ویژه نامه

شماره : ۲

انتشار: ۹۹/۰۸/۰۲

متن خبرها

احترام به استقلال وکلا

بسیاری از وکلا و کارآموزان مرکز و کانون با یکدیگر رابطه خویشاوندی یا آشنایی و ارتباطات گسترده دارند، نباید با افراط گرایی مخالف ارتباطات کاری و احترام به استقلال اعضا شد.

پس از آنکه تعدادی از پذیرفته شدگان آزمون وکالت سال ۹۸ مرکز وکلا درخواست داشتند تا دوره کارآموزی خود را نزد وکلای دارای صلاحیت کانون وکلای دادگستری سپری کنند. بررسی این درخواست در کمیسیون کارآموزی و موافقت ریاست مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده که با استقبال بسیاری از وکلای دارای صلاحیت کانون های دادگستری واقع شد. متاسفانه یک عده قلیل و خاص که منافع کوتاه مدت خود را در تقابل با مرکز وکلا می دانند در فضای مجازی ضمن زیر پا گذاشتن عبور از مرزهای اخلاقی وانمود نمودند که موافقت با این درخواست که در حقیقت احترام به خواسته این قشر فرهیخته حقوقدان بوده از روی استیصال و کمبود وکیل سرپرست دارای صلاحیت صورت گرفته است از اینرو حامی عدالت گفتگوی کوتاهی با دکتر علی بهادری جهرمی رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده انجام داده است که در ادامه می آید.

جناب آقای دکتر؛

با سلام و عرض ادب 

می خواستم بدانم دلیل تجویز انتخاب وکیل سرپرست از میان وکلای کانون چه بوده است؟!

گویا اخیرا شما مجوزی در این خصوص صادر کردید که واکنش های متفاوتی را در فضای وکالت در پی داشته است.

-سلام علیکم؛ 

طبیعتا خانواده بزرگ وکالت اعم از وکلا و کارآموزان تعاملات گسترده ای با یکدیگر دارند که منجر به پیوندی ناگسستنی میان تمامی اعضای خانواده وکالت در مرکز و کانون ها شده است. به عنوان مثال بسیاری از اعضای مرکز و کانون ها با یکدیگر رابطه دوستانه قدیمی یا روابط خانوادگی دارند و با یکدیگر فعالیت می کنند.

همه ساله نیز در آزمون های وکالت بسیاری از اقوام و آشنایان وکلای دادگستری موجود به عنوان کارآموز در آزمون های ورودی پذیرفته می شوند. به عنوان مثال بسیاری از کارآموزان ، فرزند، خواهر زاده یا برادر زاده وکلای دادگستری موجود هستند که تمایل دارند دوره کارآموزی خود را نزد این آشنایان یا اقوام خود سپری کنند. متاسفانه این افراط گرایی و تعاملات نامیمون و نامبارک میان اندک تندروهایی میان این دو مجموعه منجر به ممنوعیت این تعاملات شده بود در حالی که هیچگونه مبنای قانونی در این زمینه وجود نداشت.

البته روالی نانوشته مبنی بر اعطای مجوزهای موردی و خاص به برخی افراد خاص وجود  داشت که از آنجایی که با وکلای خاص دارای رابطه خویشاوندی یا آشنایی بودند برای آنها امتیاز ویژه در نظر گرفته می شد و امکان کاراموزی آن ها تحت نظر وکیل سرپرست مورد علاقه آنها صادر میشد.

کمیسیون کارآموزی برای کمک به این دسته داوطلبان درخواستی را برای بنده نگاشتند که بنده هم برای کمک به توسعه تعاملات مثبت میان دو مجموعه و با توجه به احترامی که برای وکلای محترم عضو کانون ها قائلم و از منظر من هیچ تفاوتی میان این عزیزان و عزیزان وکلای عضو مرکز وجود ندارد با این درخواست موافقت کردم و البته به منظور ممانعت از بروز چالش در تعاملات دو طرف موارد را منوط به صدور معرفی نامه از سوی کانون متبوع کردم.

آقای دکتر گفته شده مرکز در حوزه وکیل سرپرست دارای مشکل بوده که چنین تجویزی انجام داده این موضوع درست است؟

(خنده دکتر بهادری)

-نه خوب اینکه اگر هم کسی گفته باشد ناشی از کم اطلاعی ایشان بوده است. تعداد وکلای مرکز بیش از ۳ برابر تعداد کارآموزان پذیرفته شده در مرکز است علاوه بر اینکه هر وکیل می تواند سرپرستی ۵ کارآموز را تقبل کند و ما هم اکنون تقریبا هیچ کاراموز فعالی از گذشته نداریم و همگی در حال گذراندن دوره اختبار و تبدیل وضعیت به وکالت پایه یک هستند. یعنی بیش از ۱۵ برابر تعداد وکیل مورد نیاز در خود مجموعه مرکز وجود دارد که حتی در صورت نیاز کانون ها، مرکز می تواند در این زمینه کمک کار کانون های وکلا باشد. لذا چنین برداشتی هیچ وجاهتی ندارد.

در حقیقت این تصمیم مرکز صرفا در جهت احترام به استقلال کارآموز در انتخاب وکیل سرپرست، حفظ شان کلیه وکلای محترم شده است.

مطالعه بیشتر بستن