دادسرای انتظامی بیدار است

علیرضا سزاوار: دادستان انتظامی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه از پاسخگویی به بیش از ۳۵ هزار نفر از مراجعان و بیش از ۲۵ هزار تماس در سال گذشته خبر داد. کمال رئوف، از راه‌اندازی سیستم اتوماسیون دادیاران انتظامی سراسر کشور با امضاء الکترونیکی خبر داد و تصریح کرد که واحد مشاوره و معاضدت در تمامی روز‌های هفته در راستای خدمت‌رسانی بهتر به مراجعه‌کنندگان نیز راه‌اندازی شده است. به گفته دادستان انتظامی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه، در سال گذشته مجموعا سه هزار و ۴۰۵ پرونده شکایت انتظامی نسبت به وکلا و کارشناسان رسمی مطرح شد و ۳۰۰ پرونده مفتوحه معوقه در سال گذشته به سرانجام رسید. کاربران شبکه های اجتماعی هم واکنش های جالبی به عملکرد دادسرای انتظامی مرکز وکلا و کارشناسان رسمی داشتند.

** سید امین در خصوص پیگیری های دادسرای انتظامی مرکز وکلا و کارشناسان رسمی به موضوع جالبی اشاره کرد و در اینستاگرام خود نوشت:
گرفتاری بعضی از مردم بخاطر وکیل های فرصت طلبی است که ادعا می کنند به صورت تضمینی مشکل حقوقی شما را برطرف می کنند. این افراد دستمزد بالایی هم در همه پرونده‌ها می گیرند و اگر پرونده به نتیجه رسید که برای آنها یک تبلیغ است. اگر هم به نتیجه نرسید برای موکل ساده دل آسمان و ریسمان می بافند که کار شدنی نبود. دادسرای انتظامی مرکز وکلا تنها نهادی بود که خیلی جدی با این وکیل های فرصت طلب برخورد کرد.
مهر سال قبل دادستان انتظامی مرکز وکلا، خبر داد که چند پرونده برای این افراد کیفرخواست صادر شده و در دادگاه در حال رسیدگی قرار دارد. آقای رئوف گفت که اگر وکیلی از این موضوع تبعیت نکند، تخلف انتظامی محسوب شده و با افراد خاطی برخورد می‌شود.
وکلایی که پرونده آنها رسیدگی شد هم از وکلای مرکز نبودند و به گفته دادستان برخی بدون مجوز مرکز یا کانون فعالیت می‌کردند و مورد دیگری هم مربوط به کانون وکلا بود که در صلاحیت ما نبود.

** محمد شاهوزهی هم از ایجاد دادسرای انتظامی مرکز وکلا در سیستان و بلوچستان استقبال کرد و در اینستاگرام خود نوشت:
فعلا در ۲۲ استان کشور دادسرای انتظامی مرکز وکلا و کارشناسان رسمی دایر شده و یکی از اون استان هایی که در نوبت تاسیس قرار داره همین سیستان و بلوچستان است. دادستان انتظامی مرکز وکلا هم گفته که از وکلا و کارشناسان دعوت کردیم تا در دوره دادیاری شرکت کنند و پس از مشخص شدن دادیاران، طی چند ماه آینده در این استان‌ها دادسرای انتظامی را راه‌اندازی خواهیم کرد.

** مجید عبدالوهابی هم با توجه به عملکرد این دادسرا در اینستاگرام خود نوشت:
رسیدگی به بیشتر از ۳ هزار پرونده در دادسرای انتظامی مرکز وکلا هم نشون میده که این دادسرا چقدر در کار خودش جدیه و از همه مهم‌تر نشون میده که مرکز وکلا چقدر عملکرد شفافی داره که دادستان اینطور آمار میده. کسی خبر داره تو کانون وکلا چقدر پرونده هست؟ به چه تعداد از پرونده‌ها رسیدگی شده؟ موکل داشتم که اینقدر بابت شکایت از یک وکیل فاسد به کانون رفت و آمد که در نهایت از شکایت‌اش منصرف شد.


** فرناز هم درخصوص عملکرد دادسرای انتظامی مرکز وکلا به یک پرونده معروف اشاره کرد و توییت زد:
پارسال به همت دادسرای مرکز وکلا پرونده وکالت یک سلبریتی به دلیل توهین،تهدید و افترا به یک خانم لغو شده است. او متهم بود که از خانم جوان کلاهبرداری کرده است.
دادستان انتظامی مرکز وکلا تایید کرد که حسام نواب صفوی در دادسرای کارکنان دولت پرونده کیفری داشته و در آن پرونده محکوم شده


** سمیه کاظمی هم در خصوص اقدامات دادسرای انتظامی در توییتر نوشت:
دادسرا انتظامی مرکز وکلا از موجه ترین نهادهای انتظامی کشور است که بیشتر از آنچه فکر کنید به کارتان رسیدگی می کند. بابت پرونده ای به آنجا مراجعه کردم و از خودم برای به نتیجه رسیدن پیگیر‌تر بودن.

** حسین پورحسنی هم خواستار این شد که برخی مسئولان حقوقی هم از دادسرای انتظامی مرکز وکلا یاد بگیرند! و در این خصوص در یک رشته توییت نوشت:
یک پدیده‌ای هم هست بنام: «موج سواری»
رئیس یکی از کانون‌ها آمده و زیر پست دکتر بهادری جهرمی نوشته:
«والکاظمین الغیظ و العافین عن الناس»
او کسی است که از خود من بخاطر انتقاد از عملکرد غیرقانونی‌شان، در یکی از مطالب تلگرامی‌ام در کانال «پندار»، به کانون مرکز شکایت برده است.

** یک حقوقدان هم که با نام کاربری «برادر صادق» در توییتر فعال است با انتشار دو عکس که یکی از آن عکس نواب صفوی و خبر برخورد دادسرای مرکز با اوست و دیگری عکس مربوط به وثیقه گذاری یکی از اعضای هیات مدیره کانون وکلا بابت اتهام وی است، در توییتر نوشت:
یک عکس از نتایج وجود فساد و رشوه در کانون وکلا و عکس دیگر از نتایج برخورد با مجرمین در مرکز وکلا با وجود یک دادسرای انتظامی بیدار است.

** در پاسخ به این توییت هم، محمد سجاد توسلی اینگونه توییت زده که:
هر دو شخص در پروسه قضائی که ربطی به کانون وکلا و مرکز ندارند مورد تعقیب قرار گرفته و وفق موازین قانونی نیز قرار تأمین صادر شده یا حکم به تعلیق صادر شده است. حالا این موضوع چه ربطی به برخورد مجرمین توسط مرکز و عدم برخورد توسط کانون دارد ا… اعلم!

** برادر صادق هم یک پاسخ جالب به این توییت داده و نوشته:
ربطش اینه دادسرای انتظامی مرکز وکلا با شخص مجرم برخورد کرده ولی دادسرای کانون تو خوابه

مطالعه بیشتر بستن