بررسی اتوماسیونی پرونده‌ها از اطاله دادرسی جلوگیری می‌کند

با حضور دادستان انتظامی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه در استان گلستان، ساختمان دادسرای انتظامی افتتاح شد. دادستان انتظامی وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه گفت: پرونده‌های که در تهران مورد بررسی قرار میگرفت هزینه‌ها و مشکلات زیادی را در زمان رفت و آمد کارشناس، وکیل و یا اشخاص ایجاد میکرد که اکنون به صورت اتوماسیون انجام و از اطاله دادرسی نیز جلوگیری میشود.

کمال رئوف دادستان انتظامی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه در افتتاح ساختمان دادسرای انتظامی مرکز وکلا و کارشناسان رسمی استان گلستان بیان داشت: در سال جاری انتخابات ریاست جمهوری را پیش رو داریم که امیدواریم مردم با حضور حداکثری در این انتخابات نقشه‌های دشمنان را خنثی کنند.
وی افزود: در این دوران که تحرکات موافق و مخالف جریانات و محافل سیاسی شکل گرفته است و فعالیت‌های سیاسی توسط سازمان‌های جاسوسی کشورهای که با ایران رقابت ناسالم دارند در حال انجام است، ما بایستی هوشیار عمل کنیم و همیشه پیرو منویات مقام معظم رهبری باشیم. وی در ادامه بیان داشت: در واقع وکلا و کارشناسان قوه قضائیه در این دوران نقش مهمی جهت ایجاد آرامش در جامعه دارند. رئوف با اشاره به اینکه سال گذشته برای ۷ هزار کارآموز آزمون کتبی و مصاحبه برگزار شد تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های بزرگ ما کارآموزی است و بایستی ضعف‌های کارآموزان در استان‌های مختلف دسته‌بندی و با برگزاری کلاس و آموزش‌های مختلف رفع شود و از فضای مجازی نیز میتوان در این بخش به خوبی استفاده کرد. وی بیان داشت: کارآموزان باید تعادل و میانه روی را رعایت کنند و پرونده‌هایی را بپذیرند که در توان و صلاحیت خود می‌ببینند.
رئوف گفت: با بهره‌گیری از فضای مجازی میتوان از طریق ویدئو کنفرانس جلسات مدیران، کارشناسان و کارآموزان را با سایر استان‌ها برگزار نمود.

مطالعه بیشتر بستن

شرط لازم وکالت، رعایت شان وکیل است

رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه استان گلستان گفت: فلسفه احیای دادسرای انتظامی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه، در حقیقت حفاظت و دفاع از شان و جایگاه وکالت است که این فلسفه اهمیت رعایت اخلاق حرفه‌ای را در شغل وکالت و کارشناسی نمایان خواهد کرد.سید مجتبی نصری درجلسه مشترک هیئت مدیره مراکز وکلا و کارشناسان رسمی دادگستری گلستان و افتتاح دادسرای انتظامی مرکز وکلا و کارشناسان رسمی دادگستری استان گلستان

که با حضور کمال رئوف دادستان انتظامی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه برگزار شد اظهار نمود: فلسفه احیای دادسرای انتظامی وکلا و کارشناسان رسمی دادگستری در حقیقت حفاظت و دفاع از شان و جایگاه وکالت است که این فلسفه اهمیت رعایت اخلاق حرفه‌ای را در شغل وکالت و کارشناسی نمایان خواهد کرد. وی افزود: تردیدی نیست که اگر به یک وکیل اهانت شود در واقع به کل جامعه وکلا و کارشناسان اهانت صورت گرفته و در نقطه مقابل نیز اگر یک وکیل و کارشناس تخطی نماید به تمام جامعه وکلا و کارشناسان تسری پیدا خواهد کرد.وی اضافه کرد: مقام وکالت و کارشناسی به علت تأثیر شگرف در جامعه بیش از هر طبقه اجتماعی دیگری مورد داوری و قضاوت جامعه است و شان این افراد را جامعه بازگو می‌کند. نصری تصریح کرد: معتقدم شرط لازم وکالت، رعایت شان وکیل است اما باید بپذیریم که پاس دارنده شان هر قشری از جامعه در درجه نخست به اخلاق و رفتار و خلق و خوی و منش آن باز می‌گردد که امیدوارم بتوانیم با تبیین رفتار حرفه‌ای اهمیت این حرفه و جایگاه آن را در جامعه تقویت نماییم و نیازی به معرفی آنان به دادسرا نباشد.

مطالعه بیشتر بستن

اشتغال بیش از ۲۰۰۰ نفر در واحدهای تولیدی

دادستان عمومی و انقلاب تاکستان با اشاره به اینکه ورود دادستانی در حوزه اقتصاد مقاومتی آثار مطلوبی را به همراه داشته است گفت: طی سال ۹۹، در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و نامگذاری سالجاری به نام جهش تولید، ستاد اقتصاد مقاومتی
دادسرای شهرستان با رفع مشکلات شرکت‌های تولیدی شرایط اشتغال و
جذب نیروی انسانی جدید را فراهم آورد به نحوی که ۲۱۸۶ نفر در ۲۶ شرکت تولیدی و صنعتی مشغول به کار شده اند

حسین رجبی موانع موجود جهت اخذ تسهیلات توسط واحدهای صنعتی را یکی از مشکلات بخش‌های اقتصادی دانست و گفت: خوشبختانه با مکاتبات و تعاملات صورت گرفته در این ستاد بالغ بر ۲۹۶ میلیارد تومان تسهیلات به کارخانجات پرداخت گردید. این مقام قضائی افزود: یکی دیگر از مشکلات مهم شرکت‌های تولیدی، پرداخت جریمه تاخیر مالیات است، که باهماهنگ‌های صورت گرفته با اداره امور مالیاتی استان وشهرستان از تعداد ۱۴۱شرکت،۹۵ شرکت مشمول بخشودگی ۱۰۰ درصدی و ۴۶ شرکت از بخشودگی۷۰ تا ۹۸ درصدی برخوردار شدند. دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان تاکستان تصریح نمود: برگزاری ۶ جلسه اقتصاد مقاومتی
در سالجاری وبررسی مشکلات ۲۶ شرکت با حضور مدیران عامل آنها زمینه رفع مسائل این شرکتها و جذب بیش از ۲۰۰۰ نفر نیروی جدید در واحدهای تولیدی و صنعتی را به همراه داشته و از سویی دیگر مانع از تعدیل ۴۹۰۰ نفر نیروی شاغل شده است.

مطالعه بیشتر بستن

در سند تحول قضایی رونق تولید بسیار مورد تاکید است

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان قزوین پیرامون موضوع سند تحول قضایی گفت: در سند تحول قضایی از همه دلسوزان انقلاب اسلامی دعوت شده تا با تمام توان خود در مسیر تحول مشارکت فعال داشته باشند.

علی شعبانی رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان قزوین با اشاره به همت دادگستری استان برای حل مشکلات واحد های تولیدی گفت: در این سند به رونق تولید بسیار توجه شده است و ما نیز در استان همواره حمایت همه جانبه ای از واحد های تولیدی داشته‌ایم و تلاش می کنیم که در هیچ واحد تولیدی توقیف و مزایده اموال به توقف فعالیت و تولید منجر نشود و مطالبات کارگران از طرق دیگر پرداخت شود. وی افزود: این سند بر مبنای هفت ماموریت قوه قضاییه لحاظ شده است که در تمام آن ها نقش مردم مشاهده
می شود، در این راستا می توان به دو سامانه “گزارش دهی مردمی” و “ارتباطات مردمی” اشاره کرد که همه این موارد بیانگر نوع نگاه قوه قضاییه است که اگر قرار است در راستای گام دوم انقلاب تحولی شکل بگیرد، مردم اساس کار بوده و جایگاه خاص خودشان را دارند. شعبانی در ادامه گفت: قضاتی که تلاش جهادی و شبانه روزی دارند همواره مورد حمایت دستگاه قضایی قرار دارند همچنین نظارت بر عملکرد قضات با جدیت در دادسراها و دادگاه ها پیگیری می شود و افراد می توانند در صورت مشاهده ،تخلف قاضی، آن را با رئیس کل دادگستری استان در میان بگذارند و در این زمینه هیچ گونه اغماضی صورت نمی گیرد.

مطالعه بیشتر بستن

عید متفاوت ، با گذشت اولیا دم از قصاص

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک در خصوص پرونده قتل مصالحه شده گفت: دی ماه سال ۹۴ اختلافات شخصی دو نفر سبب بروز درگیری میان آنها شده و در این نزاع شخصی ۴۵ ساله و متاهل اقدام به خفه نمودن مقتول که ۳۴ و او نیز متاهل است.سعید احمدزاده افزود: قاتل از سال ۹۴ تاکنون در زندان به سر می‌برده است که حکم قصاص نفس وی نیز تایید و در انتظار اجرا بوده،

که با تلاش و پیگیری‌های پرسنل قضائی و مددکاران زندان،اقدامات درجهت سازش موثر واقع شده و اولیای دم با گذشتن از حق خویش مبنی بر قصاص قاتل و عفو و گذشت وی، رضایت قطعی خویش را اعلام و موجب رهایی محکوم علیه پس از ۵ سال حبس شدند.
این مقام قضائی ضمن تقدیر از اولیا دم به واسطه اعلام رضایت از قصاص محکوم علیه تصریح نمود: از دست دادن عزیزان در اثر عداوت دیگری بسیار جانکاه و رنج‌آور است براین اساس گذشت اولیا دم در این شرایط ارزشمندتر خواهد بود، این گذشت بی‌شک سبب آرامش خاطر شکات می‌گردد.

مطالعه بیشتر بستن