مرکز وکلای قوه قضائیه، نماد حمایت از حقوق عامه در کشور

محمدرضا امینیان دبیر کمیته رسانه؛ جلسه رئیس کمیسیون حمایت از اعضاء و صیانت از مرکز با حضور مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه رئیس کمیسیون و جمعی از اعضای این کمیسیون برگزار شد.
علی بهادری جهرمی در این نشست ضمن تبریک ماه مبارک رمضان، به عملکرد مثبت کمیسیون حمایت از اعضاء و صیانت از اشاره کرد و گفت: این کمیسیون در چند ماه اخیر توانسته به لطف حضور دکتر ادیب زاده رئیس این کمیسیون، اقدامات بسیار خوبی در زمینه حمایت از اعضاء و صیانت از مرکز انجام دهد که جای تقدیر و تشکر فراوان دارد.

وی با بیان اینکه همه اعضای اعضاء محترم مرکز کمیسیون حمایت از اعضاء و صیانت از مرکز باید تلاش کند تا چهره موجهه وکالت را به همه ارکان جامعه نشان بدهد، اظهار کرد: هر وکیل مدافعی باید یک تابلوی حمایتی از خودش و همچنین یک تابلوی حمایتی از مرکز وکلا باشد که لازمه آن خودسازی فردی است که باید در این ماه مبارک بیشتر به آن توجه شود.
دکتر بهادری جهرمی تصریح کرد: اصلی‌ترین نوع حمایت از مرکز و خود ما بعنون یک وکیل این است که خودسازی کنیم به طوری که هر نماینده کمیسیون حمایت باید یک اسوه اخلاق باشد.
وی بیان داشت: متاسفانه هم وکیل و هم نهاد وکالت مظلوم واقع شده‌ و مظلوم‌تر از آنها مرکز وکلا مظلوم واقع شده است و کمیسیون حمایت از اعضاء و صیانت از مرکز میتوتند در این خصوص اقدامات موثری انجام دهند.

مرکز وکلای قوه قضائیه بزرگترین نهاد وکالتی کشور
ریاست مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه با تاکید بر اینکه مرکز وکلای قوه قضائیه بزرگترین نهاد وکالتی در کشور است، گفت: متاسفانه مرکز وکلا هنوز آنگونه که باید شناخته نشده و در این خصوص باید همه اعضاء محترم تلاش کنند.
وی تاکید کرد: مرکز وکلای قوه قضائیه تنها نهاد ملی وکالت و تنها نهادی است که همه خدمات حقوقی را به جامعه ارائه می‌دهد و به امر باید توجه شود. دکتر بهادری جهرمی با بیان اینکه متاسفانه گاها شاهد حجمه‌هایی علیه این نهاد از سوی برخی اشخاص هستیم، گفت: متاسفانه گاهی اوقات شاهد حجم‌ها و اهانت‌هایی علیه مرکز هستیم که نباید در برابر آنها سکوت کرد. وی ادامه داد: کمیسیون حمایت از اعضاء و صیانت از مرکز عمکرد مثبی داشته و در ادامه هم باید همه اعضای مرکز وکلا عضو این کمیسیون شوند تا با توان حداکثری بتواند اهداف مورد نظر را دنبال کند.

مرکز وکلای قوه قضائیه باید به عنوان نماد
حمایت از حقوق عامه در کشور شناخته شود
ریاست مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه با تاکید بر این که مرکز وکلا همواره در راستای حمایت از حقوق عامه اقدامات موثری انجام داده است، تصریح کرد: حمایت از حقوق عامه وظیفه‌ای است که مرکز وکلا برای ما ساخته، که در این مسیر همه اعضا باید با تمام توان در این خصوص مشارکت لازم را به عمل آورند.
وی خاطرنشان کرد: در زمینه حمایت ازحقوق عامه مرکز باید به گونه‌ای عمل کند که به عنوان نماد حمایت از حقوق عامه در کشور شناخته شود، که با توجه به حضور فعال وکلای محترم در کمیسیون حمایت و صیانت از مرکز و همچنین کمیته حقوق عامه این امر میسر است.

در کمیسیون حمایت از اعضا و صیانت از مرکز هدف ارائه خدمت بصورت تبرعی است
در ادامه این جلسه دکتر یوسف‌رضا ادیب ‌زاده، رئیس کمیسیون حمایت از اعضاء و صیانت از مرکز گزارشی از عملکرد دو ماهه این کمیسیون ارائه داد.
وی ضمن تبریک ماه مبارک رمضان، به مشارکت فعال اعضای کمیسیون اشاره کرد و گفت: کمیسیون حمایت از اعضاء و صیانت از مرکز پیش ازین تنها حدود ۱۳ نفر عضو داشت و ماهانه‌ یک یا نهایت دو جلسه برگزار می‌شد.
دکتر ادیب‌زاده ادامه داد: بعد از دستور ریاست محترم مرکز و شروع به کار اعضای فعلی، این کمیسیون فعالیت بسیار خوبی داشته است، بطوری که در دو ماهه پایانی سال ۹۹ قریب به ۹ نشسته رسمی با حضور اعضای شورای مرکزی و یا با حضور سایر اعضای کمیسیون برگزار شد.
وی با بیان اینکه در دو ماهه آخر سال ۹۹ دو جلسه استانی از سوی این کمیسیون برگزار شد، تصریح کرد: یک جلسه آن در استان مرکزی و به میزبانی هیئت مدیره استان مرکزی در شهر اراک و یک جلسه هم در استان آذربایجان غربی به میزبانی هیئت مدیره این استان در شهر ارومیه برگزار و موضوعات مختلف مورد بررسی قرار گرفت.
ریاست کمیسیون حمایت از اعضاء و صیانت از مرکز اظهار کرد: در جلسات استانی همواره مشکلات و چالش‌های پیش روی وکلا و کارشناسان محترم مورد بررسی قرار گرفته و پیشنهادات و راهکارهای مناسب جهت رفع آن مشکلات ارائه شده است.
دکتر ادیب‌زاده خاطرنشان کرد: اعضای کمیسیون حمایت از اعضاء و صیانت از مرکز، در دو نشستی که در استان‌های مرکزی و آذربایجان غربی برگزار شد ابلاغ‌های خود را از ریاست هیئت مدیره وکلای استان دریافت کردند و هم اکنون شاهد فعالیت بسیار خوب این عزیزان هستیم.
ریاست کمیسیون حمایت از اعضاء و صیانت از مرکز با بیان اینکه یکی از اهداف مهمی که در کمیسیون دنبال می‌شود دیده شدن دغدغه‌های استان‌ها است، تاکید کرد: در این کمیسیون همواره سعی کردیم استفاده حداکثری از نمایندگان استانها داشته باشیم، چرا که دغدغه‌ اصلی ما رفع مشکلات همکاران در استان‌ها است و کمیسیون همراه با تمام توان در این خصوص تلاش کرده است.
وی ادامه داد: در استان تهران به لطف ریاست محترم مرکز مشکلات کمتری برای همکاران وجود دارد و اگر مشکلی هم باشد به لطف جناب دکتر بهادری جهرمی و با ارائه راهکارهای اساسی از سوی ایشان آن مشکلات به سرعت رفته شده است.
دکتر ادیب‌زاده با بیان اینکه ریاست محترم مرکز جناب آقای دکتر بهادری جهرمی همواره تاکید داشتند که کمیسیون حمایت از اعضا و صیانت از مرکز از حاشیه به دور باشد، گفت: در بعضی جاها اختلاف سلیقه‌هایی هم وجود دارد ولی ما به واسطه اینکه دغدغه اصلی مان خدمت به وکلا، کارشناسان و مشاوران خانواده در کل کشور بود به همه نظرات هیئت مدیره استان‌ها احترام می‌گذاشتیم و در نهایت در صورت اختلاف نظرات سعی کردیم نظرات آنان را ترجیح دهیم چراکه این عزیزان در استان مسئول هستند و باید پاسخگو باشند.
وی با تاکید بر اینکه در کمیسیون حمایت از اعضا و صیانت از مرکز هدف خدمت تبرعی است، اظهار کرد: در این کمیسیون در ارائه خدمت، هیچ حد و مرزی نداریم غیر از این که رعایت غبطه همکاران و صیانت از مرکز رعایت گردد.

کمیسیون حمایت از اعضا و صیانت از مرکز با ۱۷۰۰ عضو
در سراسر کشور بصورت تبرعی خدمت می‌کند
دکتر ادیب‌زاده اظهار داشت: ما کمیسیون حمایت از اعضا و صیانت از مرکز را با حدود ۱۳ نفر تحویل گرفتیم و در حال حاضر این کمیسیون بالغ بر ۱۷۰۰ عضو در سراسر کشور دارد که به صورت تبرعی خدمت می‌کنند.
وی بیان کرد: درب به کمیسیون حمایت از اعضاء و صیانت از مرکز به روی همه همکاران باز است و هر کس بخواهد می‌تواند عضو این کمیسیون باشد و ما هیچ محدودیتی در این زمینه نداریم و همه همکاران می‌توانند در این کمیسیون مشارکت داشته باشند.
گفتنی است در این نشست دکتر علی بهادری جهرمی ریاست محترم مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه، دکتر یوسف رضا اذیب زاده ریاست کمیسیون حمایت از اعضا و صیانت از مرکز، دکتر محمدرضا امینیان دبیر کمیته رسانه، دکتر حبیبی دبیر کمیته امور بین‌الملل، آقای طیبی دبیر کمیسیون حمایت از اعضا و صیانت از مرکز، آقای آقاخان نماینده کارآموزان، آقای سنجرنیا دبیر کمیته هماهنگی امور استان ها، آقای اسکندری دبیرکمیته انتظامی، آقای امیدواری دبیر کمیته قضائی و آقایان حجت الاسلام باختر، سلیمانی، مراد نژاد بعنوان عضو کمیسیون، آقایان نگاری، مقبولی و حسن پور بعنوان اعضای کمیسیون و کمیته رسانه برگزار شد.

مطالعه بیشتر بستن