تیترهای مهم

تحول با رئیس جدید دستگاه قضا به سرانجام می رسد

حامی عدالت در گفتگو با الهام آزاد، محمد جهانتیغ، علی نجفی توانا و محمد حسین شاملو انتصاب حجت الاسلام محسنی اژه ای را مورد واکاوی قرار داده است

ادامه از صفحه قبل:

کارمندان سازمان قضایی نیرو‌های مسلح در جهت همکاری و هم افزایی در راستای عمل به انتظارات مقام معظم رهبری، استمرار رویکرد تحولی و اجرای تدابیر و سیاست‌های جناب عالی، از قادر متعال دوام سلامت و توفیقات روز افزونتان را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی مسئلت می‌نمایم.


رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه:
حضور شما در این جایگاه اثر بخش و امید آفرین است
حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی در پیامی انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای، را به ریاست قوه قضائیه از سوی رهبر معظم انقلاب تبریک گفت.
متن پیام رییس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه به شرح زیر است:
حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای محسنی اژیه (دامه برکاته)
انتصاب شایسته حضرتعالی به ریاست قوه قضائیه که بیانگر حسن اعتماد مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) روحیه جهادی و عدالت طلبی و اشراف کامل حقوقی و قضایی بر دستگاه عدلیه است دستگاهی که امروزه بعنوان ملجا و پناهگاه واقعی مردم قرار گرفته و نقش اعتماد ساز و تحول آفرین دارد. تبریک و تهنیت عرض مینمایم.
بدون شک حضور حضرتعالی در این جایگاه با سابقه درخشان علمی و توانمندی‌های فقهی و قضایی آمیخته با تعهد و کار آمدی می‌تواند در ادامه این مسیر پر افتخار و اجرای برنامه‌های تحولی و بنیادین مد نظر معظم له در این برهه حساس بویژه در سالی که مزین به شعار کاربردی تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها شده است اثر بخش و امید آفرین باشد و بیش از پیش شاهد تحقق تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب برای رسیدن این دستگاه عظیم به جایگاه واقعی خود باشیم.
دوام توفیقات حضرتعالی را در این جایگاه خطیر، تحت عنایت خاصه حضرت ولیعصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و تبعیت از منویات و رهنمود‌های مقام عظمای ولایت از ذات اقدس الهی مسئلت دارم.


رئیس دیوان عدالت اداری: دوران مسوولیت جنابعالی همچون سایر مسوولیت‌های مختلف در دستگاه قضایی درخشان و منشا آثار پربرکت خواهد بود
حجت الاسلام والمسلمین محمد مصدق در پیامی انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای، را به ریاست قوه قضائیه از سوی رهبر معظم انقلاب تبریک گفت. متن پیام رییس دیوان عدالت اداری به شرح زیر است:
حضرت حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای
ریاست محترم قوه قضاییه
انتصاب بجا و شایسته جنابعالی از سوی رهبر معظم انقلاب (دام ظله العالی) را به عنوان رییس قوه قضاییه که نشان از شایستگی و تجارب ارزنده حضرتعالی دارد صمیمانه تبریک عرض می‌کنم.
بی تردید دوران مسوولیت جنابعالی همچون سایر مسوولیت‌های مختلف در دستگاه قضایی درخشان و منشا آثار پربرکت خواهد بود و اقدامات تحولی در قوه قضاییه با شتاب دو چندان ادامه خواهد یافت. برای حضرت آیت الله رییسی در قوه مجریه آرزوی توفیق از خداوند متعال مسالت دارم و از تلاش‌های مجاهدانه ایشان که موجب تحول عظیم در قوه قضاییه شد، کمال قدردانی را دارم.


رئیس سازمان زندان‌ها: امید است در سایه تدابیر جنابعالی سازمان زندان‌ها به “آموزشگاه نیکی ها” تبدیل شود
محمد مهدی حاج محمدی،رئیس سازمان زندان‌ها انتصاب حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای را به عنوان ریاست قوه قضاییه تبریک گفت.
متن پیام به شرح زیر است:
محضر حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای محسنی اژیه ” دامت برکاته”
ریاست محتـرم قوه قضاییه
افتخار علمداری در عرصه اجرای عدالت و احقاق حق و مورد پسند و انتخاب نائب امام زمان عج واقع شدن، بسیار شوق آفرین و مغتنم است.
یقیناً باعنایت خداوند متعال و اهل بیت ع در پرتو تلاش مخلصانه و جهادی به اتکای، دانش و تجارب گران‌سنگ، امید و انتظار مقام معظم رهبری حفظه الله و مردم، تصدیق و جامه عمل خواهد پوشید.
انشاءالله در سایه تدابیر جنابعالی سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور همسو با سایر ارکان قضایی در بستر سند سند تحول قضائی، هرچه سریعتر و بیشتر به سازمان مدنظر بنیانگذار کبیر انقلاب و رهبر عزیزمان به “آموزشگاه نیکی ها” تبدیل شود.
اینجانب به نمایندگی از جامعه شریف و بی نـام زندانبانی سراسر کشور ضمن عرض تبریک صمیمانه، دوام توفیقات حضرتعالی را در این سنگر خطیر، تحت عنایات حضرت بقیه الله الاعظم (عج) و نایب بر حقش حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) و عزت و افتخار آفرینی برای آن بزرگواران را از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.

مدیر مسئول روزنامه «آفتاب یزد»:
انتخاب حجت الاسلام و المسلمین محسنی‌اژه‌ای
لرزه بر اندام مفسدین می‌اندازد
منصور مظفری مدیر مسئول روزنامه «آفتاب یزد» گفت: انتخاب حجت الاسلام و المسلمین محسنی‌اژه‌ای به عنوان رییس قوه قضاییه لرزه‌ا‌ی بر اندام مفسدین می‌اندازد. منصور مظفری درباره انتخاب حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای به ریاست قوه قضائیه گفت: حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسنی اژه‌ای به مدت چهار دهه در قوه قضائیه و آشنایی وی با این حوزه، انتخابی ارزنده و ارزشمند از سوی مقام معظم رهبری محسوب می‌شود، زیرا عملکرد قاطع و مبارزه با فساد از سوی حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای به خوبی به اثبات رسیده و می‌تواند ادامه‌ای بر مسیر آیت‌الله رئیسی در مبارزه با فساد باشد.
مدیر مسئول روزنامه آفتاب یزد در همین راستا ادامه داد: حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای توانست عملکرد موفقی را در مبارزه با فساد ارائه کند. انتخاب وی به عنوان رئیس قوه قضائیه لرزه‌ا‌ی بر اندام مفسدین می‌اندازد. مظفری تصریح کرد: صلابت و ایستادگی حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای در برابر بسیاری مفسدان ادامه راه آیت‌الله رئیسی خواهد بود و همانگونه که مردم مبارزه با فساد را در زمان آیت‌الله رئیسی به صورت ملموس حس کردند در زمان ریاست حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای نیز آن را احساس خواهند کرد و این حرکتی ارزنده در راستای اجرای عدالت برای جامعه خواهد بود. وی تاکید کرد: حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای می‌تواند سطح اعتماد مردم به قوه قضاییه را ارتقا دهد و در راستای ارائه امید به جامعه گام‌هایی اساسی بردارد و ما نسبت به عملکرد وی در اجرای عدالت و مبارزه با فساد خوش‌بین هستیم.

مدیرمسئول روزنامه آرمان :
آقای اژه‌ای می‌تواند تحولات قوه قضائیه را
شیب و با جدیت بیشتری ادامه دهد
مدیرمسئول روزنامه آرمان با اشاره به انتصاب حجت‌الاسلام‌ و المسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای به‌عنوان رئیس دستگاه قضا از سوی رهبر معظم انقلاب، گفت: آقای اژه‌ای می‌تواند تحولات قوه قضائیه را شیب و با جدیت بیشتری ادامه دهد.
حسین عبداللهی پیرو انتخاب حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای به‌عنوان رئیس دستگاه قضا از سوی رهبر معظم انقلاب، گفت: آقای اژه‌ای مانند آقای رئیسی از درون قوه است و سلسله مراتبی را که یک فرد باید قبل از قرار گرفتن در آن جایگاه طی کند، گذرانده است. آقای اژه‌ای در دو دهه اخیر در رده‌های بالای قوه قضاییه سمت داشته‌اند؛ معاون اول و دادستان کل بوده است و اشراف کاملی نسبت به اوضاع درونی قوه قضاییه دارند.مدیرمسئول روزنامه آرمان گفت: آقای اژه‌ای باتوجه به اشرافی که دارد می‌تواند هم در بحث نظام اداری قوه تحولات را با شیب و جدیت بیشتری ادامه دهد و هم اینکه مقرراتی که برای شتابدهی به پاسخگویی وجود دارد و در سند تحول هم عنوان شده، رعایت شود.این فعال رسانه‌ای تاکید کرد: با توجه به سبقه آقای اژه‌ای ایشان می‌تواند مقررات دست و پاگیری که باعث اطاله دادرسی می‌شود را شناسایی کند.عبداللهی اضافه کرد: از طرف دیگر، آقای محسنی‌اژه‌ای از درون بدنه دستگاه قضاست و از ویژگی‌های مورد نیاز برای انسجام درونی اداری در قوه قضاییه برخوردار است. به همین جهت ایجاد سلامت اداری می‌تواند در بحث فسادزایی از درون قوه قضاییه با جدیت بیشتری ادامه پیدا کند.
وی گفت: موضوعی که در آن انتظار بیشتری از آقای محسنی‌اژه‌ای می‌رود، بررسی عادلانه و بدون تبعیض در رده‌های مختلف برخورد با فساد است. رئیس جدید قوه قضاییه بدون تبعیض و عادلانه با فساد مبارزه کند تا سالم‌سازی هم در مجموعه قضایی و هم در احکامی که جنبه بیرونی دارد صورت بگیرد. عبداللهی بیان داشت: رئیس جدید قوه قضاییه از زوایای آشکار و پنهان دستگاه قضایی، پرونده‌ها و مقررات دست و پاگیر، آگاهی دارد و باید بخش‌های مختلف را برای ترویج و نهادینه کردن دادرسی صحیح و اجرای سند تحول با جدیت بیشتر، تقویت کند تا حاکمیت قانون در تمام ارکان قوه قضاییه و برای گروه‌های مختلف برقرار شود. این فعال رسانه‌ای اصلاح‌طلب دستگاه قضایی را یک دستگاه فراجناحی و فراحزبی دانست و اضافه کرد: رسیدگی به پرونده‌ها بدون تبعیض نسبت به همه دستگاه‌ها، افراد، جناح و گروه‌ها باعث می‌شود اعتمادسازی شکل بگیرد. امیدواریم با آمدن آقای اژه‌ای اصلاحات و اجرای سند تحول شتاب بیشتری پیدا کند.

مطالعه بیشتر بستن