تیترهای مهم

تحول با رئیس جدید دستگاه قضا به سرانجام می رسد

حامی عدالت در گفتگو با الهام آزاد، محمد جهانتیغ، علی نجفی توانا و محمد حسین شاملو انتصاب حجت الاسلام محسنی اژه ای را مورد واکاوی قرار داده است

ادامه از صفحه قبل:

آیت‌الله رئیسی : سوابق عملی و قضایی شما موجب برکات خواهد بود
همچنین آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی طی پیامی انتصاب حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای را به سمت ریاست قوه قضاییه تبریک گفت و آمادگی خود و دولت آینده را جهت همکاری و کمک به تحقق مأموریت‌های دستگاه قضایی اعلام داشت.
متن پیام، رئیس جمهور منتخب به شرح ذیل است:

برادر ارجمند جناب حجت‌الاسلام والمسلمین
محسنی اژه‌ای
انتصاب شایسته جناب‌عالی از سوی رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی به سمت ریاست قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران، باتوجه به سوابق درخشان علمی، عملی و قضایی و داشتن روحیه انقلابی برای جنابعالی و نظام قضایی ایران اسلامی مبارک و مایه خیر و برکت است.
این جانب ضمن تبریک اعتماد معظم‌له و انتخاب جنابعالی، به آن برادر عزیز، با تأکید بر لزوم تعامل و همکاری بیش از پیش قوای سه‌گانه در جهت پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران و خدمت‌رسانی به مردم این مرز و بوم، آمادگی خویش و دولت آینده را جهت همکاری و کمک به تحقق مأموریت‌های قوه قضاییه اعلام می‌دارم.
توفیق بیش از پیش جنابعالی را در اجرای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی و استمرار، تحول و ارتقای قوه قضاییه از خداوند متعال خواستارم.


روحانی : انتصاب آقای ‌اژه‌ای نشانه کارآمدی و تجارب ارزشمند ایشان است
حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی نیز در پیامی، انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای را به ریاست قوه قضاییه تبریک گفت. متن این پیام به شرح زیر است:
حجت‏ الاسلام والمسلمین جناب آقای غلامحسین
محسنی اژه‌ای (دامت توفیقاته)
انتصاب شایسته جنابعالی از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به سمت ریاست قوه قضائیه را که نشان دهنده، کارآمدی و تجارب مدیریتی ارزشمندتان به ویژه در عرصه فعالیت‌های قضایی است، تبریک و تهنیت می‌گویم.
در شروع گام دوم انقلاب اسلامی و در شرایط حساس کنونی که کشور با دشمنی قدرت‌های خودکامه و استکباری مواجه است و جنگ اقتصادی و روانی آنان با هدف ایجاد شکاف در صفوف ملت و همبستگی نظام و مردم، هر روز ابعاد تازه‌ای به خود می‌گیرد، نقش بی ‏بدیل قوه قضائیه در تقویت سرمایه اجتماعی، اعتماد عمومی و تعمیق ارزش‌های اسلامی اهمیت مضاعفی دارد.
امیدوارم با حسن تدبیر جناب‌عالی در رأس دستگاه قضائی، شاهد آثار و برکات فراوانی در زمینه گسترش عدالت اجتماعی بدور از هرگونه مسائل جناحی و حزبی، احقاق حقوق عمومی و شهروندی، اهتمام بیشتر در حفظ کرامت انسانی و ایجاد امنیت بیشتر برای فعالان اقتصادی و سرمایه گذاری در کشور باشیم.
همچنین ضمن قدردانی از خدمات و تلاش‌های ارزنده و ماندگار ریاست پیشین قوه قضائیه، توفیق روزافزون شما را در تحقق منویات مقام معظم رهبری و خدمت بیشتر به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.

“قالیباف: این انتصاب نشانه روحیه جهادی و عدالت طلبانه است
رئیس مجلس ضمن تبریک حسن‌ اعتماد رهبر انقلاب به حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای، طی پیامی انتصاب ئیس جدید قوه قضائیه را تبریک گفت. در این پیام آمده است:
حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای حاج شیخ غلامحسین محسنی اژه‌ای (دامت تاییداته)
اینک که با حکم رهبر معظم انقلاب در جایگاه ریاست قوه قضاییه و بالاترین مقام قضایی کشور منصوب گردیده، مسئولیت این نهاد عدالت‌گستر را بر عهده دارید با تبریک این حسن‌ اعتماد که بر اساس تعهد، شایستگی، تجربیات ارزشمند، روحیه جهادی و عدالت‌طلبانه و سابقه درخشان جناب‌عالی در امر قضا می‌باشد، امیدوارم به دستاوردهایی درخشان در این دوره دست یابید.
به طور یقین با همکاری و هم‌افزایی بین قوای کشور می‌توانیم شاهد تحقق مطالبات رهبری معظم در زمینه گسترش عدالت، احیای حقوق عامه، نظارت بر حسن اجرای قوانین، پیشگیری از وقوع جرم و مبارزه جدی و قاطع با فساد باشیم.
ضمن اعلام آمادگی مجلس شورای اسلامی و نمایندگان ملت برای همراهی با رویکرد تحولی قوه قضاییه، امیدوارم مردم شایسته ایران شیرینی جهاد تحول در رویکرد حکمرانی نظام جمهوری اسلامی را در این دوره بیشتر بچشند.
خانه ملت برای تلاش مضاعف در رفع کاستی‌ها و مساعدت در تقویت هرچه بیشتر توانمندی‌های قوه قضاییه در کنار شما خواهد بود.
با تقدیر از زحمات ارزنده و درخشان آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی که آغازگر تحول در این دستگاه بودند، توفیقات جنابعالی و همکارانتان در خدمت به ملت شریف ایران را از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.

فتاح فتاحی: درایت، تدبیر و اشراف شما ذخیره ارزشمند برای دستگاه قضایی است
حجت الاسلام و المسلمین اژه ای
انتصاب شایسته شما برادر ارجمند به ریاست قوه قضائیه را که نشان از اعتماد رهبر حکیم انقلاب حفظه الله به شما می‌باشد را صمیمانه تبریک عرض می‌نمایم.
بدون شک درایت، تدبیر و اشراف شما در مباحث حقوقی و موضوعات مرتبط با دستگاه قضا ذخیره‌ای ارزشمند و گرانبها در جهت ادامه تحول عظیم و عمیق در پیشبرد منویات معظم له در گام دوم انقلاب در دستگاه قضا خواهدبود.
امیدوارم به لطف الهی و عنایات اهل بیت(علیهم السلام) و همراهی همکاران صادق و دلسوز شما در قوه قضائیه، زمینه ادامه روند تحول ادامه یابد و قوه قضائیه را در مسیر خدمت بهتر و بیشتر به مردم و نظام مقدس اسلامی موفق گردانید.
اینک که با حکم رهبر معظم انقلاب(حفظه الله) در جایگاه ریاست قوه قضائیه و بالاترین مقام قضائی کشور منصوب گردیده‌اید و مسئولیت این نهاد عدالت‌گستر را بر عهده دارید با تبریک این حسن‌ اعتماد که بر اساس تعهد، شایستگی، تجربیات ارزشمند، روحیه جهادی و عدالت‌طلبانه و سابقه درخشان شما در امر قضا می‌باشد، امیدوارم به دستاوردهایی درخشان در این دوره دست یابید.
شما برادر ارجمند که بحمد الله دارای سوابق بسیار ارزنده در دستگاه قضائی هستید، با تجربه گرانبهای سالها خدمت در مناصب قضائی و روحیه جهادی و تلاشهای پیگیرانه در اصلاح امور و سلامت نفس و به پشتوانه اعتماد رهبر حکیم انقلاب(دامت برکاته) و همکاری صمیمانه قضات و کارکنان پرتلاش و زحمتکش دستگاه قضائی، در راه خدمت‌رسانی به آحاد مردم و انجام وظایف قانونی بویژه گسترش عدالت درجامعه، بیش از پیش موفق باشید.
قطعا ادامه سیر تحول و جوان‌سازی، اجتماعی‌سازی و مردمی‌سازی قوه قضائیه متناسب با شرایط گام دوم انقلاب، خنثی‌کردن نقشه‌های دشمنان با قاطعیت در مبارزه با مفاسد داخلی و دیپلماسی فعالانه بین‌المللی و هم‌افزایی حداکثری با سایر دستگاه‌های نظارتی در پیشگیری از فساد، احیای حقوق عامه و برخورد با ریشه‌های رانت و واگذاری‌های غیرقانونی و زیان‌ده، می‌تواند دلسوزان را به تحقق عدالت امیدوارتر نماید.
بی‌شک روحیه انقلابی، برخورداری از صدق، انگیزه و تقوای الهی و نیز تجارب ارزنده شما در مسئولیت‌های گوناگون در حوزه قضا از مولفه‌های ارزشمندی است که یاری‌بخش آن برادر عزیز در این مسئولیت خطیر خواهد بود.
اینجانب ضمن اعلام آمادگی همه‌جانبه بسیج حقوقدانان تهران بزرگ در جهت تعمیق همکاری و‌ هم افزایی در راستای مأموریت‌های آن قوه، از قادر متعال دوام سلامت و توفیقات روز افزونتان را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی مسئلت می‌نمایم.


بهادری جهرمی : حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای
از پایه‌گذاران تحول در قوه قضائیه بود
علی بهادری جهرمی رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه ضمن اشاره به این دو موضوع که ایشان از پایه‌گذاران تحول اخیر در قوه قضائیه بوده‌اند در پیام تبریک خود به حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای آورده است:
اعتماد به حق مقام معظم رهبری در انتصاب شایسته شما را به ریاست قوه قضائیه تبریک عرض می‌کنم.
بی‌شک سال‌ها سوابق درخشان، تجربه گرانبها و شناخت عمیق حضرتعالی از تمامی موضوعات مرتبط با دستگاه قضائی می‌تواند تحول آغاز شده‌ در آن مجموعه را که با همراهی حضرتعالی پایه ریزی شده است، با هماهنگی موجود در سایر قوا با سرعت بیشتری به سرانجام مقصود برساند ان شالله.
توفیقات روزافزون شما را از خداوند منان خواستارم.

 

پیام تبریک نایب رئیس شورای عالی وکلای قوه قضائیه
به مناسبت انتصاب رئیس جدید قوه قضائیه
یوسف‌رضا ادیب‌زاده نایب رئیس شورای عالی وکلای قوه قضائیه انتصاب حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای غلامحسین محسنی اژه‌ای را به عنوان رئیس جدید قوه قضائیه تبریک گفت.
متن پیام ایشان بدین شرح می‌باشد؛
حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای محسنی اژه‌ای
انتصاب شایسته حضرت عالی را از سوی رهبری معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) به ریاست قوه قضائیه که در نظام مقدس جمهوری اسلامی همواره باید ملجاء و پناهگاه همه مردم باشد تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.
بی‌تردید حضور شما در صدر دستگاه قضا که با درایت، تدبیر و اشراف در مباحث حقوقی و موضوعات مرتبط با دستگاه قضا همراه است، ذخیره‌ای ارزشمند و گرانبها در جهت ایجاد تحولی عظیم و عمیق در پیشبرد منویات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب در دستگاه قضا خواهد بود.
امید است با پشتوانه‌ای ارزشمند از سوابق انقلابی و تجربیات قضائی و اجرایی در کنار دانش و تخصص علمی و فقهی حضرتعالی و همراهی همکاران صادق و دلسوز شما در قوه قضائیه، شاهد روز‌های نوید بخشی در این عرصه مهم و حسّاس برای کشور عزیزمان باشیم و قوه قضائیه را در مسیر خدمت هرچه بهتر و بیشتر به مردم و نظام مقدس اسلامی موفق گردانید.
از درگاه خداوند متعال عزت و توفیقات روزافزون حضرتعالی را مسألت دارم

مطالعه بیشتر بستن