فرآیند کلی رویداد بدین‌صورت بود که هر گروه پس از انتخاب اینکه تمایل به حل کدام‌یک از مشکل‌ها را داشت، آموزش‌های اولیه «حل مسئله» و «مسئله محوری» را فرامی‌گرفت.
در ادامه شرکت کنندگان یک هفته فرصت داشتند تا چالش انتخابی خود را ریشه یابی کنند. پس از طی فرایند مسئله یابی، شرکت کنندگان باید به مطالعات میدانی و جمع آوری آمار و اطلاعات برای ارائه راهکار می پرداختند.
در مرحله بعدی شرکت کنندگان با در نظر گرفتن ملاحظات و تکنیک‌های سیاست گذاری و ابعاد مختلف مسئله، راهکار‌های ابتدایی خود را به مربیان ارائه می دادند و توسط این افراد مورد نقد و بررسی قرار می گرفتند. در نهایت گروه‌ها راهکار‌های نهایی خود را به هئیت داوران عرضه کردند و گروه‌های برتر پس از بررسی راهکار‌ها توسط هیئت داوران مشخص شدند.
رویداد تصمیم سازان آینده (FDM) با محوریت ایجاد چالش در میان شرکت‌کنندگان، به دنبال ایجاد فضایی پویا به‌منظور ارائه راهکار‌هایی متناسب با فضای کشور است. قالب چالش و مسابقه در رویداد از این منظر اهمیت دارد که علاوه بر بروز توانایی‌های شرکت‌کنندگان با قرارگیری در شرایط واقعی حل مسئله، می‌تواند منجر به دستیابی به خروجی‌های متعدد در ازای صورت‌مسئله واحد شود.
اعضای گروه فرداد که در چالش تضییع حقوق عامه مقام نخست را بدست آوردند درباره این موفقیت و این مسابقه با حامی عدالت به گفتگو نشستند.

مطالعه بیشتر بستن

انجام بیمه تامین اجتماعی به شکل انفرادی فراهم شد

امکان ثبت نام و واریز حق بیمه ماهانه تامین اجتماعی به شکل انفرادی برای اعضای مرکز فراهم شد. دکتر اسماعیل آجرلو معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی مرکز ضمن اعلام این خبر گفت:

پیرو تفاهمنامه اصلی میان مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه و سازمان تامین اجتماعی کشور و پیگیری‌های صورت گرفته برای اجرای کامل مفاد آن امکان ثبت نام و واریز حق بیمه ماهانه تامین اجتماعی به شکل انفرادی برای اعضای مرکز فراهم شد. وی ادامه داد: بدین ترتیب اعضای مرکز اعم از وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده و اعضای دفاتر ایشان می‌توانند علاوه بر روش واریز گروهی که تاکنون توسط هیات‌های مدیره استانی مرکز به انجام می‌رسید، می‌توانند به شکل انفرادی نیز مراحل ثبت نام و واریز حق بیمه تامین اجتماعی خود و افراد تحت تکفل را از طریق سامانه سازمان تامین اجتماعی تا پایان به انجام برسانند. گفتنی است کلیه امتیازات مندرح در تفاهمنامه برای اعضای مرکز در این روش نیز اجرا می‌گردد و تفاوتی با پرداخت گروهی ندارد.

مطالعه بیشتر بستن

رفع مشکلات ۲۱۰ واحد تولیدی و صنعتی تعطیل و نیمه تعطیل از سوی دادگستری استان فارس

معاون قضائی رئیس کل دادگستری فارس ازشرکت صنایع شیمیایی فارس، کارخانه در حال احداث کاغذ‌سازی زاگرس فارس شهرستان زرقان به بررسی مشکلات حقوقی مرکز خیریه کارآفرینان کوثر شیراز بازدید کرد و پرداخت. معاون قضائی دادگستری استان فارس به همراه برخی از مسئولان بسیج شیراز ضمن بازدید از مرکز بنیاد خیریه کارآفرینان کوثر، به بررسی مشکلات حقوقی و قضائی این بنیاد خیریه پرداختند. به گزارش روابط عمومی دادگستری فارس کورش زارعی معاون قضائی رئیس کل دادگستری فارس با اشاره به این که بنیاد خیریه کارآفرینان شیراز برای ۶۰ نفر از زنان سرپرست خانواده ایجاد اشتغال کرده است گفت

در این بازدید هدفمند به بررسی مشکلات و رفع موانع واحد تولیدی بنیاد خیریه کارآفرینان کوثرکه کیسه‌های پلاستیکی تهیه می‌کند پرداخته شد. وی خاطرنشان کرد: فضای فیزیکی و محل استقرار واحد تولیدی تهیه کیسه‌های پلاستیکی متعلق به یکی از نهادهای دولتی است که درخواست تخلیه ملک را داشتند و این موضوع در کارگروه حمایت حقوقی و قضائی ستاد اجرای اقتصاد مقاومتی دادگستری فارس مورد بررسی قرار گرفت و ضمن رایزنی با مسئولان امر، تمهیدات و برنامه ریزی لازم جهت ادامه فعالیت این واحد تولیدی فراهم شد و از بیکار شدن بیش از ۶۰ نفر از زنان نیازمند سرپرست خانواده که در این واحد تولیدی اشتغال دارند جلوگیری شد. معاون قضائی دادگستری فارس در بازدیدی دیگربه همراه رئیس دادگستری شهرستان زرقان و برخی از مسئولان محلی ضمن بازدید ازشرکت صنایع شیمیایی فارس و کارخانه در حال احداث کاغذ‌سازی زاگرس فارس به بررسی مشکلات حقوقی این واحد‌های صنعتی نیز پرداختند. کورش زارعی معاون قضائی دادگستری فارس با بیان این که کارخانه کاغذ‌سازی زاگرس فارس دارای ظرفیت اشتغال مستقیم برای بیش از ۶۳۰ نفر و بیش از ۳ هزار نفر غیر مستقیم در شهرستان زرقان می‌باشد گفت: در راستای تأکید رئیس کل دادگستری استان فارس از واحدهای تولیدی و صنعتی شرکت صنایع شیمیایی فارس و کارخانه در حال احداث کاغذ‌سازی زاگرس که در زمره بزرگترین کارخانجات کاغذ‌سازی کشور قرار دارد بازدید به عمل آمد و رفع موانع و مشکلات حقوقی آنان در دستور کار قرار گرفت. وی در نشست‌های جداگانه‌ای با مدیر اجرایی وسایر مسئولان این واحد‌های صنعتی شهرستان زرقان و ضمن استماع مشکلات آنان تصریح کرد: در دوران تحول قضائی، دادگستری استان فارس با تشکیل کمیته حمایت قضائی از سرمایه گذاری، نقش بسزایی در حمایت از تولید‌کنندگان و حمایت از صنایع استان و همچنین جلوگیری از تعطیلی کارخانجات و واحدهای صنعتی و تولیدی و اشتغال جوانان داشته است و با برنامه‌های تدوین شده در این حوزه اجرای دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی ریاست معظم قوه قضائیه در سال جاری مشکلات ۲۱۰ واحد تولیدی و صنعتی تعطیل و نیمه تعطیل درکارگروه حمایت حقوقی و قضائی ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری فارس و تعداد ۱۱۸ واحد تولیدی نیز مشکلات آن‌ها بطور نسبی مرتفع گردیده است. زارعی خاطرنشان کرد: استان فارس از نظر اقتصادی و صنعتی یکی از غنی‌ترین استان‌های کشور است و با استفاده از توان و حمایت نخبگان و فعالان عرصه اقتصادی و حمایت‌های مسئولین این استان می‌تواند به جایگاه واقعی خود در عرصه صنعت دست یابد.

مطالعه بیشتر بستن