغ زیادی جزای مالی بخاطر رشوه‌های دریافتی‌ش محکوم شده. یادمه که خانی در دفاعیات خودش مدام تأکید میکرد که من «ناظر» داشتم و همه کارام در بانک رو ذیل نظارت او انجام میدادم!

مطالعه بیشتر بستن