هفته نامه

حجت حاجی‌زاده وکیل پایه یک دادگستری
در گفت و گو با روابط عمومی مرکز وکلای قوه قضاییه استان هرمزگان اظهار کرد: مواضع حکیمانه حجت الاسلام و المسلمین محسنی‌اژه‌ای  در صیانت از جایگاه عدالت در جامعه سبب تقویت امید در میان مردم و تقویت جایگاه عدلیه در کشورمان شده است.

وی با بیان این که بی شک با همدلی هرچه بیشتر می‌توان شاهد ثمرات هر چه بیشتر این نگاه حکیمانه بود، عنوان داشت: اشراف به مسائل و مشکلات کشور و عزم راسخ به منظور گره گشایی از مشکلات مردم و جاری ساختن این روش و رویه در بدنه دستگاه قضا سبب شده تا مردم نسبت به تحقق عدالت در عدلیه امید بیشتری بیابند.

دکتر حاجی زاده، کاهش زمان بررسی پرونده‌ها و بکارگیری ابزارهای مختلف مشورتی در صدور یک رای را نیز از دیگر ویژگی‌های برجسته دوران ریاست قوه حجت الاسلام و المسلمین محسنی‌اژه‌ای برشمرد و اضافه کرد: عدالت یکی از محوری‌ترین نیازهای هر جامعه برای پیشرفت و تعالی است و نخبگان هر جامعه باید در مسیر تحقق عدالت به عدلیه کمک کنند و این را به مطالبه ای تبدیل و مسیر پیشرفت جامعه را هموار کنند.

وی تصریح کرد: در زمینه حبس زدایی و نیز بکارگیری آرای قضایی جایگزین نیز در دو سه ساله اخیر شاهد گشایش های ارزشمندی هستیم که میزان اثربخشی آرا را تقویت کرده است.

حاجی زاده همچنین به نظارت دقیق بر دادگستری‌های استانی نیز اشاره و از تلاش‌های مجتبی قهرمانی رییس کل دادگستری هرمزگان و نیز احمدی منش دادستان مرکز هرمزگان نیز قدردانی کرد و بیان داشت: ورود به حقوق عامه و دفاع از مردم در چالش‌های مختلف، روحیه فساد ستیزی، نگاه علمی به مسائل و اشراف به موضوعات مختلف ملی و منطقه‌ای سبب شده تا شاهد ارتقای کارآمدی دستگاه قضایی در هرمزگان باشیم.

این مدرس دانشگاه در مورد توسعه آموزش حقوق در جامعه نیز اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین نیازهای جامعه ما، توسعه آگاهی‌های حقوقی عناصر جامعه به منظور دفاع از حق خویش است و هر چه جامعه آموزش‌های حقوقی دقیق تری داشته و آگاهی‌های خود را افزایش دهد، درگیری های حقوقی نیز کاسته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *