بقای جامعه بر عدالت استوار است

رئیس کل دادگستری استان کرمان در مراسم تحلیف کارشناسان رسمی دادگستری عضو مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان ضمن بیان این نکته که بقای جامعه بر عدالت استوار است پیوستن شش عضو کارشناسان به جامعه کارشناسان رسمی به منظور همراهی در احقاق حق و برقراری عدالت تبریک گفت.به گزارش روابط عمومی مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان صبح امروز طی مراسمی با حضور ریاست کل دادگستری استان کرمان و هیئت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان مراسم تحلیف ۶ نفر از کارشناسان جدید الورود برگزار گردید. یدالله موحد در ادامه اظهار داشت اجرای عدالت بدون مشارکت افراد خبره و کارشناس امکان پذیر نمی‌باشد.

وی هنر کارشناس در اجرای عدالت را لزوم داشتن استقامت دانست به گونه‌ای که شخص کارشناس نبایستی در ارائه نظریه کارشناسی تحت فشارهای درونی برگرفته از گرایشها و نگرش‌های سیاسی و خانوادگی و همچنین فشارهای بیرونی از طرف صاحبان قدرت قرار گیرد.
در ادامه ریاست مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان احترام به قضات و کارشناسان پیشکسوت را از اصول اخلاق کارشناسی دانست.
عباس دلفاردی در ادامه بر ضرورت مطالعه و توجه به تخلفات انتظامی کارشناسان برای کارشناسان جدید الورود به منظور جلوگیری از بوجود آمدن مشکلات حرفه‌ای در آینده تاکید نمود.
وی افزود انجام امور محوله در موعد مقرر از ضروریات است که هر کارشناس بایستی جهت جلوگیری از اطاله دادرسی و آسیب به صاحبان حق به این امر توجه ویژه‌ای داشته باشد.

مطالعه بیشتر بستن