پروژه تحریم در روز ملت شکست

به رغم تبلیغات گسترده رسانه‌های معاند و برخی از عناصر داخلی، ایرانیان مشارکت گسترده‌ای در انتخابات ریاست جمهوری داشتند. با پایان انتخابات و شمارش اولیه آرا، سید ابراهیم رئیسی توانست با کسب بیش از ۶۲ درصد از آراء مردمی، هشتمین رئیس جمهور منتخب جمهوری اسلامی ایران شود.
از مدت‌ها پیش رسانه‌های بیگانه و برخی از دنباله‌روهای آنان در داخل کشور بر طبل تحریم انتخابات کوبیدند، اما با حضور پر شور مردم این پروژه شکست خورد.


ملت ایران، پیروز بزرگ انتخابات
رهبر انقلاب به مناسبت حضور حماسی مردم در انتخابات، پیامی خطاب به ملت ایران صادر کردند؛ متن این پیام به این شرح است:
حضور حماسی و شورانگیز در انتخابات ۲۸ خرداد، صفحه‌ درخشان دیگری بر افتخارات شما افزود. در میانه‌ عواملی که هر یک به‌گونه‌ای می‌توانست مشارکت در انتخابات را کم‌رنگ کند، مناظر چشم‌نوازِ اجتماعات شما در مراکز رأی‌گیری در سراسر کشور، نشانه‌ آشکاری از عزم راسخ و دلِ امیدوار و دیده‌ بیدار بود.
پیروز بزرگ انتخابات دیروز، ملت ایران است که یک‌ بار دیگر در برابر تبلیغات رسانه‌های مزدور دشمن و وسوسه‌ خام‌اندیشان و بدخواهان، قد برافراشت و حضور خود در قلب میدان سیاسی کشور را نشان داد. نه گلایه از دشواری معیشت طبقات ضعیف، نه دلتنگی از تهدید بیماریِ فراگیر، نه مخالف‌خوانی‌هایی که با انگیزه‌ دلسرد کردن مردم از ماه‌ها پیش آغاز شده بود، و نه حتی برخی اختلالات در جریان رأی‌گیری در ساعاتی از روزِ انتخاب، هیچ یک نتوانست بر عزم ملت ایران فائق‌اید و انتخابات مهم ریاست‌ جمهوری و شوراهای شهر و روستا را دچار مشکل سازد.
اینجانب جبهه سپاس بر خاک می‌سایم و خداوند علیم و قدیر را بر توفیقی که به ملت ایران عطا کرد و نظر رحمتی که بر ایران و جمهوری اسلامی افکند، شکر بی‌پایان می‌گزارم. به ملت ایران شادباش می‌گویم و به حضرات محترمی که با انتخاب مردم به مسئولیت والای ریاست‌ جمهوری یا عضویت شوراها در سراسر کشور دست یافته‌اند، همراه با عرض تبریک، قدردانی از این ملت باوفا و پایبندی کامل به وظایفی را که در قانون برای آنان شمرده شده است، یادآوری می‌کنم. فرصت خدمت‌گزاری به کشور و ملت را قدر بدانید و انگیزه‌های خدایی را همواره مدنظر داشته باشید.
لازم می‌دانم از شورای محترم نگهبان و وزارت کشور و دستگاه‌های حافظ امنیت و سلامت و رسانه‌ پرتلاش ملی و نامزدهای محترم و همه‌ کسانی که به‌ نحوی به این آزمون بزرگ کمک کرده‌اند تشکر کنم.
به حضرت ولی‌الله‌الاعظم ارواحنا فداه که صاحب اصلی این کشور و این نظام است سلام عرض می‌کنم و درود می‌فرستم، علو درجات امام عزیز که سلسله‌جنبان حرکت عظیم ملت ایران بود و شهیدان والامقام را که برترین افتخارات کشورند، از خداوند متعال مسألت می‌کنم.

رئیسی، رئیس جمهور شد
تا لحظه تنظیم این گزارش، نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری اعلام شده است. طبق این نتایج، سید ابراهیم رئیسی، با کسب بیش از ۱۸ میلیون رای، بیش از ۶۲ درصد آرا، توانست اعتماد مردم را کسب کرده و هشتمین رئیس جمهور منتخب جمهوری اسلامی ایران شود.
رئیسی سابقه درخشانی در مبارزه با فساد در قوه قضائیه و سازمان بازرسی دارد. احقاق حقوق شهروندی و احیای حقوق عامه در کنار اجرای بدون اغماض عدالت، در سابقه مدیریتی سید ابراهیم رئیسی به طور ملموس و متعین قابل مشاهده است. این سابقه امیدها را برای بهبود اوضاع معیشتی و اقتصادی ایرانیان بیش از هر زمان دیگری افزایش داده است.

مطالعه بیشتر بستن