۳۰

شماره : ۳۰

انتشار: ۹۹/۰۹/۳۰

متن خبرها

کارآفرینی بزرگ کمیسیون توسعه خدمات حقوقی مرکز وکلا

کمیسیون توسعه خدمات حقوقی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه ۱۶ تفاهم نامه مهم با نهادهای دولتی و خصوصی منعقد کرده که کارآفرینی بزرگی را برای وکلا و کارشناسان مرکز رقم زده است

کمیسیون توسعه خدمات حقوقی، قضایی و کارشناسی از اولین کمیسیون های فعال در مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده است. این کمیسیون از آبان ماه سال ۹۸ با اقدام و فعالیت های روبه جلو تاثیر چشم گیری در گسترش بازار کاری وکلا و کارشناسان در سطح کشور بالاخص وکلا و کارشناسان مرکز وکلا قوه قضاییه داشته است.
انجام بالغ بر۱۳۰۰۰ کارشناسی رسمی در قالب ۴۰۰۰ ارجاع در رشته های مختلف از جمله عمران، راه سازی، ماشین آلات صنعتی، مالی، حسابداری و حسابرسی، یکی از دستاورد های مهم این کمیسیون در سال گذشته است.
همچنین انعقاد ۱۶ تفاهم نامه با سازمان های مختلف نمونه ی دیگری از فعالیت های این کمیسیون می باشد. گسترش و ایجاد بازار کسب و کار برای وکلا و کارشناسان رسمی در سراسر کشور، انجام امور کارشناسی با حجم بالا و ارجاع آن به متخصص ترین افراد در عین سرعت و دقت و نظارت عالیه بر کارشناسی های صورت گرفته از نکات قوت کمیسیون توسعه خدمات حقوقی، قضایی و کارشناسی است. در ادامه به صورت نموداری اقدامات مهم کمیسیون توسعه خدمات حقوقی ذکر شده است:

 

گزارش کارکرد ایران خودرو ، سایپا و بانک ملت و اقتصاد نوین و سرمایه گذاری امید

بر اساس نیاز ۲ گروه خودرو ساز کشور به انجام امور کارشناسی مجموعا بالغ بر ۱۲۰۰ فقره کارشناسی در ۱۷۲ مورد ارجاع برای شرکت ایران خودرو و بالغ بر ۹۰ فقره ارزیابی برای شرکت خودرو سازایی سایپا در ۳۰ مورد ارجاع ،صورت گرفته است .این مهم بدون همت و مدیریت جهادی کمیسیون توسعه خدمات حقوقی امکان پذیر نبود .

با توجه به رهنمود های مقام معظم رهبری و توجه ویژه ایشان به آموزش همگانی یکی از برنامه های مهم کمیسیون توسعه خدمات حقوقی، انعقاد تفاهم نامه با وزارت آموزش و پرورش و انجام امور کارشناسی مدارس مناطق ۲۲ گانه بود که به همت اعضا و کارمندان کمیسیون و کارشناسان خدوم مرکز ۳۴ مورد ارجاع کارشناسی صورت گرفت .

 

متقاضیان عمومی و دولتی

توجه ویژه به حقوق عامه و حمایت از آن یکی از خطوط مهم ارائه شده توسط کمیسیون توسعه خدمات است. انجام امور کارشناسی برای سازمان ها و نهاد های دولتی و عمومی یکی از مسائل مورد توجه کمیسیون بوده است. در این میان انجام ۶۱ فقره ارجاع به سازمان جهاد کشاورزی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت نفت، وزارت راه و همچنین قوه قضاییه از اقداماتی است که در این راستا انجام شده است.
کمیسیون توسعه خدمات در یک سال گذشته ۱۶ تفاهم نامه همکاری با سازمان ها و نهادهای مختلف دولتی و غیر دولتی به امضا رسانده است؛ این تفاهم نامه ها به منظور حمایت از وکلا و کارشناسان مرکز بوده و کارآفرینی بسیار زیادی را برای اعضا رقم زده است .

مطالعه بیشتر بستن