برگزاری مراسم تکریم و معارفه رئیس قدیم و جدید سازمان قضائی نیروهای مسلح خوزستان

در مراسمی با حضور حجت الاسلام و المسلمین شکرالله بهرامی رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح کشور، حجت الاسلام والمسلمین صادق مرادی رئیس کل دادگستری خوزستان، ابراهیم مهرانفرمعاون توسعه مدیریت و منابع سازمان قضائی نیروهای مسلح کشور، فرماندهی سپاه حضرت ولیعصر (عج)، فرماندهی انتظامی، جانشین فرماندهی قرارگاه جنوب غرب ارتش، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان و تعدادی از مسئولین سازمان قضائی نیروهای مسلح استان به صورت ویدئوکنفرانس، از خدمات حجت الاسلام و المسلمین سید محمود شفیعی تقدیر و علی افتخاری به عنوان رئیس جدید سازمان قضائی نیرو‌های مسلح خوزستان معرفی شد.

در این مراسم رئیس سازمان قضائی نیرو‌های مسلح کشور ضمن محکوم کردن ترور دانشمند هسته‌ای کشورمان شهید فخری زاده، بر ایستادگی و استقامت در برابر دشمنان نظام تاکید کرد وگفت: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از هر فرصتی برای ضربه زدن به کشورمان استفاده می‌کنند و باید مقابل دشمنان ایستادگی و استقامت کرد؛ اگر امروز دست به ترور می‌زنند هدفشان تضعیف نظام است، ولی به لطف الهی در طول این ۴۰ سال نتوانسته‌اند جلوی پیشرفت جمهوری اسلامی ایران را بگیرند.
حجت الاسلام والمسلمین بهرامی در ادامه با قدردانی از زحمات رئیس سابق سازمان قضائی نیرو‌های مسلح استان خوزستان اظهار داشت: حجت الاسلام والمسلمین شفیعی بیش از چهار دهه در سنگر‌های مختلف مانند بنیاد شهید، لشکر ۹۲ زرهی و سازمان قضائی نیرو‌های مسلح خدمات بسیار شایانی داشتند و جا دارد از زحمات و خدمات ایشان تقدیر و تشکر نمود.
وی با معرفی علی افتخاری به عنوان رئیس جدید سازمان قضائی نیرو‌های مسلح خوزستان افزود: ایشان در سمت‌های مختلفی که در دستگاه قضائی داشتند سوابق و عملکرد خوب و مطلوبی دارند و در سال ۱۳۹۳ به عنوان قاضی نمونه کشوری معرفی شدند و امیدواریم در سازمان قضائی نیروهای مسلح استان با جدیت و قاطعیت در اجرای سیاستهای قوه قضائیه گام بردارند. رئیس سازمان قضائی نیرو‌های مسلح کشور با اشاره به سابقه ۱۴ ساله خدمت کریم بحرانی فرد دادستان نظامی جدید خوزستان هم گفت: ایشان انسانی خوشنام و خوش اخلاق هستند که می‌توانند دادسرای نظامی خوزستان و ناحیه دزفول را ارتقاء دهند. وی از دادستان نظامی استان خواست که در مدیریت قضائی پرونده‌های مهم و آموزش ضابطین و قضات توجه ویژه‌ای داشته باشند. حجت الاسلام والمسلمین صادق مرادی رئیس کل دادگستری خوزستان نیز در این مراسم گفت: حجت الاسلام و المسلمین سید محمود شفیعی یکی از قضات بسیار فهیم، فقیه، با دانش، عادل و شجاع استان هستند و محبوبیت خاصی بین همکاران در سازمان قضائی نیرو‌های مسلح و دادگستری دارند. رئیس دستگاه قضائی خوزستان داشتن روحیه بسیجی و جهادی، صداقت و سلامت را از صفات بارز آقای افتخاری رئیس جدید سازمان قضائی نیرو‌های مسلح استان برشمرد و خاطرنشان کرد: امیدوارم ایشان با این روحیه و پشتکار بتوانند فصل جدیدی را با همفکری و استفاده از ظرفیت حجت الاسلام شفیعی سازمان قضائی نیرو‌های مسلح استان ایجاد کرده و گام‌های مؤثری در ایجاد تحول در این سازمان داشته باشند.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان قضائی نیرو‌های مسلح که به عنوان نماینده سازمان در این مراسم حضور داشت، گفت: در سازمان قضائی نیرو‌های مسلح به دلیل عنایات و مطالبات خاص مقام معظم رهبری، سازمان مهمی است و وظایف ما هم به همین دلیل سنگین‌تر است.
ابراهیم مهرانفر مهمترین نیاز هر جامعه‌ای را امنیت برشمرد و افزود: بدون امنیت، چرخه علم، اقتصاد و صنعت با مشکل مواجه می‌شود و عزت و اقتدار هر کشوری به واسطه امنیت آن و وجود نیرو‌های مسلح است. همچنین حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود شفیعی رئیس سابق سازمان قضائی نیرو‌های مسلح استان خوزستان گفت: خدا را سپاسگزارم که بیش از ۴۰ سال توفیق خدمت به اسلام و انقلاب را به من عطا فرمود، انقلابی که امام (ره) فرمود که خدمت در آن عبادت است. وی در ادامه، به گزیده‌ای از فعالیت‌های این سازمان در طول این ۲۰ سال پرداخت.
علی افتخاری رئیس جدید سازمان قضائی نیرو‌های مسلح در خوزستان نیز در این مراسم ضمن تقدیر از حسن اعتماد رئیس قوه قضائیه در انتصاب وی به ریاست این سازمان در استان و همچنین حمایت‌های رئیس معزز دادگستری کل خوزستان به ارائه برنامه‌های خود پرداخت.
وی خاطرنشان کرد: خدمت‌رسانی به مردم یک فرصت و نعمت الهی است که امیدوارم بتوانم با استعانت از خداوند متعال و با همکاری نیروهای مسلح در خدمت‌رسانی هر چه بهتر به مردم گام‌های مؤثرتری بردارم و خدا را شاکرم این توفیق را به من داد که جانشین عالمی وارسته در این سازمان باشم.
در این مراسم کریم بحرانی فرد دادستان نظامی خوزستان
برنامه ریزی برای اجرای دستورالعمل حفظ کرامت و ارزش‌های انسانی، شناسایی علل و عوامل وقوع جرم در نیرو‌های مسلح استان، برگزاری جلسات و نشست‌های مشترک با فرماندهان و مسئولان یگان ها، حضور منظم در جلسات شورای تأمین و سرکشی از بازداشتگاه‌ها و کلانتری‌ها را از مهمترین برنامه‌های خود طی مدت سرپرستی وی در دادستانی نظامی استان برشمرد.

مطالعه بیشتر بستن

 پیگیری مستمر و جدی دادگستری خوزستان برای حل معضل فاضلاب و آبگرفتگی معابر

رئیس دادگستری استان خوزستان گفت: دستگاه قضائی خوزستان مستمر و با جدیت پیگیر حل معضل فاضلاب و آبگرفتگی معابر و خیابان‌ها در اهواز و دیگر شهرستان‌های استان است و اگر قصوری در این قضیه صورت گرفته باشد، حتما با مسببین، برخورد قاطعی خواهد شد. حجت الاسلام و المسلمین صادق مرادی در بازدید از مناطق آبگرفته در اهواز، بر پیگیری مستمر و با جدیت دستگاه قضائی استان برای حل معضل فاضلاب و آبگرفتگی در اهواز و دیگر شهرستان‌های خوزستان تاکید کرد و گفت: متاسفانه در چند سال اخیر مشکل فاضلاب و آبگرفتگی معابر و خیابان‌های اهواز و دیگر شهرستان‌های استان بعد از بارندگی به یک معضل بزرگ برای مردم تبدیل شده که دستگاه قضائی خوزستان مستمر و با جدیت پیگیر حل این معضل است و اگر قصوری در این قضیه صورت گرفته باشد حتما با مسببین، برخورد قاطعی خواهد شد.

وی افزود: در حال حاضر دغدغه مهم ما کمک به تخلیه آب‌ها از سطح منازل مردم، خیابانها و معابر می‌باشد و همه دستگاه‌های متولی موظف هستند در این زمینه به کمک‌رسانی مردم سرعت دهند و حتما باید برای حل این معضل چاره اندیشی کنند.
حجت الاسلام و المسلمین مرادی در ادامه از امداد‌رسانی جهادگران به مردم در طول این مدت تقدیر کرد و اظهار داشت: آبگرفتگی معابر و خیابان‌ها در برخی از نقاط اهواز و دیگر شهرستان‌های استان، مردم را با مشکلات فراوانی روبه رو کرده است که با این حال گروه‌های جهادی و بسیجی شبانه روز در حال فعالیت هستند تا باری از دوش مردم مناطق آبگرفته برداشته و مشکلات را برای آن‌ها کمتر کنند. دستگاه قضائی استان در کنار این گروه‌های جهادی از ابتدای کمک‌رسانی هست و جا دارد از خدمات و زحمات آنان تقدیر و تشکر کرد.

مطالعه بیشتر بستن

بررسی اختلاف میان برخی از کشاورزان شهرکیان با اداره کل میراث فرهنگی

پنجاه و سومین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان چهارمحال و بختیاری با حضور مقامات قضایی و مدیران دستگاههای اجرایی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز وکلای استان به نقل از روابط عمومی دادگستری در این جلسه موضوع درخواستهای مردمی در شهرداری جهت تفکیک اراضی که دارای سند عادی می‌باشند، مورد بررسی قرار گرفت که به لحاظ ابهام در ماده ۱۰۱ قانون شهرداریها مقرر شد مراتب برای رفع ابهام به مقامات تصمصیم ساز و ارشد کشوری اعلام گردد.همچنین در این جلسه مشکل برخی از کشاورزان شهرکیان با اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان در خصوص محدوده حفاظتی تپه‌های باستانی جنبزه مطرح که با تأکید رئیس کل دادگستری استان مبنی بر رعایت حقوق مردم، مقرر شد کارگروهی متشکل از نمایندگان کشاورزان و مسئولان اداره میراث فرهنگی موضوع را بررسی و حل و فصل نمایند. گفتنی است یکی دیگر از موضوعات مورد بحث در این جلسه تسهیل روند فک پلاک در حین نقل و انتقال خودرو بود که در این خصوص نیز مقرر شد کارگروهی با حضور دادستان مرکز استان، پلیس راهور و نیروی انتظامی جنبه‌های مختلف امر را بررسی و ضمن استعلام از استانهای دیگر راهکارهای لازم در این زمینه را به شورای پیشگیری از وقوع جرم استان ارائه کنند.

مطالعه بیشتر بستن