توییت بازان علیه کارگران

 

علیرضا سزاوار: سخنگوی قوه قضائیه در چهل و یکمین نشست خبری خود اعلام کرد تلاش بر این است که در سال ۱۴۰۰ بیش از ۵۰ درصد برنامه‌های سند تحول را عملیاتی و اجرایی کنیم. وی از برخی توییت بازان و مدیرانی که عملکرد قوه قضاییه در احیای اشتغال کارگران را هم زیر سوال می برند گلایه کرد. سال ۱۴۰۰ سومین سال دوره مدیریت آقای رئیسی است که ایشان در بدو ورود به قوه قضاییه دوره خود را دوره تحول نامید. مهمترین بخش های سند تحول به مبارزه جدی با فساد و تلاش برای احیای تولید در کشور تعلق دارد. در یکسال اخیر هم دستگاه قضا از هیچ اقدامی برای احیای واحدهای غیرفعال دریغ نکرده است. در این میان برخی در فضای مجازی تلاش قوه قضاییه برای احیای واحدهای تولیدی را به حاشیه می برند تا جاییکه سخنگوی دستگاه قضا از توییت بازانی که در این خصوص فعال‌اند به طور جدی گلایه کرد. سند تحول قضائی بر اساس بررسی نقاط مثبت و ضعف قضائی در ۴۰ سال اخیر تدوین شد. در این سند تمام نقاط مثبت و منفی دوره چهل‌ساله قوه قضائیه بررسی و چالش و آسیب‌ها و عوامل بروز آنها مشخص و اولویت‌بندی شده است.
به گفته سخنگوی دستگاه قضا در تدوین سند تحول از نظر وکلا هم استفاده شده واکثر قریب به اتفاق وکلا با این سند موافق هستند. اسماعیلی در چهل و یکمین نشست خبری خود در روز ۲۴ فروردین از اجرایی شدن بیش از ۵۰ درصد سند تحول در سال جاری خبر داد که واکنش کاربران شبکه های مجازی را نیز به همراه داشت.

**هادی موسوی با اشاره به فضایی که برخی توییت بازان در فضای مجازی علیه قوه قضاییه ایجاد کرده‌اند در توییتر نوشت:
برخی افراد که از راه اندازی واحدهای تولیدی به همت قوه قضاییه ناراحتند، توییت هایی می زنند که فلان کارخانه همچنان غیرفعال است. نمونه‌اش کارخانه واگن سازی زرند که رسما راه اندازی شد.

** مایده هم طی توییتی در خصوص کسانی که با احیای واحدهای تولیدی ناراحت اند، نوشت:
با احیای مجدد فولاد ارومیه برای ۴ هزار تن فرصت شغلی فراهم شد. فولاد ارومیه از پنج بخش نورد لوله خاورمیانه، فولاد، پروفیل، فولاد ترابر و گالوانیزه تشکیل شده. حالا بازم بعضی‌ها توییت کنند که دادستان‌ها شوآف می کنند در راه اندازی کارخانه ها.

** کاربری به نام بانو هم با انتقاد از مدیرانی که به راه اندازی کارخانه‌ها بی رغبت اند، توییت زد:
مشکلات کشور از جمله احیای برخی واحد‌های تولیدی با نگاه به ظرفیت‌های داخل و اراده و مدیریت و حمایت حل میشه نه با چشم دوختن به آمریکا…
خدا قوت مدیر قضایی که مدیریتتون در پشت میزنشینی خلاصه نشد…

** فاطمه فرهادی هم با اشاره به اقدامات سند تحول قضایی در توییتر نوشت:
آقای رئیسی با سند تحول قضائی مرز بین تبهکاری و عدل را مشخص کرد و دیوار کشید.

** نعمت اله حافظی هم در توییتی به اجرای بیشتر سند تحول در سال جاری اشاره کرد و نوشت:
احکام ابلاغی مربوط به شفافیت در فرآیند صدور آرای قضائی در سند تحول قضائی در آذر ماه سال گذشته واقعا تاریخی است. به امید اینکه امسال هم با جدیت دنبال شود همانطور که سخنگو قول داده.

** کاربری به نام بوی باران هم با اشاره به جامع بودن سند تحول توییت زد:
در جامع و کامل بودن سند تحول قضائی که ابلاغ شد همین بس که اقامون فرمودند اگر مردم تفاصیل این سند را بدانند قطعا امیدواری آنان به قوه قضائیه بیشتر می‌شود…

** سجاد مومنی هم به گام های بلندتر سند تحول در سال جاری اشاره کرد و نوشت:
سند تحول قضائی مبتنی بر اهداف گام دوم انقلاب است و تسریع هرچه بیشتر در سال ۱۴۰۰ مبارزه با فساد و تحقق عدالت را در پی خواهد داشت. هرچند که بعضی‌ها اصلا دوست ندارند

** زهرا محمدی هم با اشاره به احیای یک کارخانه با همت دستگاه قضایی نوشت:
بازگشت کارخانه فولاد سازان دماوند پس از ۶ سال تعطیلی به مدار تولید بعضی‌ها رو عصبانی کرده که توییت می زنن شوآف بوده. استانداری اشتغال ۱۲۰ نفر رو هم تایید کرد.

** محمد فراهانی هم در حمایت از احیای کارخانه‌ها به همت دستگاه قضایی نوشت:
اگر محدودیت‌های توییتری نبود، ده‌ها هزار کلمه برای اقدامات قوه قضائیه در کمک به دولت برای احیای واحدهای تولیدی میتوان نوشت.

** نگین سوری هم به راه اندازی کارخانه‌ها با وجود تحریم های گسترده اشاره کرد و در توییتر نوشت:
تحریم‌ها تعدادی از صنایع در سراسر کشور را متوجه مشکلات جدی کرد و حتی به مرز تعطیلی و ورشکستگی نیز رفتند.اما با دستورات رئیس قوه قضائیه و پیگیری‌ در راستای احیای واحدهای تولیدی شاهد اتفاقات خوبی بوده است و واحدهای تولیدی و جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی شده است.

** حجت نیکی ملکی هم در توییتی به راه اندازی صنعتی دیگر اشاره کرد و نوشت:
احیای کارخانه تولید شکر تصفیه سردشت با ورود دستگاه قضائی
به گفته رئیس دادگستری سردشت این کارخانه که به دلیل مشکلات مالی از تولید باز ایستاده بود با ورود دستگاه قضائی بعد از ۴ سال تعطیلی به چرخه تولید بازگشت
برای ۲۵۰ نفر به طور مستقیم و ۳۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد شد.

** کاربری به نام خانم فروتن هم از دستگاه قضا خواست که به حل مشکل یک کارخانه اصفهانی ورود کند و در این خصوص نوشت:
علاج کار کارگران پلی اکریل اصفهان، ورود اقای رئیسی برای تعیین و تکلیف هیئت مدیره و دستور احیای کارخانه است. به بی میلی برخی مدیران شکم سیر پایان بدید و به داد کارگران برسید

** کاربری به نام صلصال هم در رشته توییتی خطاب به معترضان به قوه قضاییه نوشت:
یکی توییت زده بود در رابطه با دخالت رییسی به کار بانک‌ها و واحدهای تولیدی
طبق حوصله همین چندتا رو فعلا بخونید، بقیه‌اش توی نت هست!
بازگشت رونق به کارخانه روزبهان با بیش از ۸۰ کارگر
جلوگیری از بیکار شدن ۸۰۰ کارگر معدن زغال سنگ کوهبنان
تثبیت اشتغال ۸۵۰ نفر ازکارگران یکی از بزرگترین زنجیره‌های تولید طیور
احیای کارخانه تبریز کف با ۱۱۰ کارگر و پرسنل
بازگشایی تنها کشتارگاه استان ایلام با ۸۰ کارگر

مطالعه بیشتر بستن