بهشتی بهشتی راهت ادامه دارد

علیرضا سزاوار: رئیس قوه قضائیه ۱۷ مردادماه همزمان با روز حفاظت و اطلاعاتِ دستگاه قضا در جمع کارکنان این مرکز، از اهمیت اعتماد مردم به عدلیه سخن گفت.
حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در همین زمینه تاکید کرد: ضرر و زیان سلب اعتماد مردم از عدلیه قابل جبران نیست و به همین دلیل ما باید تمام توان و تلاش خود را صرف کنیم که اعتماد مردم به دستگاه قضائی خدشه‌دار نشود.
رئیس دستگاه قضا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص مقابله جدی با فساد و تخلفات در درون قوه قضائیه، اظهار کرد: ضرر ایجاد فساد، رسوب کردن و ماندگار شدن آن در دستگاه عدلیه، تنها متوجه یک فرد یا یک قوه نیست؛ بلکه متوجه نظام و اسلام است.
کاربران شبکه های مجازی هم درخصوص مقابله با فساد در درون قوه قضاییه و نقش این نهاد در جلب اعتماد مردم نظرات جالبی داشتند.

** علی اکبر رائفی پور خواستار برخورد با مفسدان داخلی و بیرونی از سوی قوه قضاییه شد و نوشت:
جناب آقای اژه‌ای چشم مردم امروز به دستگاه قضا است. اگر مصلحت اندیشی کردید بدانید فساد در نظام سیستماتیک خواهد شد. برخورد عادلانه و قاطعانه با مسببان وضع موجود مطالبه ما مردم است. آینده شیعه و خانه امام زمان (عج) گره خورده به عملکرد شماست.

** الهام هم در خصوص جلب اعتماد مردم از سوی قوه قضاییه نوشت:
با تغییر دولت، قوه قضائیه باید دست به کار بشه تا هم اعتماد مردم جلب بشه هم این مسئولینی که توهم مصونیت ابدی دارن شیرفهم شن.

** مهدخت هم با اشاره به اینکه مردم باید در جریان فسادزدایی قوه قضاییه باشند، توییت زد:
امیدوارم گزارش دستگیری مفسدین و کارچاق کن هایی که به عدلیه رخنه کردن منتشر بشه تا به همه ثابت بشه که اینا چقدر دستشون باز بود برای خدمت به مردم و چقدر کوتاهی کردن و خسارت زدن.

** راحله غلامی هم خواستار جدیت دستگاه قضا با فساد همه جانبه شد و نوشت:
ان شاءالله قوه قضائیه جسارت محاکمه دولتی های فاسد و طبری های داخلی رو داشته باشه و ت احدودی اعتماد واطمینان رو به جامعه برگردونه که خائنین به مردم و وطن در هر مقامی برای قانون فرقی ندارن.


** کتایون موسوی هم با اشاره به اینکه برخورد نکردن با مفسدان، نکات مثبت دستگاه قضا را هم کمرنگ می کند، در توییتر نوشت:
آقای قوه قضائیه! یکی از راه حل‌های سریع و موثر برای برگرداندن اعتماد مردم به نظام. محاکمه مسئولان ناکارآمد و محاکمه مسئولان خائن است. نمیشه مسببان وضع موجود و افراد فاسد درون قوه بدون هیچ دادگاهی برای خودشون بچرخن!
در این صورت جنگ رسانه‌ای رو باختید! هرچقدر کار خوب کنید هم دیده نمیشه و ضعف‌ها بولد میشه.

** نرگس رئیسی هم به اقدامات اخیر رئیس قوه قضاییه اشاره کرد و نوشت:
رئیس قوه قضائیه بعد از ملاقات با زندانیان داعشی در اقدامی بی‌سابقه از بندهای امنیتی زندان اوین بازدید کرد. در دیدار با حفاظت اطلاعات قوه قضاییه هم از مبارزه با مفسدان حمایت کرد. محسنی اژه‌ای با این حجم از اقدامات مثبت و منحصر به فرد چقدر خوب داره پاسخ اعتماد رهبر انقلاب را می‌دهد.

** سیدنظام الدین موسوی، نماینده مردم تهران در مجلس هم خواستار برخود توامان دولت و قوه قضاییه در برخورد با مفسدان شد و توییت زد:
به همان اندازه که قوه قضائیه در برخورد با مفسدان اقتصادی قاطعیت دارد، دولت و مجلس هم باید در مقابله با بسترهای فساد جدیت داشته باشند.
اگر سرچشمه‌های ساختاری و قانونی بروز فساد خشک نشود، سلطانها و سلطانکهای سکه و ارز و خودرو مثل دست و پای اختاپوس، هر بار قطع شوند دوباره میرویند.

** سعید شفیعی ثابت، خبرنگار خبرگزاری فارس هم با توجه به رویکردهای جدید دستگاه قضا در مقابله با فساد در توییتر نوشت:
مردمی که میگفتین کسی نیست تو این کشور که با دزدی‌ها، فساد، آقا زاده‌ها، مافیای خودرو، دلار و ارز مقابله کند! کسی نمی تونه جای رئیسی رو در قوه قضاییه بگیره، حالا فردی آمده که در قوه قضائیه مقابله با فساد را معنا کرده است.

** حجت الاسلام مرتضی رجایی هم درباره جلب اعتماد مردم از سوی دستگاه قضا به سخنانی از رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و نوشت:
رهبر معظم انقلاب: مقابله با فساد از سوی قوهقضائیه مردم را خوشحال و امیدوار می‌کند.
آقای اژه ای ممنونیم که به کمک همکاران‌تان همچنان امید به قوه قضاییه را در دل مردم زنده نگه داشتیه اید.

** محمد جواد معتمدی نژاد، دبیر اسبق جنبش عدالتخواه دانشجویی کشور با مقایسه جدیت برخورد با فساد در این دوره و در گذشته در رشته توییتی نوشت:
۳سال پیش در جلسه آملی با اتحادیه‌های دانشجویی قانونی(اصولگرا)، به عنوان دبیر جنبش عدالتخواه، از اهمال‌کاری قوه قضائیه در مقابله با فساد و ساختار ناسالمش گفتم. هیچ پاسخ درستی نگرفتیم و در همچنان بر همان پاشنه چرخید.
در یک سال اخیر محوری‌ترین برنامه‌های قوه قضائیه مبارزه و مقابله با کهنه ویروس منفور فساد در کشور بود و بازدید از حفاظت و اطلاعاتِ دستگاه قضا یعنی ادامه مبارزه با فساد درونی قوه قضاییه.

** مهدی خداپناه هم اقدامات فعلی دستگاه قضا را ادامه راه و روش شهید بهشتی دانست و در توییتر نوشت:
میگن جمعیت ِ تشییع کننده‌ی شهید بهشتی و یارانش، شعار «بهشتی بهشتی راهت ادامه دارد» سر میدادن. با امثال ِ اقدامات این دوره‌ی قوه قضائیه در مقابله با فساد، راهش ادامه خواهد داشت.

** داود دیانت هم با اشاره به وظیفه سنگین دستگاه قضا در حفظ اعتماد مردم در توییتی نوشت:
جناب اژه‌ای عزیز
مطالبه اکثریت مردم ایران، محاکمه و مجازات بانیان وضع موجود چه در گذشته و بالاخص حال است. اگر خدایی ناکرده چنین نشود، خشت خشتی که شما عزیزان در قوه قضائیه با زحمت فراوان جهت جلب اعتماد مردم گذاشته اید، رو به نابودی که هیچ، فاتحه همه ما خوانده خواهد شد.

مطالعه بیشتر بستن