ادامه از صفحه قبل :

سرمایه است. این شرکت‌ها با فریب و تقلب، از نام شرکت‌های مطرح خارجی استفاده و اقدام به جذب سرمایه از طریق فروش سهام شرکت‌های خارجی می‌نمایند که البته هم نام شرکت را به دروغ به یدک می‌کشند و هم اینکه در پشت پرده فعالیت این شرکت ها، هیچ سرمایه‌گذاری و فعالیت اقتصادی وجود ندارد و کار صرفا در فریب و کلاهبرداری خلاصه می‌شود.

مدتی است شرکتی به نام ورد واید انرژی (world wide energy)
با ادعای سرمایه‌گذاری در راستای ارتقا و پیشرفت انرژی سبز و سوخت‌های زیستی و غیر فسیلی، اقدام به جذب سرمایه می‌نماید و با تقلب و نیرنگ، خود را شرکتی قانونی در خرید و فروش سهام در بورس معرفی می‌کند.
شرکت ادعا می‌کند که در معاملات فارکس و cfd فعالیت داشته و به سرمایه‌گذاری در این حوزه می‌پردازد. این شرکت در واقع در ادامه فعالیت شرکت‌های هرمی چون unifounds و adrows به فعالیت می‌پردازد و پس از اینکه این شرکت‌ها به دلیل کلاهبرداری از قشر بسیار زیادی از مردم، با عدم رغبت و گرایش به آنها کنار رفتند، ظهور پیدا کرد و در واقع می‌توان گفت ورد واید انرژی همان شرکت‌های هرمی قبلی با نامی جدید است که به دنبال کلاهبرداری از افراد نا آگاه می‌باشد.
قرارداد این شرکت با سرمایه گذاران ۲۴ ماهه است و شرکت ادعا می‌کند سود اشخاص را به صورت روزانه محاسبه می‌نماید و در صفحه شخصی آنها نشان می‌دهد و برای هر ۱۰۰۰ دلار سرمایه گذاری، روزانه سه تا ۴ دلار سود در نظر می‌گیرد. علاوه بر این شرکت با این وعده که با معرفی دو نفر عضو جدید و به ازای هر نفر ۱۰ هزار دلار سرمایه گذاری، در هر شاخه زیر مجموعه، ۱۰۰۰ دلار پورسانت پرداخت می‌کند، به فریب افراد برای بدست آوردن سرمایه آنها می‌پردازد.
در سیستم این شرکت خرید سهام از طریق بیت کوین انجام می‌شود و تمام مبادلات از طریق این ارز مجازی صورت می‌گیرد. اما نکته حائز اهمیت اینکه شرکت ورد واید انرژی حتی نام دامنه خود را نیز به تقلب از شرکتی قانونی در آمریکا به آدرس worldwideenergy.com به سرقت برده و با تغییری جزئی در آن، نام دامنه خود را با آدرس تقلبی world wide.energy انتخاب کرده و از این طریق می‌خواهد خود را معتبر و قانونی جلوه دهد.

پلتفرم‌های wwe
در پلتفرم‌های طراحی شده در این شرکت، سه پلن برنزی، نقره ای،
طلایی، پلاتینیو و VIP در نظر گرفته شده که ادعا می‌شود در هر یک از این طرح ها، پس از مدت زمان تعیین شده، که بین ۲۴ تا ۳۶ ماه است، بین ۲۰۰ تا ۶۵۰ درصد سود پرداخت می‌شود اما واضح است که در پس این سرمایه گذاری، فقط فریب و خسران و زیان برای سرمایه‌گذار وجود دارد و تحت هیچ شرایطی چنین سودهای نجومی پرداخت نخواهد شد و این شرکت نیز مانند یونی فاندز و ادروز پس از مدتی منحل و در قالب نامی جدید، به فریب افراد جدیدی می‌پردازد.
طبق آخرین خبرهای منتشر شده در بهمن ماه ۹۸، پلیس ترکیه ۱۶ نفر از لیدر‌های یونی فاندز، ورد واید انرژی و برخی دیگر از شرکت‌های هرمی که در به اخاذی از مردم (به خصوص ایرانیان) مشغول بودند، دستگیر کرده است. این افراد طی دو سال توانسته بودند بیش از ۲۰۰۰ نفر را فریب داده و بیشتر از ۵۰ میلیون دلار سرمایه جمع کنند.

شرکت کیونت (QNET)
کیونت (به انگلیسی: QNET)، یکی از شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای و زیرمجموعه‌های شرکتی مادر، به نام کیو‌ای (Qi) است. این شرکت در سال ۱۹۹۸ در هنگ کنگ تأسیس شد. بنیان‌گذار آن تاجر مالزیایی، ویجی اسواران، و مدیران آن عمدتاً از اهالی کشورهای جنوب شرقی آسیا هستند. شرکت کیونت دارای بازاریابی شبکه‌ای بوده؛ و در فروش محصولات متعدد فعال است و در زمینه فروش انواع محصولات از جمله تورهای مسافرتی، سلامت، جواهرآلات و ساعت، مراقبت‌های شخصی و لوازم آرایشی بهداشتی، تکنولوژی و انرژی‌زا فعالیت دارد.
این شرکت در بیش از ۱۰۰ کشور فعالیت می‌کنند و در ۲۵ کشور مانند اندونزی، تاجیکستان، امارات متحده عربی، مالزی، فیلیپین، رواندا، سنگاپور، ویتنام، هند، ترکیه، الجزایر، بورکینوفاسو، ساحل عاج، گرجستان، اردن، قزاقستان، مراکش، میانمار، روسیه و تونس نمایندگی‌ها یا دفاتری دارد.
کیونت در ایران نمایندگی رسمی ندارد و فعالیت آن در ایران به علت خروج ارز از کشور و اخلال در نظام اقتصادی غیرقانونی اعلام شده است.
با استناد به ماده یک قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور مصوب ۱۹/۰۹/۱۳۶۹بند (ز) الحاقی در سال۰۴/۰۳/۱۳۸۴:
هرگونه ” تأسیس، قبول نمایندگی و عضوگیری در بنگاه، مؤسسه، شرکت یا گروه به‌منظور کسب درآمد ناشی از افزایش اعضا به نحوی که اعضا جدید جهت کسب منفعت، افراد دیگری را جذب نموده و توسعه زنجیره یا شبکه انسانی تداوم یابد” غیرقانونی و جرم اعلام شده است.
کمپانی کیونت از سال ۲۰۱۲ اسپانسر تیم فرمول یک Marussia F1 شده و همکاری و حمایت مالی از این تیم برای ساخت و نگهداری ماشین‌های مسابقه فرمول یک را آغاز کرده و نام Qnet در سرتاسر ماشین و لباس رانندگان و کلاه‌های تیم ماراروشیا حک شده‌است. در جام جهانی فوتبال ۲۰۰۲، در المپیک ۲۰۰۰ سیدنی و ۲۰۰۴ آتن و ۲۰۰۸ پکن شرکت Qnet توزیع‌کننده رسمی سکه‌های یادبود بوده‌است. همچنین کمپانی کیونت سال ۲۰۰۹ تا سال ۲۰۱۲، حامی رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا در طول لیگ قهرمانان آسیا بود. در سال ۲۰۱۴، اسپانسر تیم منچستر سیتی شده و همکاری سه ساله با باشگاه فوتبال منچستر سیتی برای تبدیل شدن به یک شریک رسمی فروش مستقیم، این باشگاه را آغاز کرد.
بهتر است بدانید شرکت موسوم به کیونت در واقع همان شرکت هرمی موسوم به گلدکوئیست است که با تغییر عنوان و رویه این بار تحت عنوان استخدام در شرکت‌های دولتی و معتبر اقدام به جذب اعضای عمدتا جوان می‌کند.
شرکت هرمی کیونت به تازگی فعالیت خود را از سر گرفته است. این شرکت اگرچه به جوانان وعده استخدام در مراکز معتبر مانند وزارت نیرو، ایران خودرو و شرکت‌های تولیدی و صنعتی مطرح کشور را می‌دهد، اما مانند شرکت‌های هرمی دیگر
غیرقانونی است.

نتیجه‌گیری
متأسفانه خلأ قانونی در برخورد سریع و به‌جا با این شرکت‌های هرمی و همچنین عدم فرهنگ‌سازی در بین افراد جامعه و نبود فعالیت‌های اقتصادی مولد با سرمایه‌های اندک، موجب پیدایش و رشد این‌گونه شرکت‌ها شده است.
یونیک فایننس صرفاً نامی جعلی برای این گروه کلاه‌برداری جذب سرمایه به شیوه هرمی است که خود را شرکتی قانونی و مشغول فعالیت در بورس نزدک آمریکا که به معامله سهام شرکت‌های مهم و بزرگی همچون Apple، Alphabet، Face book می‌پردازد، معرفی کرده است.
عضوگیری و فعالیت در شرکتهایی مانند فارکس،یونیک فاینانس،ورد واید انرژی و کیونت و… به دلیل هرمی بودن آنها و خرج غیرمجاز ارز از کشور و اغفال و کلاهبرداری از اعضا در کشور ایران غیر قانونی بوده و موجب پیگرد قانونی و مجازات عوامل آن می‌باشد.

مطالعه بیشتر بستن

دفتر ارتباط با صنعت مرکز وکلا راه‌اندازی شد

ادامه از صفحه اول:
ارتباط با قوای سه گانه و حضور در بخش‌های فنی – صنعتی از اهم اقدامات دفتر ارتباط با صنعت است.
علی بهادری، رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه در مراسم روز گذشته با بیان اینکه ۴۵ هزار وکیل عضو مرکز وکلا از نخبگان کشور هستند که باید نقش خود را در جهش تولید و حمایت از اشتغال به خوبی ایفا کنند، گفت: مرکز وکلا تلاش کرد تا با راه اندازی آموزش های تخصصی و وکالت های تخصصی، بدنه وکلای خود را در حوزه های مرتبط با تولید، چه حوزه های بیمه، چه حوزه های گمرکی و حوزه های قراردادهای کار و غیره فعال کند؛ کارشناسان رسمی را هم که بتوانند در این حوزه‌ها تخصص و ورود داشته باشند با در اختیار قرار دادن امکانات و آموزش‌های لازم فعال می کنیم.

وی تصریح کرد: ما دیدیم که هم حرفی برای گفتن داریم و هم توانی برای اجرا؛ ضمن اینکه استقبال هم از طرف نخبگان مرکز وکلا برای حمایت از تولید و اشتغال وجود داشت. همین موجب شد تا ما رسما به خط مقدم جهاد اقتصادی برسیم.
علی بهادری گفت: در حوزه تاسیس کلینیک های حقوقی در شهرک های صنعتی که بشود خدمت رسانی ساده‌تر و مستقیم‌تر و گسترده تری را ارایه کرد هم ورود کردیم. حتی خدمات مشاوره ای و معاضدتی رایگان به تولید کننده هایی که دچار مشکل شدند را به طور جدی در دست اقدام داریم.
گفتنی است فعالیت‌های دفتر ارتباط با صنعت را می‌توان در محورهای زیر خلاصه کرد:
– راه‌اندازی کلینیک‌های تخصصی حقوقی و کارشناسی در شهرک‌های صنعتی کشور، نواحی صنعتی، شهرک‌های علمی و… جهت خدمات مشاوره ای، وکالتی، کارشناسی و…
– شناسایی، آموزش، صدور گواهی و معرفی وکلای متخصص در حوزه‌های تجاری، مالیاتی، بانکی، قراردادی، گمرکی و…
– خدمات معاضدت حقوقی به واحدهای تولیدی ورشکسته و در حال مصادره
– خدمات مشاوره حقوقی و کارشناسی در امور مالی، مالیاتی، ثبتی، ارزشگذاری و…
– خدمات مذاکره و تنظیم قراردادهای تجاری، سرمایه گذاری، مشارکت و… در سطح داخلی و بین‌المللی
– خدمات حقوقی بین‌المللی جهت حمایت از بازرگانان، شرکت‌های حمل و نقل و… در خصوص تعهدات و تخلفات طرف‌های خارجی
– خدمات داوری تخصصی د رجهت قضا زدایی و رسیدگی اصولی و تخصصی به اختلافات واحدهای تولیدی و صنعتی در دیوان داوری صنعت مرکز
– آسیب شناسی قوانین و مقررات موجود و همکاری تقنینی در جهت تدوین قوانین و مقررات دقیق، اصولی و کارشناسانه
– تحقیق و پژوهش جهت تنظیم طرح‌ها و لوایح مرتبط با حوزه صنعت و تجارت

مطالعه بیشتر بستن