# اهلا _ خادم _الرضا ترند شد

علیرضا سزاوار:
سفر رییس دستگاه قضا به عراق نه تنها در بین کاربران شبکه‌های اجتماعی فارسی زبان بسیار مورد توجه قرار گرفت؛ بلکه کاربران عراقی هم واکنش‌های جالبی به این سفر داشتند. کاربران عراقی در شبکه‌های اجتماعی با هشتگاهلا_خادم_الرضا استقبال گرمی از قاضی القضات ایران کردند.
رئیس قوه قضائیه در صدر یک هیئت بلند پایه قضائی به دعوت فائق زیدان رئیس شورای عالی قضائی عراق، سه روز به این کشور سفر کردند.
دیدار با رئیس شورای عالی قضائی، رئیس جمهور، نخست وزیر و مسئولین دیگر کشور عراق، ارتقای مناسبات حقوقی و قضائی دو کشور و پیگیری پرونده ترور
ناجوانمردانه شهید قاسم سلیمانی و همراهان ایشان بخشی از برنامه‌های سفر رئیس قوه قضائیه به بغداد بود.
همکاری‌های دوجانبه با دستگاه قضائی عراق در بررسی مسائل حوزه قضائی، بخشش زندانیان و همکاری برای دوبرابر شدن تبادلات تجاری با عراق از دستاوردهای سفر رییس دستگاه قضا به عراق بود. اتفاقاتی که در شرایط کنونی با استقبال گسترده کاربران شبکه‌های اجتماعی مواجه شد.

** حجت الاسلام حمیدرضا ابراهیمی در باب اهمیت این سفر برای زندانیان قابل عفو در اینستاگرام خود نوشت:
خدا می داند که زندانی‌های قابل عفو در عراق چقدر چشم انتظار بودند تا فرجی در کارشان رخ دهد. برخی زندانیان ایرانی در عراق که مورد بررسی بخش کنسولی در سفر رییس قوه قضاییه قرار گرفتند، ‌توانستند با یک عفو به خانواده‌هایشان برگردند. این موضوع توسط آقای رییسی پیشنهاد شد و مورد موافقت قرار گرفت. درایت ایشان طوری بود که به گفته خودشان قبل از سفر توفیق دیدار با مقام معظم رهبری را داشتم و پیشنهاد کردم چند زندانی عراقی که در زندان ایران هستند بتوانند مشمول عفو مقام معظم رهبری قرار گیرند که ایشان موافقت کردند. سالها بود که در اندازه رئیس قوه سفر دیپلماتیک به عراق نداشتیم. دست آقای رئیسی درد نکنه که کم کاری دولتی‌ها رو جبران کرد. عراق نه بلوک شرقِ نه بلوک غرب مدعیان پیروی از خط امام.

**مهدی سلیمانی هم به موضوع حل مشکلات بانوان ایرانی که همسر عراقی دارند؛ در این سفر اشاره کرد و در کنایه ای به فمنیست‌ها و مدعیان حقوق زنان توییت زد:
یکی از محورهای گفت‌وگوی آقای رئیسی در سفر به عراق پیگیری و حل حقوقی مشکلات زنان ایرانی بود که در عراق ازدواج کرده‌اند.اما به این موضوع پرداخته نمی‌شود چون مدعیان حقوق_زنان، درباره موضوعات مرتبط با زنان سیاسی‌کاری می‌کنند و زنان صرفا را ابزاری برای پیشبرد اهداف خود می‌دانند.

** نیما فاضلی هم با توجه به صدور حکم جلب ترامپ از سوی دستگاه قضایی عراق قبل از سفر رییس قوه قضاییه در توییتر نوشت:
تقارن سفر آقای رییسی با صدور حکم جلب رییس جمهور سابق امریکا توسط دادگستری عراق هم خیلی جالبه. فشار قوه قضاییه جوری بوده که خوشبختانه دستگاه قضائی عراق پیگیر ماجرای ترور سردار سلیمانی هست و در همین راستا حکم بازداشت رئیس‌جمهور سابق امریکا رو صادر کرده.

** فریدون جهانی هم با توجه به مناسبت سفر رییس قوه قضاییه در دهه فجر به نکته ای دیگر اشاره کرد و توییت زد:
در سفر آیت الله رئیسی به عراق جلوه‌هایی از بهمن_تماشایی و انقلاب_مردم در جغرافیای انقلاب اسلامی و حوزه نفوذ انقلاب به نمایش گذاشته شد.

** محمد حسن نجمی که یکی از روزنامه نگاران عراقی است در توییتر خود به نکته ای در خصوص این سفر اشاره کرد و نوشت:
خیز جدید کرونا از غرب ایران در حال شروع شدن است، وضعیت کشور عراق هم در شیوع جدید این ویروس خوب نیست. با این توصیف سفر اخیرا آقای رئیسی به عراق تو این اوضاع و احوال خیلی جالب بود! ایشان برای توسعه مناسبات ویروس را هم ندیده گرفت.

** کاظم صولت هم که خبرنگاری عراقی است به پیام رهبرانقلاب همزمان با سفر آقای رییسی به عراق اشاره کرد و در اینستاگرام خود نوشت:
همزمان با سفر آقای رئیسی به عراق، رهبر جمهوری اسلامی ایران نامه ای نوشته به جوانان عراقی. نامه ای که محتوای با ارزشی دارد و همزمان با استقبال گسترده امت عراق از اقای رئیسی این نامه هم مورد توجه جوانان شیعه عراقی قرار گرفت.

** کاربری به نام «آقای اصغر» هم با انتشار عکس‌های زیادی از توییت‌های مردم عراق راجع به این سفر نوشت:
سفر حاج اقا به عراق خیلی مورد توجه مردم این کشور بود. هشتگ #اهلا_خادم_الرضا غوغا کرده. مثلا محمد الدوحی جوانی است که در توییت خودش به عربی اینو نوشته: «ایران و العراق لا یمکن الفراق» امکان جدایی ایران و عراق وجود ندارد؛ خادم الرضا هم گذرگاه مرزی رو باز کرد. هم زندونی آزاد کرد. خوش آمدی یا شیخ.

** کاربری به نام کاکو هم با زبان طنز در این خصوص نوشت:
منتظرم ببینم تاجزاده و زیباکلام نامه اقا به جوانان عراقی و سفر آیت الله رئیسی رو به عراق چطور به رفع حصر و نظارت استصوابی ربط میدن

** هیوا هم با توجه به سفر مهم روسای قوه قضاییه و مقننه توییت زد:
دیپلماسی عزت رو با سفر رئیسی به عراق و قالیباف به روسیه به رخ دنیا کشیدیم. استقبال مردم عراق از رییسی واقعا زیاد بود. هم عشایر عراقی هم شیعیان عراقی و هم کردها به سفر رییس قوه قضاییه اهمیت زیادی دادن.

** احمد راستینه هم با مقایسه سفر رییس دستگاه قضا به عراق و سفر مخفیانه رییس جمهور امریکا به این کشور در اینستاگرام خود نوشت:
استقبال تاریخی مردم عراق از آیت الله رئیسی و نشانه‌های شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی.
وقتی سفر مخفیانه و دزدانه رئیس جمهور آمریکا به عراق را به یاد می‌آوریم و این استقبال تاریخی مردم عراق از آیت الله رئیسی را می‌بینیم عزت ایران اسلامی و حقارت آمریکا بیشتر ملموس می‌شود.

** حجت الاسلام حسن ابراهیمی هم با توجه به دستاوردهای این سفر توییت زد:
شور و حرارتی که در سفر آیت الله رئیسی به عراق در این کشور ایجاد شده آدم رو یاد سفر معروف احمدی‌نژاد به لبنان میندازه، فرقش اینه که ایشون مجتهده و مطیع رهبر اما اون آقا خود مجتهد پندار و خود رای که همین صفت عاقبت کار دستش داد.
خدا عاقبت همه مسئولین ما رو ختم بخیر کنه.

** نرگس هم به استقبال بی سابقه مردم عراق از رییس قوه قضاییه اشاره کرد و نوشت:
غیر از استقبال مردمی در خیابان‌های منتهی به حرم امامین کاظمین؛ مردم عراق با هشتگ اهلا_خادم_الرضا به استقبال سفر آیت‌الله رئیسی به عراق رفتند. بعد از سفر تاریخی رهبر انقلاب به پاکستان، این حجم از استقبال و شوق مردم شهید پرور عراق برای حضور ابراهیم رئیسی بی‌سابقه است.

مطالعه بیشتر بستن